Que

Bieganie z rozrusznikiem serca

Inne

2016-04-26, 13:42

Czy z rozrusznikiem serca można uprawiać amatorsko biegi długodystansowe?

 Odpowiedź lekarza:

dr n. med. Marcin Marcinkowski

Internista, Kardiolog

KARDIO GRUPA
OS. TYSIĄCLECIA 1,
32-400 Myślenice

Link do strony lekarza

Generalnie dla pacjenta po implantacji rozrusznika serca ruch i aktywność fizyczna nie są przeciwwskazane, a wręcz przeciwnie.
Biegi długodystansowe nawet amatorskie to jednak spore wyzwanie dla każdego człowieka. Jeśli wcześniej Pan / Pani nie biegała to nie zalecałbym przygotowań do maratonu lub półmaratonu z rozrusznikiem serca.
Można zacząć od mniej wymagających dyscyplin lub form aktywności fizycznej.
W przypadku chorego z rozrusznikiem najbardziej istotna jest choroba serca , która doprowadziła do potrzeby implantacji urządzenia i ogólny stan serca. To od samej choroby zależy jaką aktywność fizyczną chory może podejmować . Takiej informacji może udzielić Pana lekarz mający dostęp do historii choroby i danych medycznych.
Powinien się Pan dowiedzieć również czy jest Pan stymulatoro zależny i czy przy szybszej akcji serca Pana rozrusznik odpowiednio przyśpieszy stymulację serca i zapewni dobre samopoczucie przy wysiłku.
Musi być Pan jednocześnie pewny , że ma Pan tylko rozrusznik, a nie np. rozrusznik defibrylator czy też rozrusznik kardiowerter. Urządzenia te wszczepiane są z różnych wskazań i mają nieco inne funkcje. Komentarzy: 0


Brak postów

Dodaj post

 

Copyright ©2018 RankingLekarzy.pl

Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się