dr n. med. Sławomir Barszcz

Neurochirurg

"Specjalista neurochirurg z 25-letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w leczeniu chorób kręgosłupa zarówno zachowawczym jak i operacyjnym.
Posiada również doświadczenie ...

Posiada również doświadczenie zawodowe w leczeniu operacyjnym guzów ośrodkowego układu nerwowego, wad wrodzonych czaszki, mózgu, rdzenia kręgowego oraz wodogłowia u dzieci.
Obecnie zajmuje się leczeniem operacyjnym wodogłowia i torbieli mózgu u dorosłych w tym operacjami z wykorzystaniem techniki neuroendoskopowej."

Panie Doktorze chcemy bardzo serdecznie podziękować za szybką i trafną decyzję oraz operację dzięki której moja mama może znowu żyć bez bólu. Ból nogi który był nie do wytrzymania i inni lekarze pomimo mnóstwa badań nie byli w stanie pomóc Pan Doktor Sławomir Barszcz już po pierwszej wizycie trafnie zdiagnozował i podjął się operacji (odbarczenie biodra). Nie jesteśmy w stanie opisać słowami jak bardzo jesteśmy z mamą wdzięczne za kolejny już raz okazaną pomoc. Pan Doktor Sławomir Barszcz ma niesamowity ogrom wiedzy i cierpliwości z którą wszystko tłumaczy a przy tym jest bardzo ciepłym człowiekiem. Panie Doktorze życzymy Panu bardzo dużo zdrowia i jeszcze raz bardzo ale to bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY

W 2019 roku napisałabym o doktorze Barszczu empatyczny i życzliwy. Niestety trzy lata później w 2022 roku, dr Barszcz pokazał zupełnie inne oblicze. W 2019 roku mój syn z Zespołem Arnolda Chiari został zoperowany w Szczecinie. Po operacji syn miał powikłania w postaci wodogłowia, otarł się o śmierć. Udało mu się ujść z tego z życiem. Po pół roku syn miał mieć kontrolę. Natomiast z racji, że mieszkamy pod Warszawą i nie mieliśmy siły przemierzać 1000 km w jedną i drugą stronę i odtwarzać przykrych wydarzeń, postanowiłam znaleźć lekarza w Warszawie specjalistę. Polecono mi właśnie doktora Barszcza, jako najlepszego specjalistę i lekarza z ludzkim podejściem. Udałam się do doktora Barszcza z wizytą prywatną i wtedy spotkałam lekarza empatycznego, życzliwego. Otrzymaliśmy skierowanie na rezonans prywatny i propozycję, że przyjdziemy z wynikiem do szpitala do doktora. I tak zrobiliśmy. Doktor nas przyjął i skonsultował w szpitalu, natomiast jeszcze zaproponował, że chce jeszcze rozszerzyć diagnostykę o tomograf na oddziale szpitalnym. Tak się też stało. W 2019 roku wyszliśmy z oddziału, kierowanego przez doktora Barszcza z zaleceniem w wypisie z karty informacyjnej zgłoszenia się na oddział szpitalny za rok. Niestety, ale za rok była pandemia i nikt nie raczył odbierać telefonu na oddziale, aby umówić kontrolę. W 2022 roku zadzwoniłam na oddział i tak jak poprzednio poprosiłam panią sekretarkę o wyznaczenie kontroli, i wtedy zaczęłam obijać się o ściany. Nagle dowiedziałam się, że to co w karcie napisane jest nieważne, mój syn nie był tutaj operowany i mamy za przeproszeniem ”spadać”do Szczecina. Pani Doktor, która dała takie zalecenia i pani sekretarka doktora Barszcza zasugerowały, że mam udać się do neurologa, bo to co jest w wypisie to jest nieważne. To wszystko było sygnowane przez doktora Barszcza. Natomiast, że ja należę do osób, które nie odpuszczają i zmieniła nam się sytuacja materialna, nie mogliśmy sobie pozwolić na ten wyjazd, nie odpuściłam. Otarło się o rzecznika praw pacjenta i kancelarię szpitala. Nie było podstaw prawnych, aby nie przyjąć syna. Zostaliśmy przyjęci i kontrola przeprowadzona. Natomiast dostaliśmy już wypis, że synem, z wadą wrodzoną i powikłaniami pooperacyjnym ( syn ma problemy ze wzrokiem) ma się zajmować lekarz w rejonie, czyli pediatra. Takie jest prawdziwe oblicze doktora Barszcza

Wspaniały doktor i wspaniały człowiek trafna diagnoza już po pierwszej wizycie następnie operacja przeprowadzona przez doktora osobiście Dziękuję

Świetny lekarz. Godny polecenia! Jest doskonałym neurochirurgiem, bardzo sympatyczny, ciepły i z podejściem do dzieci 😊

Bardzo kompetentny lekarz, wspaniały człowiek. 20 lat temu operował guza mózgu mojego syna w CZD. Uratował mu życie i zdrowie. Bardzo kompetentny, potrafił wytłumaczyć zagadnienia z dziedzin pokrewnych medycyny. Bardzo oddany pacjentom, świetny specjalista. Gorąco polecam. spotkani z Nim po kilkunastu latach od operacji to wielkie wzruszenie. Pan doktor dalej taki, jaki był: ze świetnym podejściem i fachowością.

Dr. Barszcz jest wspaniałym specjalistą i bardzo ciepłym człowiekiem. Moja mama cierpiała okropnie z powodu bólu nogi. Robiła przeswietlenia nóg i kregoslupa, chodziła przez rok czasu po różnych specjalistach, przyjmowała kolejne przepisane leki i żaden z lekarzy nie był w stanie jej pomóc. Kiedy w 2018 r. trafiłyśmy do Pana Dr. Barszcza, już na pierwszej wizycie po obejrzeniu płyty z tomografii wskazał przyczynę tego bólu- wypadniety dysk ( inni specjaliści tego nie widzieli) . W bardzo szybkim czasie mama została zoperowana przez Pana Doktora i wróciła do zdrowia (pomimo że bardzo obawiała się tej operacji ze względu na swój wiek) Chciały byśmy -ja wraz z moja mamą - bardzo podziękować Panu Doktorowi za to wszystko. Jednocześnie bardzo POLECAMY Pana Doktora jako człowieka cierpliwego i z ogromną wiedzą specjalistę.

Pan Dr.Sławomir Barszcz jest wspaniałym kompetentnym Lekarzem z powołania o wielkim Sercu.Ma przeogromna wiedzę,cudowne podejście do pacjenta. Oby więcej tak cudownych Lekarzy.Chylę czoło Panie Doktorze,Dziękuję. Jeszcze dodam iż również cały personel medyczny z którym Doktor współpracuje jest godny wychwalania i również chylę czoło. .

Pan dr Barszcz jest wspaniałym specjalistą i bardzo uprzejmym człowiekiem.Od lat cierpiałam na uporczywe bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym ,które nie ustępowały po lekach jak również rehabilitacji.Dr.Barszcz z precyzją wykonał mi blokadę w/w odcinka kręgosłupa.Podczas zabiegu na bieżąco informował mnie co będzie robił i jakie będę miała odczucia.Dr. Barszcz jest godny polecenia i zaufania. Obecnie czuję się lepiej od kilku dni nie biorę żadnych tabletek ,moje życie nabrało sensu!!!!!!!!!!!!

Niesamowicie cierpliwy, dający poczucie bezpieczeństwa, dla którego pacjent jest podmiotem. Nigdy wcześniej nie spotkałam lekarza, który z takim szacunkiem odnosi się do pacjenta i tak bardzo jest emocjonalnie zaangażowany w jego problem.

Panie doktorze z całego serca dziękuję za szybką i profesjonalną pomoc! Żona (32 L) od 2 miesięcy zmagała się z dużą przepukliną dysku lędźwiowego L5 (objaw opadającej stopy). Po konsultacji Pan doktor od razu skierował ją na operację. To cud że na Pana trafiliśmy!