Zgłosiliśmy się do pana Fakhari z ropiejącym okiem u czteromiesięcznego dziecka. Dziecko było wcześniej u bardzo dobrego okulisty, który dwa razy podejmował próbę przepłukania kanalika łzowego. Niestety zabieg zakończył się niepowodzeniem. Ów lekarz w związku zaistniałymi komplikacjami sprawdził drożność przewodu nosowego. Okazało się że przewód jest niedrożny. Polecił wizytę u laryngologa, gdyż przyczyna niedrożności kanalika łzowego mogła być w nosie. Tydzień później przewód nosowy udrożnił się samoczynnie co potwierdził laryngolog, lecz niestety nie pomogło to kanalikowi łzowemu, oko dalej ropiało. Kolejna wizyta u tego okulisty nie doszło do skutku, gdyż lekarz zmarł. Wtedy właśnie znaleźliśmy pana Fakhari. Przedstawiliśmy mu historię choroby z której wynikało, że problem leży w niedrożności kanalika łzowego. Spodziewałam się, że od razu podejmie próbę jego udrożnienia, gdyż to jest jedyne lekarstwo na tę dolegliwość. Nie zrobił jednak tego a jedynie zalecił antybiotyk i masaż kanalika. Oczywiście po zakończonej kuracji antybiotykowej oko zaczęło znów ropieć, bo kanalik był dalej zatkany a oko działa wówczas jak zatkany zlew. Brak odpływu dla łez jest doskonałą pożywką dla bakterii. Na kolejnej wizycie podjął próbę przetkania kanalika. Zabieg przeprowadzał nie na stole zabiegowym, a na moich kolach co już wydało mi się dziwne. Zrobił to szybko, wręcz nerwowo płyn nie wypłynął nosem co jest dowodem przetkania kanalika lecz rozlał się po gałce ocznej. Oceniłam że się nie powiodło udrożnienie. Miałam porównanie, bo byłam przy przetykaniu kanalików u starszego syna – dwa razy, u czteromiesięcznego syna w sumie trzy razy i widziałam jaki ma być efekt. Na moje pytanie czy uważa, że zabieg się powiódł stwierdził, że tak. Zapisał antybiotyk i na tym się skończyło. Po zakończeniu kolejnej kuracji antybiotykowej oko zgodnie z moimi przewidywaniami zaczęło dalej ropieć. Poszukaliśmy więc kolejnego lekarza, który miał większe doświadczenie w udrażnianiu kanalików. Na szczęście znalazłam i obecnie syn jest już po udanym zabiegu przetkania kanalika. Płyn wypłynął nosem, oko nie łzawi a my postanowiliśmy opisać ten przypadek, aby inni rodzice nie błądzili po omacku. I jeszcze jedno: sugerowanie że w domu, czy w szpitalu oko uległo zakażeniu i trudno wyleczyć infekcję jest omijaniem problemu. Póki kanalik jest niedrożny oczy będą ropieć, szpital i czystość w domu nie mają nic do tego. To tak, jakby próbować oczyszczać zatkany zlew wybierając z nie go śmieci. Efekt będzie krótkotrwały i nie ma rady trzeba w końcu odetkać odpływ.

A już myślałem ,że wujek ma nieskazitelną opinię ,a tu proszę są i ludzie niezadowoleni i niestety muszę też zaopiniować w tej sprawie.W sprawie kompetencji pana doktora nie będę się wypowiadał bo nie mi to oceniać ,być może w przyszłym roku napiszę coś więcej po wizycie u innego specjalisty./BEZ OBRAZY PANIE DOKTORZE!!!/Nie bez przyczyny ktoś inny wyżej napisał o nietrafnych diagnozach i etc. pana doktora.Ludzie! Diagnozujmy się również u innych lekarzy,w końcu chyba w Polsce takich nie brakuje.Sama uprzejmość i serdeczność w tych czasach nie wystarczy,zwłaszcza że ta uprzejmość kosztuje i nie każdego na to stać.150 zł za naukę zakładania soczewek dziecka powaliło mnie na kolana,pan doktor przymierzył mojej córce soczewki w których pochodziła 20 min i doliczył 50 zł bez wcześniejszego poinformowania czy zgadzam się na to i że będzie to płatne.Naprawdę cudowne podejście do dzieci tym bardziej ,że u mojej córki wzrok się pogarsza i oby nie okazało się,że pan doktor żle nie dobrał szkieł bo i taka tu opinia tu była.Nie będę czekała jak moja 10-letnia córka traci wzrok ,a pan doktor przepisuje nowe szkiełka,wiadomo kasa,więcej wizyt więcej kasy.Pan doktor nie poinformował o innych metodach zapobiegania wady wzroku mojej córki ,czyli wie,ale nie zaproponuje,nie podpowie/dobrze że ma się internet./U dzieci korygowanie wzroku jest bardzo ważne ,dlatego teraz WARSZAWA albo KATOWICE, Częstochowa nie ma lekarzy.Pozdrawiam.Ocenę pozostawiam każdemu z was bo każdy ma inne dolegliwości.

Trafiłam do pana doktora z polecenia, gdy dowiedziałam się że mam zaćmę. Byłam u niego w okresie do chwili operacji kilka razy. To najmilszy lekarz jakiego w życiu spotkałam (a znam ich sporo). Jakiś czas temu zaczęły mi ropieć oczy, Byłam u lekarza pierwszego kontaktu, później prywatnie u okulistki na Berka Joselewicza, bo myślałam, że to nic poważnego i będzie trochę taniej (jak się okazało - nie było). Po 3 dniach znalazłam się na pogotowiu, gdzie również się nie poznali. Po 4 kolejnych dniach oczy były bordowe, strasznie zapuchnięte i zaropiałe tak, że nie mogłam ich otworzyć.Trafiłam do "mojego" kochanego lekarza i od razu trafna diagnoza - rzekomobłonnicze zapalenie spojówek. To bardzo rzadkie i chyba najgroźniejsze zakażenie oczu. Konsekwencje dalszej choroby byłyby delikatnie mówiąc - nieciekawe dla mojego widzenia. Dziękuję panie doktorze z całego serca za właściwą diagnozę i wyleczenie.

bardzo polecam wszystkim Pana Doktora Reze. jest znakomitym okulistą. super podejście do pacjenta. bardzo miły

Po roku leczenia dziecka trzyletniego z nadwzrocznością z przykrością muszę przyznać że w naszym przypadku lekarz nie potrafił prowadzić leczenia dziecka dobrze. Rok temu stwierdził wadę , pół roku później podwyższył moc okularów a następnie po następnym pół roku kazał zdjąć okulary mimo naszych sygnałów, że dziecku jeszcze bardziej ucieka oczko - stwierdził że to może mięśnie albo takie uwarunkowania neurologiczne. Tak odważna diagnozę postawił na podstawie badania komputerowego bez przygotowania dziecka przez podanie atropiny. Po konsultacja u dwóch profesorów okulistyki z Katowic, wiemy że dziecko musi nosić okulary bo jest nadwzroczność, okulary jakie do tej pory przepisywał okulista były zdecydowanie za słabe (efektem było ociekające oczko mimo noszenia przez dziecko okularów, o czym informowaliśmy doktora). Ostatnia wizyta pozostawia wiele do życzenia, opóźnienie o godzinę od wyznaczonej pory wizyty , wizyta ekspresowa (w międzyczasie pan doktor wychodził przegryzać kanapkę z konserwą, którą śmierdziało w całym gabinecie), sam nie notuje wniosków z wizyta tylko robi to asystentka, która również robi badanie dna oka a przecież nie jest okulistką. Podsumowując w naszym przypadku leczenie ustawione nieprawidłowo, mimo niewielkiej w zasadnie oczywistej wady wzroku.

Wspaniały lekarz, wiedza, serdeczność, uprzejmość, wyróżnia się na tle obojętności innych lekarzy. Polecam, warto poczekać na termin wizyty.

udaliśmy się do tego lekarza ponieważ niepokoiło nas uciekające oczko u 3-latka, synka. poprzednio byliśmy u lekarki w Myszkowie( przyjmuje w salonie optycznym) która zlekceważyła nasze obawy i powiedziała że szukamy sobie problemu, skasowała nas i tyle. Niestety zmarnowalismy czas... Dr. Reza wytłumaczyl że oczko ucieka, ponieważ to jest zez, nie jest bardzo żle ale okularki pomagają. Tłumaczył nam wszystko bardzo dokładnie, miałam wiele pytań po wcześniejszej wizycie w Myszkowie u niedoświadczonej lekarki. Jest opanowany, a jego stosunek do dzieci jest godny podziwu( wiem co mowię, pracuję z dziecmi). Polecam ...

Polecam tego lekarza każdemu, zresztą do niego zglaszają się osoby starsze i rodzice z maluchami. Ulubiony "wujek " naszego malucha:)

Lekarz fantastyczny, najlepszy do jakiego kiedykolwiek trafiliśmy z naszym 3-latkiem! Podejście do dzieci niesamowite, żaden pediatra takiego nie ma. Nasz syn niesamowicie boi się lekarzy, zasze wchodzi i wychodzi z płaczem, a u wujek Reza potrafił Go nawet rozśmieszyć. Rzeczowy, pomocny, konkretny, nie znam lepszego lekarz i mogę napisać tylko jedno: z czystym sumieniem polecamy, nam pomógł i do tego specjalnie przyjechał na wizytę ( w tym dniu nie przyjmował), gyż powiedział przez telefon, że dzieciom nigdy nie odmawia, wielki szacunek, tylko dr Reza!!!

Niestety na wizycie w Publicznym Ośrodku Zdrowia ( była to pierwsza wizyta u okulisty) pan doktor mało tego że jest niepunktualny, to poczułem się jak "owad". Byłem na pierwszej wizycie z córką, zaznaczam pierwszej wizycie. Pan doktor poświęcił jej ok. 3 min, zero pytań, zero tłumaczenia, zero empatii zwykła "taśmówka" Dodatkowo szkła / pierwsze w życiu / zostały źle dobrane co stwierdził inny lekarz na prywatnym badaniu.

Byłem na pierwszej wizycie z córką, zaznaczam pierwszej wizycie.

Polecam, lekarz godny zaufania. Na kilku wizytach dokładnie została zdiagnozowana moja wada wzroku, dodatkowo bez problemu zostałem skierowany na inne badania których nie mogłem wykonać w moim rodzinnym mieście. Lekarz któremu nie zależy na pieniądzach tylko na dobru pacjenta.

Wciąż poszukujesz "Okulista Częstochowa"?

al. Kościuszki 7 lok. 4
Prywatny gabinet okulistyczny
Okulistyka Gabinet Specjalistyczny Anna Rogowska-Godela
Focha 22A lok.1
42-217 Częstochowa
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Ceglana 35
40-952 Katowice