dr n. med. Renata Sękowska

Pediatra

Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizacja z pediatrii. Praca doktorska w zakresie nefrologii dziecięcej. Kurs International Continence Society w zakresie diagnostyki i leczenia zaburzeń oddawania moczu u dzieci.

Pediatra z wieloletnią praktyką. Konsultuje dzieci zdrowe i chore. Zajmuje się opieką profilaktyczną nad dzieckiem od okresu noworodkowego. Kwalifikuje do szczepień obowiązkowych i zalecanych. Ustala indywidualny kalendarza szczepień.

U Pani Doktor byłam dwa razy i o dwa razy za dużo. Podczas drugiej wizyty zwróciłam jej uwagę na to, że 2,5 miesięcznemu wówczas dziecku z jednej strony zaczyna się deformować główka. Powiedziałam, że zaobserwowałam, że dużo częściej odwraca ją w tę właśnie stronę i tak też układa się podczas snu. Pani Doktor stwierdziła, że wszystko jest ok, a główki się w późniejszym wieku prostują. Po kilku tygodniach główka była jeszcze bardziej spłaszczona....W efekcie chodzimy teraz z synkiem na rehabilitację (zaczęliśmy miesiąc po wizycie). Dwóch fizjoterapeutów, niezależnie od siebie stwierdziło asymetrię i dwukrotnie usłyszeliśmy pytanie dlaczego przychodzimy dopiero teraz, bo gdybyśmy przyszli wcześniej takiej deformacji główki można było uniknąć, a teraz poprawa będzie ale do właściwego kształtu prawdopodobnie nie wróci. "Zawdzięczamy" to Pani Doktor, która nie dosyć, że sama niczego nie zobaczyła, to zignorowała i zbagatelizowała zupełnie to co mówiliśmy (i co gołym okiem było widać). Potwierdzam, że Pani Doktor jest bardzo miła i sympatyczna. Ale właśnie tym uśpiła naszą czujność. Rodzicom, którzy mają dzieci zdrowe i spotykają się z nią przy okazji szczepień będzie wydawać się kompetentna ale jak nasz przykład pokazuje jest inaczej.

Nareszcie znalazłam lekarza, który łączy w sobie profesjonalizm i wiedzę. Do tego Pani Doktor jest w niewymuszony sposób sympatyczna, co przy badaniu małych dzieci ma kolosalne znaczenie. Moi synowie podczas wizyt zachowują się, jak zaczarowani i wierzę, że jest to zasługa spokojnego i stonowanego podejścia Pani Doktor. Długo szukałam lekarza, któremu mogę zaufać w kwestii wiedzy medycznej( bo sama takową posiadam) i jako że jestem niezmiernie zadowolona po kilku wizytach ,postanowiłam napisać opinię. Pani Doktor, dziękuję i gratuluję.