Ryszard Pakuło

Ginekolog

3,4
3,3
3,4

Moja historia była trudna musiałam znaleźć lekarza o dużej wiedzy i doświadczeniu - któremu mogłabym zaufać. Pan dr Pakuło właśnie taki jest. To była moja pierwsza ciąża - ciąża od początku wysokiego ryzyka ponieważ choruję na toczeń. Pan doktor podjął się jej prowadzenia od samego początku z dużym profesjonalizmem, ogromną wiedzą - nakładając duży nacisk na wszystkie możliwe badania na które dawał skierowania. Jestem bardzo zadowolona , wizyty z NFZ w Opolu odbywały się zawsze planowo - w razie sympozjów w których Pan Doktor często uczestniczył zawsze zostałam informowana i umawiana na inny termin. Świetny gabinet, bardzo dobry specjalista, wizyty co 2 tygodnie zawsze wypełniało badanie usg bardzo dokładnie i szczegółowo omawiane były wszystkie wątpliwości. Za każdym razem miałam odczucie że mój przypadek dla Pana Doktora jest ważny i chce mi pomóc. Mało tego stały kontakt telefoniczny o każdej porze, szybko reagował i nie bagatelizował sprawy. Duży nacisk na badania prenatalne - sprawdzenie najmniejszych niepokojących objawów. Ogromne poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. Miałam duże szczęście mając takiego specjalistę, dzięki niemu jest z nami nasz ukochany skarbuś zdrowy wspaniały!! Dzięki ingerencji Pana Doktora nawet w sam poród zostaliśmy szczęśliwymi rodzicami - co jest prawdziwym cudem.
Nie oceniajmy kogoś po jednej wizycie, albo zostawmy takie opinie dla siebie - krzywdzimy tym przede wszystkim innych. Tych którzy szukają dobrych specjalistów a czytając właśnie te niesprawiedliwe opinie tracą tą możliwość - wiem bo sama czytałam...
Dzięki Bogu im nie uległam zaufałam i wygrałam cudownego synusia dzięki świetnemu kompetentnemu w 200% dyspozycyjnemu Panu Doktorowi Pakuło.
To lekarz, którego wiedzy i doświadczeniu możecie zaufać!
Dziękujemy, dziękujemy bardzo...

Witam 😊 Ja tak z innej beczki.. chciałam się dowiedzieć czy z badań prenatalnych połówkowych którejś z pań co do płci dziecka nastąpiły pomyłki u tego lekarza.? A co do pana doktora nie było źle. w każdym bądź razie dla mnie był miły i delikatny przy badaniach. Pozdrawiam 😉

Witam 😊
Pozdrawiam 😉

Przyjeżdża do Opola, bo ma kolejny tutaj etat i to wszystko. Kasa leci. W czasie pracy w przychodni przyjmuje pacjentki prywatnie mimo iż na drzwiach wisiała kartka wyszczególniająca godziny przyjęć w ramach pracy w przychodni i prywatnie. Chodziłam do tego Pana przez okres całej ciąży częściowo na NFZ (razem z mężem płacimy ponad 12.000 zł rocznie na Narodowy Fundusz Zdrowia) i prywatnie. USG miałam wykonywane tylko i wyłącznie podczas wizyt prywatnych, a przecież aparat do USG należy do przychodni Medicsu, więc nie wiem dlaczego tylko wykonywał USG jak się zapłaciło. Termin porodu źle wyznaczył. Często go nie było wizyty były przesuwane, a później miał pretensje, że się nie chodzi regularnie, zamiast co miesiąc byłam np. co sześć tygodni. Podczas ostatniej wizyty wydawało mi się, że zostanę poinformowana np. kiedy powinnam się zgłosić do szpitala jak ciąża zostanie przenoszona. Niestety moja ostatnia wizyta trwała niecałe 10 minut bo Pan „Doktór” się spóźnił i w poczekalni było pełno kobiet i niestety nie zapłaciłam za tą wizytę, więc waga dziecka przed porodem została nieustalona. Podczas tej wizyty Pan „Doktór” gapił się w ekran i doczytywał coś o jakimś leku. Ponieważ mieszkam na wsi, więc traktował mnie jako osobę niewykształconą (posiadam wyższe wykształcenie niż ten człowiek), na początku mnie to bawiło, później już nie, ale dla dobra dziecka starałam nie podnosić sobie ciśnienia. Kila razy dowiedziałam innego specjalistę żeby sprawdzić czy ciąża przebiega prawidłowo. Może w Kędzierzynie ten Pan się sprawdza ale w Opolu nie.

Polecam, czytam opinie i sie dziwię gdyż ostatnio byłam u Pana doktora ( Na NFZ)i naprawdę był bardzo miły i sympatyczny wszystko tłumaczył cierpliwie i spokojnie

Ja także niestety bardzo zawiodłam się na tym marnym lekarzu. Pierwsza wizyta, za którą zapłaciłam 100 zł trwałaby 5 minut, gdybym nie zareagowała. pan doktor zbadał mnie i powiedział - "to wszystko". A ja w szoku stoję, że przecież jeszcze USG!!!! A on zrobił- z wielką łaską. Potem chodziłam do niego co miesiąc. Przez 6 miesięcy dostałam skierowanie tylko i wyłącznie na jedno badanie krwi!!!! Miałam bardzo silne wymioty , przez które nie mogłam normalnie funkcjonować, ponieważ wymiotowałam o każdej porze w ciągu dnia, gdy cokolwiek zjadłam. Skierował mnie do szpitala, w którym przebywałam przez 3 dni. Potem poprosiłam go o zwolnienie chorobowe , gdyż wymioty nie ustawały a ja musiałam iść do pracy. Pan doktor wyśmiał mnie i powiedział, że w żadnym wypadku nie da. Wiem, że ciąża to nie choroba, ale musiałam chodzić i błagać innych zwykłych lekarzy, bo uwierzcie w takim stanie stanie 8 godzin za ladą w sklepie na nogach w moim stanie z wymiotami było niemożliwe!!! Poza tym doktor spóźniał się ciągle, właściwie każda wizyta trwała 5 minut, fakt - robił za każdym razem USG, ale to tylko jedyny plus tego wszystkiego. Gdy kazał mi się zważyć (w butach zimowych i ubraniach) zapisywał wagę bez ich odjęcia. Na szczęście zmieniłam ginekologa i teraz jestem spokojniejsza chociaż w tych ostatnich miesiącach ciąży. Zdecydowanie odradzam tego lekarza!!!

Bez względu na to co piszą inne Panie ja z tym "lekarzem" mam jak najgorsze doświadczenia. Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się żeby lekarz ginekolog w trakcie badania wyszedł sobie na przerwę zostawiając mnie w gabinecie. To przede wszystkim cham a jego podejście do pacjentki jest na poziomie urągającym godności człowieka. Po ostatniej wizycie mam zamiar zgłosić moje uwagi odpowiednim służbom żeby żadna kobieta nie została potraktowana tak jak ja.

Jedno co o tym konowale można napisać to, że jest wyjątkowym chamem i pozbawionym jakichkolwiek skrupułów konowałem. Nigdy nikomu tego osobnika nie polecę a wręcz przeciwnie każdej znajomej będę go serdecznie odradzała. Ten osobnik powinien wiedzieć, że nie jest jedynym ginekologiem w mieście. A kasa to nie wszystko bo braku kultury i dobrego wychowania nie można, niestety dla takich typów, kupić.

Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pan doktor bardzo dokladny, uprzejmy, delikatny. Wizyta obejmowala Usg piersi, badanie piersi oraz badanie ginekologiczne z usg. Zostaly zlecone odpowiednie badania lab. Pan doktor jest lekarzem z powolania. Goraco polecam. Magda

Ja pana doktora znałam już wcześniej.W 2009 zaszłam w ciążę i przypadek sprawił że trafiłam akurat do niego-a może raczej zrządzenie losu bo dzięki niemu utrzymałam tą ciążę.Moja córeczka ma już 2,5 roku i jest zdrowym wspaniałym dzieckiem.Pan doktor kazał dzwonić na komórkę o każdej porze dnia i nocy,wiele badań wykonywał w państwowym gabinecie mimo że chodziłam do niego prywatnie.Wszystko tłumaczył,zawsze pocieszał-lekarz z prawdziwego powołania.Dziękuję panu z całego serca za moją córeczkę-dzięki panu ją mam

Wspaniały lekarz. Bardzo mi pomógl w moich problemach. Zawsze wszystko wytłumaczył, odpowiadal na pytania, pocieszał. Można do doktora dzwonić w każdej chwili , jeżeli nie może odebrać to zawsze oddzwania. Lekarz godny polecenia.