Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Optomed w SiedlcachCentrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Optomed w Siedlcach - zdjęcie profilowe

Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Optomed w Siedlcach

Nikt nie ocenił jeszcze tej placówki.
Bądź pierwszym pacjentem, który wystawi opinię!

O nas

Informacje ogólne o Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Optomed®

Informacje ogólne o Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Optomed®

Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Optomed® otworzyliśmy dla Państwa w 2014 roku. Jest ono kontynuacją praktyki okulistycznej lekarza Piotra Jaworskiego, który w 1992 roku stworzył firmę Optomed® – aktualnie sieć specjalistycznych ośrodków okulistycznych. Oferujemy kompleksową diagnostykę oraz leczenie laserowe i chirurgiczne dysfunkcji narządu wzroku. Koncentrujemy się na przeprowadzaniu badań i zabiegów okulistycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technik medycznych. Diagnostyka wykonywana jest przy pomocy cyfrowej aparatury USG oraz obrazowania komputerowego. Z dnia na dzień zwiększająca się liczba zadowolonych z naszych usług pacjentów leczona jest w ramach poradni okulistycznej, pracowni laseroterapii i tomografii oraz na oddziale chirurgii jednego dnia. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego pacjenta. Gwarantujemy chorym dokładne informacje o rozpoznanej chorobie oraz wspólne opracowanie najkorzystniejszego sposobu i planu leczenia. Nasze usługi są zgodne z wymaganiami prawa, obowiązującymi standardami medycznymi oraz najlepszą posiadaną wiedzą. Nieustannie doskonalimy nasze procedury, analizując potrzeby pacjentów i obserwując trendy w okulistyce, pojawiające się w najlepszych światowych ośrodkach. Nasze centrum współpracuje z wszechstronnie wykształconą kadrą z dużym doświadczeniem klinicznym. Nasi lekarze jako pierwsi w Polsce wdrożyli indywidualnie projektowane soczewki kontaktowe do korekcji stożka rogówki oraz wyrównania wszelkich astygmatyzmów, a także zostali pionierami w zakresie wykonania implantacji pierścieni śródrogówkowych INTAX w terapii stożka rogówki.

Honorujemy płatności: Gotówka, Przelew bankowy, Leczenie na raty.

Lekarze w Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Optomed®

Kadra lekarska naszego centrum to osoby, które z wielką pasją traktują swoją pracę. Ich ogromne doświadczenie, wiedza i umiejętności potwierdzone licznymi certyfikatami gwarantują naszym pacjentom najwyższy standard leczenia oraz bezpieczeństwo każdej przeprowadzonej procedury medycznej. Wśród zespołu medycznego znajduje się m.in.: lek. med. Piotr Jaworski, właściciel firmy Optomed®, który w 1996 roku opatentował aparat pomiarowy wyznaczający kąt skręcania osi soczewki kontaktowej, oraz dr n. med. Halina Wykrota, która jako pierwsza w Polsce wykorzystała technikę Terapii Fotodynamicznej u pacjentów ze zwyrodnieniem plamki żółtej (AMD). Współpracuje również z nami lek. med. Marcin Jezierski, który swoje bogate doświadczenie zawodowe zdobył m. in. pełniąc funkcję starszego asystenta Kliniki Okulistycznej w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie.

Zabiegi, co leczymy

W ofercie naszego centrum znajduje się pełen wachlarz usług okulistycznych. Proponujemy Państwu dokładną i kompleksową diagnostykę, leczenie zachowawcze i zabiegi chirurgiczne. W ramach badań diagnostycznych przeprowadzamy m. in. komputerowe badanie wzroku, optyczną koherentną tomografię siatkówki (OCT) i badanie w lampie szczelinowej, a także topografię rogówki oraz ultrasonografię A+B i pachymetrię. Leczymy wady wzroku, dobierając indywidualnie dla każdego pacjenta okulary i soczewki kontaktowe. Posiadamy doświadczenie w stosowaniu techniki ortokorekcji wady wzroku, będącej doskonałym sposobem na wyrównanie krótkowzroczności i astygmatyzm (soczewki kontaktowe twarde zakładane tylko na noc). Pomagamy pacjentom z zaćmą (fakoemulsyfikacja), zezem oraz jaskrą. Leczymy stożek rogówki innowacyjną metodą naświetlania ultrafioletem (crosslinking) oraz stosując technikę wszczepienia pierścieni śródrogówkowych INTAX. W leczeniu AMD wykonujemy iniekcje wewnątrzgałkowe preparatem Lucentis i Eylea, natomiast aby wyleczyć schorzenia narządu łzowego korzystamy z nowoczesnej, minimalnie inwazyjnej metody mikroendoskopowej. Specjalizujemy się również w protetyce i epiprotetyce oka, a ponadto przeprowadzamy cały szereg zabiegów chirurgicznych (u osób dorosłych niewymagających znieczulenia ogólnego).

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Optomed® jest wyposażone w innowacyjny sprzęt, dzięki któremu zwiększa się skuteczność leczenia oraz znacząco podnosi się komfort pacjenta podczas zabiegów. Bezpieczeństwo stosowanych przez nas urządzeń i aparatury jest potwierdzone niezbędnymi certyfikatami oraz testami klinicznymi. Dysponujemy innowacyjnymi urządzeniami japońskiej firmy Topcon. Do wyposażenia ośrodka należy także, między innymi:
o Topograf rogówkowy – stosowany w ocenie właściwości rogówki istotnych dla jej funkcji optycznej, czyli jej kształtu, krzywizn i mocy optycznej, zarówno w jej części centralnej, jak i obwodowej.
o Tomograf optyczny OCT z funkcją GDX+HRT – umożliwia wychwycenie zmian patologicznych siatkówkowych, nawet w początkowym stadium choroby. Stosowany również w diagnostyce i monitorowaniu jaskry (ocena grubości włókien nerwowych siatkówki – GDX). Ponadto pozwala na wykonanie analizy morfometrycznej tarczy nerwu wzrokowego (HRT).
o Autokeratorefraktometr – służący do komputerowego badania wady wzroku (wady refrakcji) oraz promienia krzywizny rogówki.
o Perymetr – stosowany do badania statycznego i kinetycznego pola widzenia. Jest pomocny w diagnostyce takich schorzeń jak: jaskra, choroby siatkówki i naczyniówki, choroby nerwu wzrokowego czy choroby neurologiczne (podejrzenie guza mózgu, udaru).
o Foroptery – pomocne w ustaleniu wad wzroku.
o Lampa szczelinowa – przyrząd składający się z silnego źródła światła połączonego z mikroskopem rogówkowym, Umożliwia badanie, przede wszystkim, struktur przedniego odcinka oka.
o Ultrasonograf A + B – przy jego pomocy ocenia się długość gałki ocznej, jej kształt, zarys i obecność ewentualnych struktur patologicznych w gałce ocznej (np. guz). Tego typu analizę przeprowadza się także w celu uzupełnienia badania okulistycznego w przypadku wystąpienia błysków, mętów, rozwarstwienia czy odwarstwienia siatkówki.
o Laser diodowy chirurgiczny – wykorzystywany m.in. do zabiegów u chorych z jaskrą, do plastyki oraz procedur kosmetologicznych.

Osiągnięcia i certyfikaty Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Optomed®

Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Optomed® należy do sieci klinik okulistycznych firmy Optomed®. Duże zainteresowanie naszymi usługami oraz zaufanie, jakim darzą nas pacjenci, pozwala nam na nieustanne rozwijanie się. Jest to dla nas ogromny sukces i powód do dumy. Atutem naszej sieci jest także współpraca ze starannie dobranym, wysoko wykwalifikowanym zespołem specjalistów. Nasi lekarze są polskimi pionierami w stosowaniu indywidualnie zaprojektowanych soczewek kontaktowych u pacjentów ze stożkiem rogówki i wysokich astygmatyzmów. Dowodem naszego profesjonalizmu jest również otrzymany w 1998 roku patent nr P. 329706, związany z nowoczesną techniką doboru soczewek kontaktowych. Ponadto prężnie rozwijamy się w zakresie mikrochirurgii, czego przykładem jest fakt, że jako pierwsi w Polsce zastosowaliśmy mikroendoskop i laser w operacjach udrażniających drogi łzowe. Informacje na temat firmy Optomed®, jej lekarzach oraz specjalistycznych usługach można znaleźć w wielu czasopismach oraz na stronach internetowych, w tym m.in. w Newsweek Polska, Panorama Silesia, Rynek Kapitałowy Europerspektywy czy Zdrowie Menadżera, a także MMSilesia.pl, RynekZdrowia.pl, Wyborcza.pl, Maluchy.pl, jestemrodzicem.pl i staramysie.pl.

Udogodnienia dla pacjentów

Wypracowaliśmy wysokie standardy leczenia pozwalające naszym pacjentom czuć się u nas komfortowo i bezpiecznie. Doskonale wykwalifikowany personel oraz nowoczesne, sprawdzone technologie i materiały dają gwarancję jakości. Ponadto oferujemy pacjentom m.in:
o nowoczesne wnętrza – przestronne i ze smakiem urządzone wnętrza dają naszym pacjentom swobodę i pełną wygodę. Oprócz doskonale wyposażonych gabinetów i pracowni diagnostycznych posiadamy klimatyzowaną salę operacyjną. Na uwagę zasługuje również fakt, że dbając o wszystkich pacjentów przystosowaliśmy nasz ośrodek do przyjmowania osób niepełnosprawnych (windy).
o udogodnienia podczas oczekiwania na wizytę – podczas oczekiwania na wizytę lekarską każdy pacjent może skorzystać z wygodnej poczekalni, popijając kawę, herbatę lub wodę mineralną.
o WiFi – naszym Pacjentom zapewniamy bezpłatny dostęp do internetu.

Centrum Diagnostyki i Mikrochirurgii Oka Optomed® - lokalizacja i położenie na mapie

Nasz ośrodek jest zlokalizowany w dzielnicy Śródmieście. Z łatwością dotrą do nas zarówno pacjenci zmotoryzowani, jak i osoby korzystające z komunikacji miejskiej. Od przystanku autobusowego Wojskowa Cmentarna (linie: 4, 9, 10, 17 32, 38, 43), położonego przy ul. Wojskowej dzieli nas zaledwie 200 metrów, natomiast przystanek Siedlce Rynkowa (linie 3, 27) znajduje się 350 metrów od placówki.
Atutem naszej lokalizacji jest również bliska odległość od Dworca PKS (900 m) oraz Dworca PKP (1,2 km).

Oceń 6 elementów wizyty i wyraź swoją opinię na temat placówki
Przeczytaj poradnik dodawania opinii