Que

Powikłania neurologiczne po operacji stopy.

Neurologia

2016-07-22, 16:17

Witam, zwracam się z takim pytaniem do neurologa, ponieważ najwyraźniej sprawa może dotyczyć neurologii. Mam 27 lat. W październiku 2015 r. przeszedłem zabieg operacyjny (ortopedyczny) - artrodeza (usztywnienie) prawego stawu skokowo-goleniowego sposobem Ilizarowa. Po operacji staw był ustabilizowany tzw. aparatem Ilizarowa przez 4 miesiące, po czym go zdjęto. Chciałbym wyjaśnić, iż ten aparat składał się z wprowadzonych wgłąb nogi i stopy drutów połączonych poziomymi obręczami i pionowymi śrubami (całość przypominała geometryczny walec). Po operacji zauważyłem, że dwa palce prawej stopy tzn. paluch i drugi obok niego (przepraszam za niefachowe określenie) "nie chcą" zgiąć się w stawach, chociaż operacja nie dotyczyła wcale palców, są ciągle "wyprężone" i sztywne, próbując je zgiąć delikatnie dłonią, palce natychmiast same prostują się niczym - tak to porównam - sprężyna od długopisu. Czucie jest zachowane, ukrwienie też. Palce były cały czas podtrzymywane pionowo za pomocą gumowej podeszwy, zgodnie z zaleceniami ortopedy w trakcie noszenia tego aparatu przez 4 miesiące. Ponadto, zauważyłem jeszcze drugi objaw - od czasu do czasu na podeszwie stopy (wzdłuż linii wszystkich 5-ciu palców) odczuwam dość nieprzyjemny skurcz - jeśli tak to mogę określić - trwający kilka sekund.

Mam pytanie, czym to jest spowodowane? Czy to jest jakieś np. porażenie nerwu w stopie? Czy powinienem zgłosić się do neurologa?

Na marginesie dodam, iż po konsultacji z innym ortopedą dowiedziałem się, że operacja została źle zrobiona i trzeba znów wykonać kolejną operację - naprawczą, polegającą na osiowaniu prawej kończyny z powodu koślawości stępu, która uniemożliwia normalne jej obciążanie.

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Komentarzy: 0

Brak postów