prof. dr hab. n. med. Radosław Śpiewak

Alergolog, Dermatolog, Wenerolog

Nie polecam.. Za 500 zl spodziewalbym sie czegos wiecej niz przeteoretyzowanej pogawedki. Rzekomego badania zmian pod mikroskopem nie bylo.

Pan Profesor Śpiewak jest naprawdę miłym zaskoczeniem. Pierwszy raz spotykam się z tym, że lekarz poświęca tak dużo czasu na wywiad oraz badanie i jest w stanie w sposób zrozumiały wyjaśnić na czym polega dana dolegliwość. W moim przypadku diagnoza została postawiona już na pierwszej wizycie i w końcu mogłam rozpocząć leczenie, które jak się potem okazało przyniosło dobry rezultat. Pan Profesor jest również bardzo miłym i wyrozumiałym człowiekiem. Choć koszt pierwszej wiztyt jest stosunkowo duży to uważam, że naprawdę jest wart swojej ceny, szczególnie porównując koszty jakie poniosłam kilku 10 lub 15 minutowych wizyt u innych lekarzy z których zazwyczaj nic nie wynikało. Jedyne zastrzeżenie mam do pani rejestrującej (chyba Pani Moniki). Miałam spory problem z zarejestrowaniem się, ponieważ zwyczajnie nikt nie odbierał moich telefonów. Po kilku próbach w końcu udało mi się dodzwonić i umówić jakoś na wizytę. Pani Monika stwierdziła, że nie ma żadnych nieodebranych połączeń i zasugerowała, że być może wybierałam zły numer. W trakcie rozmowy miałam również wrażenie, że chyba Pani przeszkadzam bo w słuchawce słyszałam hałasujące dzieci. Mimo wszystko całą wizytę oceniam na 5 z plusem i jeszcze raz bardzo dziękuję Panu Profesorowi za pomoc.

Fakt, że to już 4 lekarz u którego jestem z tą przypadłością ale po lekarzu, który kasuje 300zł za wizytę spodziewałem się czegoś więcej. Na ranę która nie chce się wygoić od prawie 2 lat dostałem wazelinę tyle że pod jakaś ładną nazwą.

Profesor wyglądał na zmęczonego i początkowo myślałem, że mnie nie słucha. Ale potem zaczał pytać o szczególy i bardzo dokładnie zbadał. Potem dokładnie tłumaczył, jakie trzeba zrobić badania i jakie będzie leczenie. Godzinna wizyta przeciągneła sie o 20 minut, ale teraz rozumiem, dlaczego tyle trwa. Podobało mi się, że po przepisaniu leków nie naciągał na następną wizytę, za to poweidział że mam przyjść tylko, jeśli choroba nie minie.

Wszystko byłoby ok, gdyby pani w rejestracji powiedziała - "pierwsza wizyta kosztuje 300 zł" i kropka. Ona dodała, ze trwa godzinę i są w niej zawarte badania. Dostałam litanie badań do zrobienia na własny koszt! Żadnych w cenie, a czas wizyty był mocno naciągany, spokojnie mogła trwać połowę krócej. Za tę cenę spodziewałam się o wiele więcej.

Dużo czasu i uwagi dla pacjenta, chęć wysłuchania i zrozumienia jego problemów, miłe usposobienie - czego chcieć więcej od lekarza? Plus miła pani w rejestracji. Polecam.

Goraco polecam Pana docenta. Dziecko nam zachorowalo - pojawily sie jakies egzemy na nogach. Tutejszy lekarz ogolny w kolko mowil, ze to fungus i przeznaczal masci, ktore nic nie pomagaly. Polecielismy do Krakowa. Docent zbadal i powiedzial, ze to pewnie alergiczne. Zrobil testy i wyszlo, ze dziecko jest uczulone na chrom i jeszcze jakis barwnik ze skory w butach. A tu w szkole corka musiala chodzic w tych ich buciorach i dyrektor nie chcial sie zgodzic na wlasne adidasy. Jak to przekazalam docentowi, to napisal od reki opinie po angielsku i w szkole dali jej swiety spokoj. Nogi sie zagoily, choc czasamy miewa nawroty. Ale wiemy, czego unikac.

W Krakowie trudno znaleźć lepszego alergologa, a zarazem dermatologa. Znajomi polecili mi pana doktora, ich opinie były bardzo pozytywne i po kilku wizytach mogę powiedzieć, że zgadzam się w 100%. Lekarz kompetentny, zdecydowanie wie o czym mówi. Co prawda najtaniej nie było, ale znakomite skutki leczenia były warte tej ceny. Moim zdaniem inni lekarze powinni się uczyć od pana doktora. Oby więcej takich specjalistów. Dziękuję panie doktorze. Marcin K.

Ja jestem bardzo zadowolona po wizycie. Pan doktor poświęcił mi dużo czasu, wypytał o wszystko co mogło być ważne dla mojej choroby, przepisał leczenie i na dodatek cierpliwie wyjaśnił wszystkie wątpliwości. I co najważniejsze - przepisane leczenie było skuteczne. Gorąco polecam, świetny specjalista!!!

Dwa lata temu pojawily mi sie na ciele dziwne pregi. Chodzilem tu w Anglii do GP-sa, ale Hindus nie potrafil powiedziec co mi jest tylko w kolko przepisywal masci ze sterydami. Prosilem zeby mnie skierowal do dermatologa, ale on powtarzal ze nic mi nie jest, ze to jakis "rash" albo "fungus". W koncu mialem dosyc, w internecie znalazlem docenta Spiewaka i polecialem do Krakowa. Obejrzal mnie dokladnie i od razu powiedzial, ze podejrzewa powazna chorobe ale zeby to potwiedzic trzeba zrobic badanie wycinka skory. Poniewaz musialem wracac do Londynu, od reki napisal mi po angielsku opinie, co u mnie podejrzewal. Jak moj Hindus w Anglii ja przeczytal, to bez gadania skierowal mnie do dermatologa. Trafilem do St. John's Institute of Dermatology, gdzie lekarze zrobili mi ten wycinek i potwierdzilo sie dokladnie wszystko to, co docent powiedzial. Teraz jestem pod kontrola specjalistow tu w Londynie i zawdzieczam to docentowi.