Que

2-dniowy okres

Ginekologia

2016-10-25, 21:18

Dzień dobry!
Mam 33 lata, nie rodziłam. Zwykle cykl miesiączkowy trwa u mnie ok. 35 dni (miesiączkować zaczęłam w wieku 12 lat i długo cykle były nieregularne - trwały między 32 a nawet 50-kilka dni, choć takie długie przerwy pojawiały się sporadycznie). Zauważyłam, że jajnik boli/jajniki bolą (nie zwróciłam uwagi czy ból jest zawsze po jednej stronie) mnie dwa razy w ciągu cyklu - po miesiączce (ok. 7 dnia cyklu) oraz ok. 14 dni później, podczas gdy podobno nie ma czegoś takiego jak dwie owulacje w jednym cyklu. Ale nie tylko to jest dla mnie dziwne.
Zwykle miesiączki trwały ok. 5 dni, potem kilka dni plamiłam (w końcowych dniach na brązowo). Ostatnie 2-4 krwawienia trwały krócej, a obecne raptem 2 dni - jeden dzień krwawiłam obficie, z bólem brzucha, kolejny dzień do południa nic, po południu krwawienie pojawiło się z powrotem, ale skąpe. Dziś, trzeci dzień "okresu", który sprowadza się właściwie do plamienia. Czym to może być spowodowane, co przebadać? Czy na przekwitanie nie za wcześnie?
Dodam, że od kilku lat mam stwierdzane mięśniaki i nadżerkę, mam również problem z candidą (co jakiś czas infekcja daje o sobie znać).
Jakiś rok, 1,5 roku temu miałam TSH 5,29, ale kontrolne badanie u endokrynologa nic nie wykazało (miałam robione jeszcze ANTY-TPO, też wyszło w porządku).
Wybieram się do ginekologa, ale na wizytę trochę poczekam, a chciałabym już wiedzieć jakie możliwości (w ciąży nie jestem) wchodzą w grę.

Komentarzy: 0

Brak postów