Jestem specjalistą ginekologii i położnictwa oraz ginekologii estetycznej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym.W 1996r. ukończyłem Akademię Medyczną w Warszawie na kierunku lekarskim. Po obowiązkowym stażu podyplomowym rozpocząłem w styczniu 1997 roku specjalizację z ginekologii i położnictwa w Klinice Położnictwa i Ginekologii II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Pracowałem równolegle jako lekarz w Ratownictwie Medycznym, co wzbogaciło znacznie moje umiejętności i kompetencje z zakresu szybkiej interwencji i diagnozy oraz zarządzania zespołem ratowniczym. Zgodnie z harmonogramem procesu specjalizacyjnego w roku 2000 zdałem egzamin specjalizacyjny I stopnia, a 4 lata później ukończyłem drugi etap szkolenia, żeby uzyskać tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii.Po zakończeniu procesu specjalizacyjnego rozpocząłem studia doktoranckie, zakończone obroną pracy doktorskiej w macierzystej uczelni w roku 2011.

Opublikowałem wiele prac naukowych z zakresu ginekologii operacyjnej i plastycznej. Uczestniczyłem w licznych kursach i szkoleniach, tak w Polsce, jak również również poza jej granicami, między innymi w Niemczech wHelios Kliniken w Bad Saarow. Do Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Centrum Leczenia Chorób Piersi prowadzonej przez światowej sławy specjalistę z zakresu chirurgii plastycznej i onkoplastycznej Pana Doktora Marka Budnera jeździłem, i nadal jeżdżę, od dziesięciu lat. W Helios Kliniken nauczyłem się technik operacji plastycznych tak piersi, jak i narządu rodnego. Wiedza ta i umiejętności znalazły swoje uznanie w Polsce i na świecie, szczególnie po emisji trzech sezonów programu telewizyjnego „Sekrety Chirurgii” emitowanych w stacjach TVN Style i TVN od roku 2012.

W chwili obecnej jestem czynnym zawodowo lekarzem i naukowcem, który prezentuje wykłady i nowe badania na krajowych i międzynarodowych sympozjach. Mam pacjentki nie tylko z Europy ale również z USA i Azji.W swojej pracy prowadzę kompleksową diagnostykę oraz leczenie chorób żeńskich narządów płciowych. Podczas organizowanych w Niemczech kursów, a także w trakcie zagranicznej praktyki lekarskiej zdobyłem duże doświadczenie w dziedzinie operacji przezpochwowych w ginekologii. Przeprowadzam małoinwazyjne zabiegi chirurgiczne z zakresu ginekologii – wykonuję, między innymi, laparoskopię (w tym laparoskopowe usuwanie mięśniaków i macicy) oraz histeroskopię. Posiadam szerokie doświadczenie kliniczne w operacyjnej ginekologii onkologicznej tradycyjną metodą chirurgiczną a także metodą laparoskopową.

Ponadto świadczę usługi z zakresu ginekologii plastycznej. Pomoc medyczną otrzymują u mnie kobiety cierpiące z powodu wyglądu bądź zaburzonej funkcjonalności swoich miejsc intymnych. Dużą grupę moich pacjentek stanowią kobiety, u których kształt i wygląd narządów płciowych zmienił się w rezultacie przebytych porodów i obrażeń okołoporodowych. Zajmuję się również estetyką warg sromowych u osób po zmianie płci. Wykonuję zabiegi ginekologii estetycznej, przywracając pacjentkom zadowolenie z wyglądu miejsc intymnych oraz satysfakcję ze współżycia, a także podwyższając komfort życia. Wykonuję labioplastykę, czyli korekcję warg sromowych. Podczas zabiegu nadaję im odpowiedni kształt, rozmiar oraz sprężystość. Zajmuję się również przeprowadzaniem zabiegów waginoplastyki, czyli plastyki pochwy oraz perineoplastyki. Ponadto wykonuję hymenoplastykę, czyli zabieg odtworzenia błony dziewiczej oraz hymenotomię – usunięcie lub nacięcie błony dziewiczej. Przeprowadzam także nowoczesne operacje onkoplastyczne piersi u kobiet po amputacji piersi.

Ponadto oferuję wysokiej klasy usługi medyczne z zakresu ginekologii. Otaczam kompleksową opieką nie tylko ciężarne pacjentki, ale również te, które bezskutecznie starają się zajść w ciążę. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem niepłodności. Ciężarnym pacjentkom oferuję pełną diagnostykę prenatalną i prowadzenie ciąży, zarówno w fizjologicznej, jak i wysokiego ryzyka.

Serdecznie polecam dr.Rafała Kuźlika .Wykonał u córki (13 latka) zabieg z ginekologii estetycznej w Klinice u Dr Szczyt Konstancin ul Waflowa --efekt zabiegu przeszedł najśmielsze oczekiwania , przywrócił jej komfort życia -to lekarz z bardzo dużą wiedzą i doświadczeniem w Ginekologii estetycznej .Blizny są niewidoczne wszystko pięknie się zagoiło jakby stworzyła to natura .Jako matka jestem wdzięczna że tak cudownie zaopiekował się moją córką zarówno przed , w trakcie jak i po zabiegu .Szczegółowo wszystko wyjaśnia , spokojnie tłumacząc . Z całego serca polecam doktora .

Bardzo polecam. Pan Doktor kompleksowo wszystko tłumaczy, pozostaje do dyspozycji po zabiegu, sam efekt zabiegu przerósł moje oczekiwania. Spokojna atmosfera, pełny profesjonalizm, można poczuć się bezpiecznie. Nie mogłam wybrać lepiej, warto było jechać 300 km do Doktora.

Zostawiam opinie nie tylko dlatego, ze miałam zaszczyt uczuć się od doktora ale jako kobieta. Jest świetnym fachowcem. Widziałam wielu, ale to co wyróżnia doktora Rafała to niesamowita cierpliwość, ogromny szacunek dla naszego ciała, każdego fragmentu. Czas nie ma znaczenia jak u wielu lekarzy… ma być idealnie, każdy mimilmtr ciała ma znaczenie. wspaniałe było widzieć pasje i taki talent. Polecam każdej kobiecie

Pan Dr Kuzlik to lekarz Ginekolog oraz Chirurg Plastyk Ginekolog wykonał u mnie zabieg z ginekologii estetycznej w Klinice u Dr Szczyt Konstancin ul Waflowa na najwyższym stopniu profesjonalności -to lekarz z mega wiedzą i z mega doświadczeniem w Ginekologii estetycznej -to lekarz ESTETA KOBIECEGO PIEKNA -żałuje tylko ,że tak długo czekałam na ten zabiegiem -nie miałam świadomości ,że mnie nic nie będzie bolało po zabiegu . Po znieczuleniu lędźwiowym nic mnie nie bolało ,nic mnie nie piekło mogłam wrucić od razu do pracy -jestem przeszczęśliwa -Dziewczyny nie czekajcie tak długo - ja zbyt długo czekałam gdyż szkoda czasu bo ŻYCIE MA SIĘ JEDNO-teraz mogę się znowu cieszyć życiem a to zasługa Dr Kuzlika wspaniałego ginekologa ESTETA który spełnia marzenia Kobiet -to lekarz dla NAS -Kobiet - Bardzo Bardzo dziękuję Doktorowi za Wszystko za opiekę przed jak i po operacyjną za wspaniałe Konsultacje Ginekologiczne Za perfekcjonizm ,za Bezpieczeństwo za Piękny Zabieg . lekarz Małgorzata Syrnik

Krótko zwięźle i na temat: człowiek,który wie ,a przedewszystkim rozumie kobiece intywne problemy,a co najważniejsze SUPER je rozwiązuje😍. Jestem mega zadowolona i polecam z całego serca❣a miałam robioną plastyke pochwy i krocza.

I have been a patient of Dr. Kuzlik since 2004, when I moved to Poland. Since then, he has taken care of my four pregnancies and all the gynecological issues that I have gone through over the years. The attention he has provided me has always been extraordinary in every way. Recently, after many years thinking it over, I had a uterus removal. Dr. Kuzlik operated on me with the most modern techniques and I feel great even though it has only been a few weeks. In addition, he speaks English fluently, so foreign patients can be confident that they will be able to communicate with him without problems.

Pełen profesjonalizm. Lekarz w 100% godny zaufania. Po CC nie ma praktycznie śladu. Jestem bardzo szczęśliwa, że trafiłam na tak dobrego specjalistę.

Doktor Kuźlik to prawdziwy profesjonalista, a przy tym po prostu empatyczny i przemiły człowiek, słuchający co pacjent ma do powiedzenia (co nie jest wcale takie oczywiste). Pan doktor wykonywał u mnie planowe cc. Razem z mężem czuliśmy się dobrze zaopiekowani, co było naprawdę ważne, szczególnie że poród przypadł na apogeum pandemii w Polsce (początek listopada 2020). Po cc byłam zaskoczona że z pionizacją nie było problemu i że w pierwszej dobie po porodzie czułam się nadspodziewanie dobrze. Potem dowiedziałam się od dra Kuźlika że wypracował on własną metodę wykonywania cięcia - specjalny sposób zakładania szwów, cięcie bardzo małe i bardzo nisko oraz blokada na nerwy (z tego co się orientowałam już po wyjściu ze szpitala, to dr Kuźlik jest póki co chyba jedynym w Polsce który wykonuje przy cc blokady nerwów, to dość nowe rozwiązanie). Ogólnie spodziewałam się długiego i bolesnego dochodzenia do formy w połogu, szczególnie że była to moja pierwsza ciąża, natomiast było zupełnie inaczej – po wyjściu ze szpitala nie brałam żadnych środków przeciwbólowych (nie były mi potrzebne). Rana nie ciągnęła, nie chodziłam „zgięta”. Ekstra „bonusem” jest dla mnie też sam wygląd rany i jej umiejscowienie – zagoiła się bardzo szybko, a do tego jest na tyle mała i tak nisko, że spokojnie założę bikini (o czym szczerze mówiąc nawet nie marzyłam ;)). Jedyny minus jest taki że trafiłam na dra Kuźlika dopiero na końcówce ciąży, ale cóż, teraz już wiem kto będzie prowadził kolejną ciążę od początku. :) Serdecznie polecam pana Doktora.

Z całego serca Podziękowania dla Pana dr Rafała Za perfekcyjnie wykonaną operacje ... Lekarz któremu można całkowicie zaufać wspaniały i cudowny człowiek otwarty potrafi doradzić . Niesamowita wiedza którą posiada dr . Rafał Kuźlik Polecam wszystkim kobietą które potrzebują pomocy to wspaniały specjalista . Pozdrowienia dla Pana dr . Rafała Katarzyna Łatanik

Z całego serca Podziękowania dla Pana dr Rafała
Za perfekcyjnie wykonaną operacje ...
Niesamowita wiedza którą posiada dr . Rafał Kuźlik
Polecam wszystkim kobietą które potrzebują pomocy to wspaniały specjalista .
Pozdrowienia dla Pana dr . Rafała
Katarzyna Łatanik

O zabiegu labioplastyki marzyłam od wielu lat. Długo szukałam odpowiedniego specjalisty, który byłby godny zaufania. W końcu trafiłam na dr Rafała Kuźlika. Konsultacja z Panem Doktorem tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że jest to właściwa osoba, której mogę powierzyć tak ważną część mojego ciała. Doktor Kuźlik po badaniu wszystko mi dokładnie wytłumaczył. Opisał przebieg zabiegu, pokazał podobne przypadki i efekty po zabiegu. Byłam bardzo zadowolona i pewna na 1000%, że chce aby Pan Doktor mnie operował. W dzień zabiegu byłam spokojna, ponieważ miałam pełne zaufanie do kompetencji i umiejętności Dr Kuźlika. Zabieg wykonany autorską techniką Dr Kuźlika- one cut. Przebiegł on w bardzo miłej i przyjemniej atmosferze. Podczas procesu rekonwalescencji Doktor służył swoją pomocą i odpowiadał na każde nurtujące mnie pytanie. Efekt po zabiegu jest rewelacyjny. Dzięki technice jaką zastosował Dr Kuźlik nie straciłam ani nie zmniejszyło się odczuwanie bodźców. Z całego serca polecam!!!