dr n. med. Ryszard Faltus

Świetnie przeprowadzona operacja i bardzo dobra opieka w szpitalu. 4 dni po operacji już prawie nie ma dolegliwości bólowych oraz nie ma problemu z ruszaniem nogą (zakres jest dużo wiekszy niż przewidywalny w takim odstępie od zabiegu). Lekarz jest miły, pomocny, odpowiada na wszystkie pytania.

Jestem dwa lata po operacji, mam endoprotezę kolana. Jestem szczęsliwa i zadowolona: pełny wyprost, brak bolu, rehabilitacja. I praca własna nad sobą; bez tego nie ma mowy o dojściu do stuprocentowej sprawności. Dr Faltus poświecil mi czas, wyjaśniał cierpliwie, na czym polega wymiana stawu na sztuczny, jakie mogą wystapic problemy. Otrzymłam solidna porcję zaleceń i przeciwskazań. Polecam pana doktora.

Nie mam zaufania co do tłumaczenia choroby i leczenia: pojawiły się sprzeczności z diagnozami innych lekarzy. Uprzejmość została pominięta, a idiotyczne wstawki (których nie będę cytował) biły rekordy. Żałuję straconego czasu i pieniędzy. Nie polecam.

Mineło juz dobre 10 lat po mojej operacji. Stan kolana idealny nie pwiem ze nie bolalo ale warto bylo, teraz moge cieszyc sie zyciem i wiem ze moje kolano jest jak kiedys w pelni sprawne a to za sprawa Pana doktora. 100% zgięcie kolana to dla mnie wiele znaczy a dużo trzeba było przejsc zeby je uzyskac. Jedna operacja i wszystko zostało "zrobiono" artroskopia i ACL. DZIEKUJĘ na całe życie, była pacjentka. Polecam rownież szpital urazowy w Piekarach Ślaskich, przemili lekarze i personel medyczny.

Może ten Pan już się zestarzał i sam powinien pomyśleć o swojej starości... Jak widzę coraz więcej klientów którzy się skarżą. Mnie również załatwił na cacy, dwa lata próbowałem się u niego leczyć, wydałem masę kasy na lekarstwa które miałem sam wybrać z palety poleconych przez niego (chyba powinien wskazać konkretny) i wszystko na nic. Na siłę proponował zabieg kolana. Po zmianie lekarza okazało się że właściwa rehabilitacja + leki wspomagające w pół roku wyciągnęły mnie z problemu i co najważniejsze nie ma wskazań do przeprowadzenia zabiegu. Podsumowując: nie chcecie ...

Może ten Pan już się zestarzał i sam powinien pomyśleć o swojej starości...
Jak widzę coraz więcej klientów którzy się skarżą. Mnie również załatwił na cacy, dwa lata próbowałem się u niego leczyć, wydałem masę kasy na lekarstwa które miałem sam wybrać z palety poleconych przez niego (chyba powinien wskazać konkretny) i wszystko na nic. Na siłę proponował zabieg kolana. Po zmianie lekarza okazało się że właściwa rehabilitacja + leki wspomagające w pół roku wyciągnęły mnie z problemu i co najważniejsze nie ma wskazań do przeprowadzenia zabiegu. Podsumowując: nie chcecie pogorszyć swojego stanu nie wybierajcie tego człowieka bo dobrym lekarzem nie można go nazwać.

Nie wiem czy ma dobre kompetencje bo od kilku lat nie potrafi mnie wyleczyc. Niemily i nieuprzejmy, ciagle powtarza, ze to panstwowa sluzba zdrowia i w gabinecie w Piekarach w Urazowce jest tylko klasyfikacja do zabiegow a jak chcę leczenia to musze sobie znalezc inną poradnie. Wszystkim pacjentom powtarza ze maja schudnąć (niech spojrzy na siebie) i ze od starosci nie da sie uciec. Beznadziejny, zdecydowanie nie polecam !

Zdecydowanie NIE POLECAM!!! Pana Doktora Faltusa, to że ma stanowisko nie gwarantuje dobrej opieki lekarskiej. Myślę że rutyna zgubiła tego fachowca. Leczyłem się u niego 2 lata a ból w kolanie ciągle narastał. Po zabiegu nigdy nie zaproponował żadnej rehabilitacji. Na moje stwierdzenie że ból jest coraz większy usłyszałem: "po takiej kontuzji tak musi być", wskazał mi kilka suplementów diety (dostępnych bez recepty) - chyba wymienił wszystkie które znał i kazał bym sobie dowolny kupił i zażywał "może pomoże". Dokładnie tak samo z preparatami do iniekcji do stawu kolanowego, wyszczególnił ...

Dokładnie tak samo z preparatami do iniekcji do stawu kolanowego, wyszczególnił które znał i mi kazał wybierać który mam kupić (średnia cena potrzebnej dawki by odniosła skutek to około 1000zł).
Co to za fachowiec który każe wybierać pacjentowi a sam nie potrafi doradzić ?!!!
Na moją propozycję "może by wykonać rezonans magnetyczny i zobaczyć co się dzieje z kolanem" stwierdził że w ten sposób niczego konkretnego się nie dowiemy, "to tylko komputer rysuje wirtualny obraz" - większej bzdury na temat nowoczesnych technologii nie słyszałem. Bez zahamowania namawia na artroskopię kolana za 3000zł. Pacjentowi w wieku około 40 lat proponuje blokady - mimo że wie że to prowadzi do dalszej destrukcji stawu. Bez owijania w bawełnę oznajmia że za jakieś 20 lat będę kandydatem do protezy kolana.
Tymczasem zmieniłem lekarza i ten w 10 miesięcy postawił mnie na nogi do tego stopnia że bez problemu przejeździłem cały tydzień na nartach we Włoszech, wystarczyła: dobra rehabilitacja, lek wspomagający regenerację stawu kolanowego (dostępny tylko na receptę), i trochę ćwiczeń na rozbudowę mięśnia czworogłowego.
Podsumowując: Pan Doktor Faltus to rutyniarz, kasuje za każdą wizytę bez umiaru, urabia sobie pacjenta by mu długo przynosił kasę i w końcu wylądował na stole w celu wstawienia protezy (pewnie też za kasę).
Jeszcze raz ZDECYDOWANIE NIE POLECAM !!!

Wieloodłamowe złamanie obydwu kości podudzia. Noga poskładana operacyjnie. Przywrócenie funkcjonalności oceniam na 80-90%. Zwłóknienia w stawie skokowym, jako skutek długotrwałego unieruchomienia, ale nie decydowałem się na kolejną operację (brak czasu). Polecam.

wypisując ze szpitala piesz ..stan pacjenta ogolnie dobry. Tylko skąd ta opinia jak nie ogladal mnaie ani razu od operacjii

Pan Doktor może i jest dobrym specjalistą, bo operacja sie udała,lecz rutyna zabija najlepszych specjalistów. Szukam kolejnego lekarza, dzięki któremu znów będę chodzić, bo teraz poruszam się o kulach-6 miesięcy po zabiegu. Przecież to miała być tylko rekonstrukcja ACL- świetny ośrodek, świetny lekarz ?!...