lekarz Radosław Jardanowski

Urolog

3,4
3,2
3,2

Pozwolę sobie zaprzeczyć kalumniom i ostracyzmowi. Pierwszy kontakt z tym lekarzem mialem lata temu "z polecenia" osoby, u której wykonywał bardzo skomplikowaną (i udaną) operację na nerce. Lekarz wtedy uratował mi prostatę przed usunięciem po diagnozie i "leczeniu" przez dwóch "lekarzy" niewłaściwymi antybiotykami, w niewłaściwy sposób. Udało się. Do dzisiaj prostata zdrowa. W styczniu 2018 zaniepokojony samobadaniem oraz podejrzliwością co do niewłaściwej diagnozy urologa NFZ, odwiedziłem po latach dra Jardanowskiego celem konsultacji. Postawił on zupełnie inną (i jak się okazało trafną) diagnozę - duża torbiel nasienna. W połączeniu z rychłym ...

Pozwolę sobie zaprzeczyć kalumniom i ostracyzmowi.

Postawił on zupełnie inną (i jak się okazało trafną) diagnozę - duża torbiel nasienna. W połączeniu z rychłym wyjazdem na przeciwległy koniec świata - wskazanie do natychmiastowego usunięcia z uwagi na dzikość natury i brak opieki medycznej na wyjeździe. Szybka decyzja po obu stronach układu pacjent-lekarz i za tydzień byłem przez dra operowany w Damianie. Doktor wszystko skrupulatnie i z zaangażowaniem oraz troską o pacjenta wyjaśnił i opisał i przygotował do operacji. Operacja udana, proces gojenia zachodzi właściwie, operacja finezyjna i bez powikłań. Dodatkowo doktor w trakcie poszerzył ją o usunięcie ujawnionego w trakcie operacji wodniaka jądra, przy czym nie zwiększyło to kosztów operacji (!). Po wybudzeniu nikt nie stał mi nad głową z terminalem płatniczym mówiąc, że należy się +1kPLN, czy +2kPLN, bo de facto były to dwa zabiegi w cenie jednego.

Czytając te opinie innych pacjentów konstatuję tak: że ja zdecydowanie wolę lekarza nieco ekstrawaganckiego w podejściu do pacjenta, który klnie jak się zdenerwuje (jak normalny biały człowiek, który klnie jak się zdenerwuje w życiu), który (cyt. z innych opinii) "bardziej pasuje na kumpla z barowego stołka", który być może kończy wizytę rozmawiając jeszcze z pacjentam na odchodne w hallu recepcji (ja to odbieram osobiście jako objaw atencji, troski i zaangażowania oraz braku czasu pomiędzy pacjentami (doktor naprawdę czasami zap...la w tym gabinecie jak pershing na wysokości lamperii)) ale podczas operacji jest skupiony, robi ją doskonale i sprawnie fechtuje skalpelem niż lekarza sztywniaka, ech ą pardą, bułkę przez bibułkę, który przy stole operacyjnym omsknie skalpel, potnie pół zdrowego organu albo wprowadzi zakażenie, po czym powie, że no przecież to organ parzysty, nic się nie stało - ma Pan jeszcze drugie zdrowe jądro, co się Pan martwisz...

Polecam doktora i jego wiedzę oraz doświadczenie zdecydowanie zatem. Quod erat demonstrandum...

Ps. Telefon do doktora zawsze jest podawany ze wskazaniem do kontaktu 24/7 w razie potrzeby czy nagłej przyczyny. Wielokrotnie rozmawiałem z doktorem po operacji - zawsze miał czas na wyjaśnienie wątpliwości. (gratis (!))

Bardzo silna autopromocja i jeszcze silniejsza komercja. Na te cechy przede wszystkim zwróciłem uwagę. Autopromocja doktora jest niesamowita. Przy każdej wizycie przechwałki jaki to on dobry i ile ludzi wyciągnął z objęć kostuchy. Czy jest rzeczywiście taki dobry - nie wiem, mi leczenie pomogło średnio. Wiem natomiast ile kasy wyciągnął ode mnie - dobrze ponad 10 tys. Piszę z całą odpowiedzialnością - wyciągnął. Jak inaczej określić fakt, że przy stabilnym stanie zdrowia, kiedy nie brałem żadnych już lekarstw, zapisywał kolejne wizyty i oczywiście kolejne 150 zł. Badanie wyglądało zawsze tak: ...

Wiem natomiast ile kasy wyciągnął ode mnie - dobrze ponad 10 tys. Piszę z całą odpowiedzialnością - wyciągnął. Jak inaczej określić fakt, że przy stabilnym stanie zdrowia, kiedy nie brałem żadnych już lekarstw, zapisywał kolejne wizyty i oczywiście kolejne 150 zł. Badanie wyglądało zawsze tak: USG, siusiu, USG, gratuluję poprawy, za tydzień proszę, 150 zł, do widzenia. Całość 15 min. Zbuntowałem się i podziękowałem. Rozumiem, że w trakcie leczenia tak trzeba, ale 3 miesiące po operacji, gdy nic się już nie dzieje?
Ponadto:
- sposób bycia, pasuje do kumpla ze stołka barowego, a nie relacji lekarz - pacjent,
- żenujące słownictwo
- wygłaszane na głos opinie o innych pacjentach
- wymuszanie wizyt na Wałbrzyskiej i żenujące wielogodzinne czekanie na korytarzu
Jeśli ktoś się waha czy się leczyć u doktora to napiszę tak: na podstawie wieeeelu godzin spędzonych na korytarzu i zasłyszanych zdań innych pacjentów z góry mogę określić, że diagnoza będzie taka: ma pan/pani bardzo trudny przypadek, konieczna jest operacja, u mnie w Centrum Damiana, koszt około 5 tys, ale ja zrobię tak żeby było taniej (od razu wyjaśniam - nie będzie taniej), a potem długotrwałe leczenie, ale wyjdzie pan/pani z tego na pewno.
Jeśli ktoś nie ma bardzo grubego portfela, niech nawet nie próbuje iść do doktora, a jak ktoś ma zbędnych kilkanaście tys, to też niech poszuka innego specjalisty. Na szczęście jest ich jeszcze kilku w Warszawie.

Jestem szczerze zdumiona taką lawiną negatywnych opinii. Znamienne jest to, że wszystkie są anonimowe i napisane w podobnym stylu... Ciekawe. Poza tym jestem pacjentką doktora Jardanowskiego od wielu lat i moje odczucia są całkiem inne niż tych, którzy go tak opluwają... Bo to nawet trudno nazwać krytyką.

Lekarz na początku zaangażowany i wzbudzający zaufanie, wiele obiecujący, jednak niestety z czasem zaczęło się mieć wrażenie (podzielane przez innych znanych mi pacjentów), że chodzi głównie o przedłużanie całego procesu, być może po to, aby jak najwięcej zarobić. Dr wymyślał coraz to nowe teorie, które co wizyta unieważniał, zawsze z takim zaleceniem, aby "dalej obserować", czyli przychodzić na wizyty i robić USG, które za każdym razem pokazywało to samo. Ponadto w moim odczuciu wiele do życzenia pozostawiała kwestia zachowania poufności (opowiadanie z nazwiska o innych pacjentach, komentowanie mojego stanu zdrowia w poczekalni przy innych, niedyskretność pracownicy rejestracji).

Nie ufajcie temu lekarzowi !!!! W czasie pierwszej wizyty dr. Jardanowski zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie i zaufałem mu na tyle że poddałem się operacji stulejki i wydłużenia wędzidełka. I to był mój błąd ! Czytałem wcześniej opinie o nim ale myślałem że nie są prawdziwe. Teraz żałuję że nie zaufałem opiniodawcom. Po kilku kolejnych wizytach u niego mogę stwierdzić że jest świetny w "gadce", a poza tym to wielki kłamca i zdzierca. Po operacji wdało mi się zapalenie ropne - ale dr. J. tego nie zauważył, a kiedy było naprawdę źle rozłożył ręce i powiedział że nie jest w stanie mi pomóc bo jest właśnie zagranicą. A ja oceniam to tak, że ściągnął ze mnie tyle kasy ile się dało od naiwniaka nie znającego rynku medycznego i zostawił z chorobą. Jak już weźmie od Ciebie dużo kasy (ode mnie 3000) to już nie ma dla Ciebie czasu. A jak mu mówisz że coś jest nie tak, to Ci wmawia że wszystko jest super - jakbyś rozmawiał z wariatem. Na szczęście znalazłem innego urologa, który natychmiast postawił trafną diagnozę i zastosował takie leki, które przyniosły ulgę. Przyszłych pacjentów proszę żeby nie podejmowali zbyt pochopnych decyzji i skonsultowali mimo wszystko problem z jeszcze innym lekarzem niż dr. J. - ja polecam dr. Ogrodnika z Józefowa. Niech moja historia będzie dla wszystkich przestrogą. A dodam jeszcze że operacja nie przyniosła oczekiwanych przeze mnie (i obiecywanych przez doktora) efektów. Nic się nie poprawiło :(

Codziennie dziękuję dr Jardanowskiemu za uratowanie mi życia. Diagnozowali mnie wszysycy specjaliści z Warszawy, którzy po dwóch latach jedynie rozkładali beradnie ręce i sugerowali nerwicę. Choroba nie dawała jednak za wygraną i byłam na skraju wyczerpania fizycznego. Dr Jardanowski w przeciągu 7 dni postawił prawidłową diagnozę. W związeku ze stanem zagrażającym życiu operacja odbyła się w kilka dni po diagnozie. Lekarz operujący powiedział, że gdybym nie trafiła na stół czekały mnie najwyżej trzy miesiące życia... Jest to wybitny specjalista i naprawdę nie rozumiem tylu niepochlebych opinii na jego temat. Szeroka wiedza sprawiła, że bardzo rzadką chorobę ukladu pokarmowego wykrył mi urolog. Do końca życia pozostanę mu za to wdzięczna.

Ja jestem zadowolony z pomocy i leczenia dr.Jardanowskiego. Naprawdę pomógł mi tuż przed wyjazdem na wakacje gdzie inni urolodzy postawili całkowicie złe diagnozy co skutkowało dużymi problemami. Dr. Jardanowski błyskawicznie ocenił problem i przepisał prawidłowe lekarstwo. Pozdrawiam cały zespół.

Jedyną wątpliwość jaką mam przy polecaniu go innym to to, że będzie jeszcze większy tłok w poczekalni u niego. To dlatego, że nikomu nie potrafi odmówić. Przychodzi wcześniej, wychodzi później, dopisuje pacjentów nadprogramowych. To powoduje, że często trzeba poczekać dłużej i rzadko wchodzi się do niego o umówionej godzinie. Jednak jak już się wejdzie to już nie czuje się presji czasu -wszystko dokładnie tłumaczy, powtarza, pyta czy zrozumiano. Widzi całego człowieka a nie tylko jego chory narząd. Prawdziwy lekarz z powołania.Ogromna wiedza i praktyka. Zwróćcie uwagę, że prawie wszystkie nagatywne ...

Zwróćcie uwagę, że prawie wszystkie nagatywne opinie są napisane jedna po drugiej - pewnie przez jednego frustrata.

Świetny fachowiec i wspaniały Człowiek. Lekarz z prawdziwego zdarzenia, wrażliwy na problemy swoich pacjentów, bardzo oddany - nawet kosztem swojego czasu. Jest pierwszym lekarzem, który kilkanaście lat temu, jeszcze w szpitalu przy Lindleya, nie zlekceważył mojego problemu (zablokowana, powiększona nerka) i pomógł mi nie tylko bezinteresownie (został po dyżurze), ale przede wszystkim skutecznie. Od tej pory jestem Jego wierną pacjentką i jestem w stanie polecić go każdemu potrzebującemu pomocy. Cieszę się, że tak jak wielu jego kolegów z branży nie wyjechał za granicę. Pozdrawiam Wierna pacjentka

Pozdrawiam
Wierna pacjentka

Doktor Jardanowski jest człowiekiem o dobrym sercu, lekarzem, dla którego zdrowie pacjenta jest sprawą priorytetową.Z wielkim zaangażowaniem walczy o życie człowieka w chwili kiedy ono jest zagrożone.Jeżeli zachodzi taka potrzeba - swój prywatny czas bezinteresownie oddaje pacjentowi. Znam to z autopsji. Doktor Jardanowski jest moim lekarzem.