Que

Szybki puls u mlodej osoby

Inne

2017-01-28, 09:00

Wiatm. Czym może być spowodowany szybki puls u 23 kobiety.Holter z 09.15r tachykardii 79 ,max puls 162 ,min. 46, średni 77.Kolejny ze stycznia 2016- tachykardii 166, max rytm 176, min 47 a średni 86. Holter aktualny-tachykardii
302, max rytm 124, min 52 , sredni 87 dodatkowo 116 pojedyńczych nadkomorowych pobudzeń, 20 barykardii i 1 rytm niemiarowy. Mam Hashimoto i skoliozę 40 stopni. Serce fizycznie zdrowe. Nie chciałam beta blokera, ponieważ ciśnienie mam niskie. Gdzie leży przyczyna? Czy to z braku aktywności fizycznej, może jakieś alergii, a może bolerioza(podejrzewam)??

Odpowiedź lekarza:

dr n. med. Marcin Marcinkowski

Internista, Kardiolog

KARDIO GRUPA
OS. TYSIĄCLECIA 1
Myślenice

Link do strony lekarza

Jest możliwe wiele przyczyn tachykardii u młodej osoby, szczególnie kobiety . Trzeba wykluczyć przyczyny metaboliczne i organiczne oraz brać pod uwagę stan napięcia emocjonalnego i konstrukcję psychiczną .
Z częściej występujących przyczyn należy wykluczyć anemię , nadczynność tarczycy - ewentualnie przedawkowanie hormonów tarczycowych przy leczeniu niedoczyności, zaburzenia jonowe, cukrzycę, stan zapalny i wady serca, nadciśnienie tętnicze. Stres , obciążenia psychiczne i jakość snu często mają istotne znaczenie.

dr Marcin Marcinkowski

Komentarzy: 2

Łukasz 2017-02-12, 21:32

a leki przeciwko stresowi bez recepty? czy jest sens wogole je brać czy to tylko suplement?

Paulina_em 2017-02-14, 19:06

Bez recepty to nie wiem, warto się z kims skonsultować. Samemu nie ma co decydować.

Dodaj post