mgr Radosław Leszczyńskimgr Radosław Leszczyński - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5zdjęcie #6zdjęcie #7

mgr Radosław Leszczyński

Psycholog, Terapeuta, Trener

Nikt nie ocenił jeszcze tego lekarza.
Bądź pierwszym pacjentem, który wystawi mu opinię!

Jakość naszego życia sprowadza się do jakości naszych związków z innymi ludźmi. Problem z taką sentencją polega na tym, że łatwo ją zapamiętać, ale trudniej zastosować. Z tego powodu zachęcam moich Klientów, aby spojrzeli na psychologię jak na zbiór konkretnych technik, które umożliwiają lepsze radzenie sobie z:

1. Trudnymi do zniesienia emocjami (złością, smutkiem, wstydem, lękiem, zazdrością).
Kiedy wchodzimy w relacje z innymi ludźmi, pojawianie się trudnych do zniesienia emocji, jest czymś naturalnym. Odkrycie ich prawdziwych przyczyn oraz opanowanie technik radzenia sobie z nimi, to jedne z najskuteczniejszych sposobów na poprawę jakości naszych relacji.

2. Podtrzymywaniem odpowiedniej (ani za wysokiej – ani za niskiej) samooceny.
Odpowiednia samoocena sprawia, że jeżeli robimy coś dla siebie, to nie robimy tego kosztem innych – jeżeli robimy coś dla innych, to nie robimy tego kosztem siebie.

3. Odkrywaniem siebie (mówieniem własnym głosem).
Bliskie relacje to dzielenie się sobą z innymi – nie możemy jednak dzielić się czymś, jeśli nie wiemy, że to mamy.

Im lepiej opanujemy te techniki, tym lepsze będą nasze związki z innymi.

Z tego powodu, mój styl pracy przypomina spersonalizowane szkolenie „1 na 1”, którego celem jest przedstawienie tych narzędzi, w sposób możliwie najlepiej dopasowany do sytuacji Klientów. W tym celu pytam m.in. o wydarzenia sprzed wielu lat, a wywiad ten pogłębiam podczas kolejnych spotkań. Na tym polega główna różnica pomiędzy szkoleniem z umiejętności psychologicznych, a – „trafiającymi w punkt” – konsultacjami psychologicznymi.

Oczywiście jest to duża generalizacja i jeszcze większe uproszczenie, ale w jakiś sposób pokazuje, jak pracuję.

Prowadzę prywatną praktykę psychologiczną w dwóch dużych miastach Śląska (w Tychach i Bytomiu). Konsultuję także we Wrocławiu – tam też regularnie prowadzę szkolenia.

Ukończone szkoły:

STUDIA MAGISTERSKIE
▪ Studia magisterskie na kierunku psychologii (Uniwersytet Humanistyczny SWPS)
▪ Studia magisterskie na kierunku filozofii (Uniwersytet Śląski)

STUDIA PODYPLOMOWE
▪ Studia podyplomowe z zakresu psychologii zachowań społecznych (Uniwersytet Śląski)
▪ Studia podyplomowe z zakresu szeroko rozumianej komunikacji (Uniwersytet Śląski)
▪ Studia podyplomowe z zakresu umiejętności trenerskich (Wyższa Szkoła Bankowa)

PONAD 1 300 GODZIN DODATKOWYCH SZKOLEŃ:
▪ Proces oceny i procedury w interwencji kryzysowej
▪ Interwencja kryzysowa wobec osób zagrożonych samo-bójstwem
▪ Interwencja kryzysowa w sytuacji traumy
▪ Interwencja kryzysowa wobec osób z problemami utraty i żałoby
▪ Terapia zaburzeń lękowych w podejściu poznawczo-behawioralnym
▪ Racjonalna terapia zachowań
▪ Jak pokonać wstyd i poczucie winy
▪ Życie bez złości
▪ Wprowadzenie do psychoterapii par
▪ Pogłębiona psychoterapia par
▪ Fazy związku jako szansa rozwoju
▪ Najczęstsze przyczyny rozstań i rozwodów
▪ Diagnoza i terapia poznawczo-behawioralna dziecięcej agresji
▪ Terapia dzieci i młodzieży z ADHD
▪ Diagnoza i leczenie młodzieńczej depresji
▪ Diagnoza i terapia zaburzeń lękowych
▪ Diagnoza psychologiczna
▪ Standardowe techniki diagnostyczne
▪ Typy i diagnoza organizacji charakteru
▪ Psychologiczna diagnoza małżeństwa i rodziny
▪ Przemoc w rodzinie
▪ Praca z osobami dotkniętymi przemocą w rodzinie
▪ Konflikty, negocjacje, mediacje
▪ Seksualność dzieci i młodzieży
▪ Psychopatologia zaburzeń
▪ Wprowadzenie do terapii uzależnień behawioralnych
▪ Nowoczesne metody diagnozy uzależnienia oraz współuzależnienia
▪ Wstępna terapia uzależnień
▪ Zaawansowana terapia uzależnień
▪ Praca z osobami pijącymi szkodliwie
▪ Coachnig
▪ Coaching jako wsparcie rozwoju