lekarz Ryszard Zembrzuski

Zamówiłem receptę na lek, bo mojego lekarza nie było w placówce, Pan doktor wystawił 100% odpłatną receptę, musiałem zapłacić bo sie skończyły leki, teraz pytanie czy Pam zwróci mi te pieniądze?

Nasz najlepszy lekarz internista, chodzimy całą rodziną 6 osób wiele lat. Wszyscy jesteśmy tego samego zdania, rozsądek, doświadczenie, inteligencja, empatia, kultura osobista sprawiają, że to nasz ulubiony lekarz rodzinny.

Nie jestem osobą która z chęcią korzysta z opieki zdrowotnej, głównie przez swój sceptycyzm do przyjmowania leków, jak również poprzednie, różne doświadczenia z lekarzami. Nie były one co prawda traumatyczne, lecz w większości przypadków nie można było nie odnieść wrażenia, że lekarze mieli gotową diagnozę i zestaw leków jeszcze przed wizytą. Stąd zasadność konsultacji była przeze mnie kwestionowana. Tylko dzięki namowie żony zdecydowałem się na wizytę, nie oczekując niczego poza dokumentem i udawaniem, (przez obie strony) że jestem tu żeby mnie wyleczono. Nie mógłbym się bardziej pomylić, gdyż w przypadku wizyty u doktora Zembrzuskiego, różnica jest diametralna.
Powiedzmy sobie, że nie zostałem przyjęty punktualnie, co jednak, nie jest na "minus", ale o tym później. Pan Grzegorz, dokładnie mnie zbadał, zadawał precyzyjne pytania, rozwiewał wątpliwości i udzielał konkretnych odpowiedzi. Poczułem, że jestem w gabinecie lekarskim (!) nie w jakiejś manufakturze, "zrobione i następny". Mogę tylko podejrzewać, że kobieta będąca na wizycie przede mną, wyszła z gabinetu z podobnym przeświadczeniem.
Diagnoza pana Grzegorza, której początkowo nie dawałem wiary, okazała się trafna. Leki, które zostały mi przypisane przyniosły, w początkowej fazie, ukojenie, natomiast antybiotyk skuteczny. Jestem jeszcze w trakcie leczenia i powiem szczerze, że przyjmuję antybiotyk już raczej pro forma.

Znakomity lekarz, zlecił szereg badań, postawił trafną diagnozę i zostałam skutecznie wyleczona. Bardzo rzadko trafiam na tak dobrych lekarzy.

Nie jest to najgorszy lekarz, z którego porad korzystałem w ramach pakietu Medicover. Niestety nie grzeszy nieomylnością. W ostatnim czasie zdarzyło się nawet, że Doktor skomentował wyniki badań, które nie zostały wykonane. Ogólnie, są lepsi specjaliści, dlatego też tego Państwu odradzam.

Najlepszy internista, jakiego miałam do tej pory. Uważny, słucha co się do niego mówi, z poważnym podejściem do pacjenta. Pomógł mi zarówno przy załamaniu psychicznym, wypaleniu zawodowym, jak i zwykłej grypie. Z pełną odpowiedzialnością polecam Pana Doktora.

Moim zdaniem Pan ma lekceważące podejście do problemów pacjenta. Oprócz tego jest nieuważny - zapisał mi mocniejsze leki na nadciśnienie bez poinformowania mnie. Odniosłam wrażenie, że było to niedopatrzenie, a nie celowe działanie. Kolejna sytuacja - poinformował mnie, że mam przyjmować podwójną dawkę potasu (podawanego razem z lekami na nadciśnienie). Zapisał na recepcie 4 x 28szt. leku na nadciśnienie i 50 szt. potasu. O ile znam się na matematyce to 4x28=112, do każdej tabletki dwa potasy to razem 224 tabletki potasu. Jak się ma do tego wyliczenia 50 szt. potasu???

Pan lekarz był bardzo miły i uprzejmy. Dokładnie wyjaśnił skąd się biorą moje dolegliwości. Polecam!

Poszłam do tego Pana z koszmarnym bólem w okolicy gardła (później okazało się że to zapalenie ślinianek), Pan doktor patrzył na mnie jak na idiotkę, jakbym sobie ten ból wymyśliła. Łaskawie przepisał jakiś antybiotyk z komentarzem że jak nie przestanie boleć do jutra to może pani zacząć go brać. Poczułam się zlekceważona. Zdecydowanie nie polecam!

Doktor Zembrzuski prawidłowo zdiagnozował moją dolegliwość, niestety zabrakło mu kompetencji do precyzyjnego określenia czasu trwania leczenia oraz dokładnych wskazówek postępowania w trakcie choroby. W efekcie niedoleczenia, choroba powróciła po tygodniu i konieczne jest ponowne leczenie, o podwójnym czasie trwania, lekami wywołującymi nieprzyjemne skutki uboczne utrudniające, a nawet uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Pan doktor jest bardzo uprzejmy, niestety jego lakoniczność nie daje jasności co do pełnego obrazu leczenia, a dopytywanie niewiele pomaga. Zdecydowanie odradzam.