dr n. med. Piotr Żbikowskidr n. med. Piotr Żbikowski - zdjęcie profilowe

dr n. med. Piotr Żbikowski

Traumatolog, Ortopeda

zbikowski.az.pl

zbikowski.az.pl

Chciałbym tą drogą podziękować Dr Piotrowi Żbikowskiemu za nowe lewe kolano a żeby naprawdę pokazać, że nie jest to takie zwykle lewe kolano kilka słów wstępu. Jestem chory na ciężką postać hemofilii A. Jest to choroba charakteryzująca się wylewami krwi do stawów po najmniejszych urazach a nawet samoistnymi w ciężkiej postaci hemofilii tak jak to było u mnie. Setki wylewów dokumentnie zniszczyły mi staw kolanowy doprowadzając do bardzo dużej szpotawości nogi. Dodatkową trudnością i przeszkodą w wykonaniu operacji były owrzodzenia podudzi – występujące w hemofilii jako efekt uboczny złego krążenia krwi w nogach. Tylko Dr Piotr Żbikowski podjął się wstawienia mi endoprotezy wraz z przeszczepem kości – w moim przypadku było to konieczne z uwagi na całkowite zniszczenie stawu. Jak widać całkowita jazda po bandzie bez trzymanki !!! Dla mnie Dr Piotr Żbikowski to ABSOLUTNY UNIKAT, zarówno jako człowiek jak i lekarz – pierwszy tej klasy spośród poznanych mi lekarzy, a lecząc się kilkadziesiąt lat poznałem ich niemało. Wysoka kultura. zaangażowanie, wiedza, profesjonalizm, precyzja w działaniu na stole operacyjnym. A to wszystko połączone z dużą serdecznością, zwyczajnym ludzkim podejściem do pacjenta, troską o niego przed i po operacji co daje duże poczucie bezpieczeństwa. Dr Piotr Żbikowski zawsze ma czas dla chorego, nie zna słowa nie, nie mogę, nie dam rady, nie mam czasu, nie mogę nic na to poradzić – to po prostu prawdziwy pasjonat, pełen profesjonalizm lekarski i ludzka empatia – a więc prawdziwe powołanie lekarskie. Przepraszam za ten długi wpis ale zawarłem absolutnie samą esencję a niemożliwe staje się możliwe. Operację miałem 18.11.2010 r. i jest realna szansa. że po rehabilitacji w tym roku zacznę chodzić bez kul – jeszcze raz dziękuje Dr Piotrowi Żbikowskiemu za nowe lewe kolano. Marek W.

Dziękuję serdecznie wspaniałemu Człowiekowi, przeuroczemu Panu Doktorowi za okazane serce i niecodzienną troskę i dbałość o pacjenta! ❤️ W styczniu, po 5 latach, uroczy Pan Doktor Piotr Żbikowski operował moją drugą stopę (hallux i II palec). Przyznam, że czekałam cierpliwie ponieważ nie wyobrażałam sobie innego lekarza, którego mogłabym obdarzyć takim zaufaniem ! Nieprzeciętny Człowiek, olbrzymiego serca i wyrozumiałości, fachowiec najwyższej klasy a przy tym niezwykle uprzejmy - znajduje nawet czas na kierowane każde zapytanie mailowe. Wdzięczna jestem przeogromnie za możliwość spotkania, na drodze moich ortopedycznych zawiłości, lekarza tak wyjątkowego !!! ...

Do podziękowań dołącza się również pacjent, który jest Panu Doktorowi bardzo wdzięczny - za profesjonalną pomoc i konsultacje ortopedyczne, po operacji kolana.
Z całego serca dziękuję - wybitnemu Panu Doktorowi - za całokształt !!!

Znakomity lekarz, konkretny, kompetentny, uprzejmy, wesoły. Nie mam nic do zarzucenia, może i wizyty nie trwają zbyt długo, aczkolwiek jeśli człowiek ma wiedzę, to wizyta nie będzie trwała godzinę czy dwie...poza tym, ogromnym pozytywem jest dla mnie kontakt mailowy - oczywiście trzeba chwilę poczekać na odpowiedź, aczkolwiek można zapytać o wszystko, każda porada jest wyczerpująca i przydatna. Polecam serdecznie!!!

Na początku potwierdzam wszystkie pozytywne komentarze.. Pan Piotr to prawdziwy lekarz z powołania. Jest miłym i sympatycznym człowiekiem i jednocześnie jednym z najlepszych fachowców w swojej dziedzinie w kraju. Na pierwszej wizycie Pan doktor właściwą diagnozę postawił po minucie rozmowy (oczywiście nie patrząc na wyniki badania). Następnie była udana operacja kolana (tylko szkoda że na nią tak długo się czeka). Po operacji następnego dnia Pan Dr wykazał bardzo dobrą wolę wypisując nas ze szpitala (a był to dzień świąteczny i Pan Dr miał wolne). Następne wizyty i badania były NFZ - pan doktor nie ma parcia na kasę. Bardzo gorąco polecam i życzę samych sukcesów Panu Doktorowi.

Dr Żbikowski to najwspanialszy lekarz jakiego znam,JEDYNY tak życzliwy i kompetentny Człowiek, rzetelnie wykonujący swój zawód.Brakuje mi słów,aby wyrazić Mu swoją wdzięczność,tyle dobrego zrobił dla mnie i mojej nogi,była bardzo po miażdżona,a On ją poskładał i teraz chodzę.Znam Dr od ośmiu lat i przeprowadził na mnie 5 operacji i nie zamienię Go na żadnego innego,on jest NAJLEPSZYM ORTOPEDĄ CHIRURGIEM!!!!!!!!!!!! Doktorze dziękuję

Doktorze dziękuję

Dr. Żbikowski jest jednym z najlepszych lekarzy jakich znam i jakich brakuje u nas w kraju. To prawdziwy lekarz z powołania,sumiennie wykonuje swoją pracę,jest znakomitym fachowcem a przy tym niesamowicie ciepłym i sympatycznym człowiekiem.W czerwcu tego roku dr.Piotr przeprowadził u mnie artroskopie kolana za co bardzo Mu dziękuję. Każdemu kto poszukuje znakomitego ortopedy gorąco polecam dr. Piotra.

Bezwzględnie godny polecenia, bardzo dobry lekarz. Pogodny, uważny, budzący zaufanie i szacunek dla kompetencji, zaangażowania i konsekwentnego postępowania w rozwiązaniu-najlepiej, jak to jest możliwe- problemu, z którym się do pana doktora zgłosilam. Z opiniami o panu doktorze zapoznałam się wcześniej i najlepsze potwierdziło moje doświadczenie. Artroskopowa operacja kolana z częściowym usunięciem łękotki odbyła się 30.03.2012r.Opieka pana doktora przed i po operacji oraz bardzo dobrze przeprowadzona rehabilitacja w CRS sprawiły, że po upływie około pół roku, znów mogę cieszyć się pełną sprawnością. Bardzo dziękuję i polecam ze wszech miar.

Trudno mi jest cokolwiek napisać bo nie pamiętam kiedy spotkałam się z taką wielką życzliwością, cierpliwością i wyrozumiałością. Wydawało mi się, że już takich szlachetnych ludzi nie ma. Nawet po wypisaniu ze szpitala doktor interesuje się stanem zdrowia swoich pacjentów. Kolano naszego syna było w fatalnym stanie. Mamy nadzieję, że dzięki tej operacji (chodź czeka nas jeszcze ciężka rehabilitacja) nasz syn Dominik będzie mógł w najbliższej przyszłości kontynuować swoje sportowe marzenia. Jutro jedziemy na Warszawską Olimpiadę Młodzieży pierwszą i ostatnia taką w charakterze obserwatora.Za rok nasz syn za pewne dzięki Panu stanie na korcie. Medal będzie zdobyty dzięki Pana osobie.Dziękujemy Panie doktorze bardzo serdecznie.Wdzięczni rodzice. Beata i Cezary oraz pełen nadziei Dominik.

Wielki człowiek, wybitny fachowiec, cudowny lekarz, trudno wyobrazić sobie lepszego. Wzór dla adeptów tej sztuki, choć… niedościgniony ze względu za swój niezwykły, WRODZONY DAR i autentyczne zamiłowanie do pracy, tej pracy. Leczy nie tylko podczas operacji, ale i po niej, okazując swoje zainteresowanie, udzielając wyczerpujących odpowiedzi, i (o czym niewielu lekarzy pamięta) dzieląc się swoją pozytywną energią. Daje poczucie pewności, że wszystko będzie OK., i faktycznie tak się później dzieje. Polecam każdemu, choć może nie powinnam, bo mam wrażenie, że Doktor Żbikowski czasami zapomina, że sen jest nam potrzebny nie ...

Polecam każdemu, choć może nie powinnam, bo mam wrażenie, że Doktor Żbikowski czasami zapomina, że sen jest nam potrzebny nie mniej niż tlen, a doba na 24h i ani minuty więcej..
Ps. W moim przypadku Pan Doktor do końca operacji był przy mnie, zakładał osobiście szew, choć mógł pozostawić mnie asystentowi i iść odpocząć bądź kroić następnych – dzięki niemu mam cieniuteńką kreseczkę na kolanie, a nie drabinę jak po drucie kolczastym. To też jest ważne, szczególnie u kobiet i jest kolejnym dowodem na to, że u Doktora Żbika nie ma miejsca na fuszerkę :)

Wielkie dzięki!!
"M.długi sms" ;)

Nie pochwalę się jak chłopak z ostrą hemofilią któremu Dr Żbikowski wstawiał nowe biodro i kolano, bo miałem tylko wyciągany odprysk kości z kolana, ale chciałbym zostawić ślad wdzieczności w necie, bo faktycznie to wyjątkowy Lekarz. Zgadzam się w 100% z Panią poniżej: ludzki, skromny i szlachetny i przy tym mega fachowiec w swojej dziedzinie. A obserwacja ze szpitala, wizyt prywatnych i kontaktu okołooperacyjnego potwierdzają jedynie, że to jeden z najlepszych lekarzy do jakich jeszcze można w tym ciężko schorowanym kraju trafić.

Wciąż poszukujesz "Traumatolog Warszawa"?

Premium Medical
Kobielska 23/BR3
LUXMED
ul. Jerozolimskie 65/79 (budynek hotelu Mariott)
Centrum Medyczne CMP Piaseczno
18-200 Wysokie Mazowieckie
28 Czerwca 1956 r. 115
61-567 Poznań
LUXMED
ul. Jerozolimskie 65/79 (budynek hotelu Mariott)