lekarz Ryszard Ratajczak

Endokrynolog, Pediatra

Odbyłem sam wiele konsultacji w różnych aspektach oraz poleciłem kilku znajomym. Jak dotąd wszyscy zadowoleni.

wszystko na 5. Chodzę do niego już 12 lat i leczę się z moim synem który miał pół roku jak do niego trafił. I do tej pory kontrolujemy u niego tarczycę. Ale nie tylko zawsze popatrzy też na inne badania jak są, poradzi. Po przepisaniu przez niego odpowiedniego hormonu po m-cu zaszłam w upragnioną drugą ciąże (a nie mogłam długo w nią zajść).

karz nieporozumienie! specjalizacja z pediatrii nie oznacza specjalizacji z endokrynologii DZIECIĘCEJ, tymczasem pan doktor przyjmuje maluchy i co gorsza przypisuje im normy dla dorosłych w sile wieku, podczas gdy dzieci mają naturalnie wyższe TSH w związku z rozwojem przysadki... Pan doktor po pierwszej wizycie przepisał mojej 3-letniej córeczce euthyrox nie robiąc przy tym kompleksowych badań i wywiadu, nie zrobił USG tarczycy, nie spytał czy dziecko ma alergię lub cukrzycę co już jest przeciwskazaniem do brania euthyroxu (!), tym bardziej, ze raz podany stosuje się przez całe życie i leczenia nie można przerywać samowolnie. Od innego specjalisty dowiedziałam się, że w naszym przypadku wyniki są w normie jak dla dziecka 3- letniego i wystarczy wprowadzić dietę bogatą w jod...Szczerze nie polecam! gdybysmy wzięły euthyrox, skonczyłoby się zapewne tak jak w przypadku Meg, która dodała też swoją opinię

Doktor, który stwierdził,że mój zdrowy syn jest chory na tarczycę, syn brał tabletkę przez pół roku, teraz przez 3 tygodnie ją odstawia a w ogóle nie powinien jej brać , bo jego wyniki mieściły się cały czas w normie, jestem zaszokowana!!!

Czeka mnie 4wizyta nie chce zapeszac ale jak dla mnie cudotworca. U Pana doktora wychodze na prosta.goraco polecam.

Bardzo polecam Pana Doktora. Pan Doktor zdiagnozował u mnie chorobę podczas gdy poprzedni lekarze, u których byłam byli nieskuteczni i nie potrafili dojść do tego co mi dolega. W gabinecie panuje przyjazna atmosfera, Pan Doktor jest kompetentny i zawsze wszystko wytłumaczy. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

SPECJALISTA KLASY S, DOSKANALE DIAGNOZUJE CHOROBĘ, KOMPLEKSOWO OCENIA PROBLEMY ZDROWOTNE, Z ZINTERESOWANIEM WYSŁUCHUJE PACJENTA,

Bardzo fajny i kompetentny (tak mi sie wydaje - nie jestem specjalistą) lekarz. Jeżeli chodzi o chorobę - dokładnie i wyczerpująco tłumaczy, czym się to je, dlaczego tak a nie inaczej itp. Leczę się u niego już ponad rok i coraz bardziej się do niego przekonuję :) - w odróżnieniu od wielu innych lekarzy, gdzie proces ten postępuje w odwrotnym kierunku :( SZCZERZE POLECAM