lekarz Rafał Bieszczanin

Laryngolog, Audiolog

Jestem bardzo zadowolona z kolejnej już wizyty u Pana doktora. Niezależnie czy chodzi o moje problemy laryngologiczne czy o aparat słuchowy Mamy, zawsze wizyta przebiega w miłej atmosferze, szczegółowo jesteśmy badane, a Pan Dr wszystko tlumaczy i cierpliwie odpowiada na nasze pytania. Polecam!

Zostałam wysłana do pana Bieszczanina przez inną panią larygolożkę, żeby po pierwsze ocenił mój obraz z tomografii, a po drugie potwierdził, czy nadaję się do operacji przegrody nosowej. Czekałam miesiąc na wizytę u niego, żeby odmówił obejrzenia płytki z tomografią, poprzerywał mi i bez żadnych podstaw (bo nie dał mi opowiedzieć o swoim przypadku) próbował negować wszystko, co powiedziałam. Na dzień dobry: Lekarz: W czym problem? Ja: No więc od marca mam problemy zatokami... Lekarz [przerywając]: Na pewno nie zatoki, tylko katar spływa do gardła! Na jakiej podstawie twierdzi, że ...

Na dzień dobry:
Lekarz: W czym problem?
Ja: No więc od marca mam problemy zatokami...
Lekarz [przerywając]: Na pewno nie zatoki, tylko katar spływa do gardła!

Na jakiej podstawie twierdzi, że nie umiem rozpoznać różnicy między katarem w gardle (który też miewam), a w zatokach? Bo na pewno nie ustalił tego w ciągu dziesięciu sekund, które minęły od mojego wejścia do gabinetu. Nie wytłumaczył swojego toku myślenia, więc nie wiem. Jak mnie boli głowa, czuję ucisk w okolicy brwi i z boku nosa, a nie czuję dyskomfortu w gardle, to chyba jednak moja wersja jest bardziej prawdopodobna. Czy pacjent naprawdę chodzi do lekarza po to, żeby go przekonywać, że ma problem? Naprawdę mu się wydaje, że pacjent czeka kilka miesięcy (konsultacje z poprzednią laryngolożką też trochę trwały, na pierwszą czekałam trzy, na drugą dwa miesiące), zwalnia się z pracy i idzie do przychodni po to, żeby poopowiadać mu bajki?

Lekarz: Dobrze, to jak uciążliwy jest problem [uczucie zatkanego ucha z jednoczesnym głośnym piskiem lub szumem w uchu] w skali od 1 do 10, gdzie 1 to brak dyskomfortu mimo odczuwanego objawu, a 10 to chęć rzucenia się pod pociąg? [wspaniały przykład BTW]
Ja: ...w najgorszym momencie, na przykład w nocy kiedy nie daje to spać przez kilka godzin, powiedzmy że 7.
Lekarz: Nie, aż 7 na pewno nie.

To po co pyta, skoro i tak nie wierzy w odpowiedź? Wie lepiej, jak pacjent odczuwa swoje własne objawy i jak bardzo mu przeszkadzają w funkcjonowaniu?

Lekarz: Czy określiłaby się pani jako osobę mocno się stresującą?
Pacjent: Tak, odczuwam duży stres.
Lekarz: Czy objawy pojawiają się lub nasilają w sytuacjach stresowych?
Pacjent: Nie, zdecydowanie nie ma zależności. Potrafię być wypoczęta i zrelaksowana i nagle zatka mi się ucho na tydzień z szumem i piskiem na zmianę, a potrafię też mieć bardzo stresujący okres i nie mieć wtedy żadnych problemów z uchem. Z zawrotami głowy to samo.
Lekarz: Aha. No cóż, ma pani pewnie nerwicę. Proszę iść do psychologa, bo to na pewno jest na tle nerwowym.

Kabaret.

Podsumowując, gościu wymyśla sobie własną wersję i się jej trzyma mimo sygnałów od pacjenta świadczących o innym stanie rzeczy. Będzie wmawiał, że dyskomfort wcale nie jest taki duży, problem wcale nie istnieje, tylko sobie go wymyśliłeś i idź lepiej do psychologa. Nie pomógł ani trochę, straciłam tylko miesiąc. Aha, operację też odradził, bo według niego problemu nie ma (chyba że psychologiczny).

Mama była u pana doktora z bólem ucha, pan doktor zamiast sprawić żeby ucho przestało bolec to postanowił powrzeszczeć i pobawic się w psychologa. Nie polecam

Jestem świeżo dziś po wizycie u Pana Doktora.W dwóch słowach zawrę całą prawdę.Najwyzsza półka!!!!!Pan Doktor,to profesjonalista w każdym calu.Wizyta trwała aż półtorej godziny,co na NFZ,to raczej bardzo rzadkie zjawisko,przyznacie Państwo.Tacy lekarze,to już wymarły gatunek,to doktor Judym.Szanowny Panie Doktorze, życzę Panu wszystkiego co najlepsze i życzę wszystkim potrzebującym, chorującym,żeby dane im było spotkać takiego lekarza.Wszystkiego dobrego,z poszanowaniem, Adam Jaworski.

Byłem na prywatnej wizycie dwa razy - znakomity lekarz ,absolutny progesjonalista - dokładnie wytłumaczył mi istotę mojego schorzenia i prostym zabiegiem usunął jego skutki. Bardzo komunikatywny absolutnie genialne podejście do pacjenta - i co najważniejsze wizyta w tym samym dniu po moim telefonie - polecam wszystkim

Bardzo uprzejmy i miły lekarz, wytłumaczył co przyczynia się do zapychania ucha. Dzięki niemu znowu normalnie słyszę, a sam zabieg oczyszczania przebiegł bezproblemowo. Jak najbardziej polecam.

Mniej niż zero!!! Zgłaszam się do lekarza, który przysięgał pomoc ludzią z bardzo silnym bólem ucha i skierowaniem, że jest to pilny przypadek ale oczywiście nie może mnie przyjąć!!! To jest lekarz? Zwykły szczur!!! A prywatnie to z otwartymi rączkami.

Bardzo dobry lekarz, świetny specjalista. Bardzo trafnie zdiagnozował wadę słuchu mojej córki, chociaż inny lekarz mówił, że nie ma żadnej wady. Miły, pomocny, uprzejmy, dokładnie i precyzyjnie wszystko tłumaczy. Poświęca pacjentowi dużo czasu i jest zawsze do dyspozycji. POLECAM!!!

Byłam na prywatnej wizycie w Cieszynie, bardzo kompetentny, poświęca czas pacjentowi , tłumaczy, proponuje, ostrzega, musze przyznać, ze dawno nie spotkałam tak przemilego i dobrego lekarza a zaznaczam, ze lecze sie tylko prywatnie. Z cała odpowiedzialnością polecam tego lekarza i życzę wszystkim Nam takich lekarzy wiecej ! Pozdrawiam serdecznie, Barbara

lekarz od aparatów słuchowych zdecydowanie tak Jesli chodzi o leczenie schorzeń laryngologicznych nie polecam -błędne diagnozy.