dr n. med. Sławomir Januszekdr n. med. Sławomir Januszek - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3

dr n. med. Sławomir Januszek

Ginekolog, Lekarz medycyny estetycznej

Pracuję w Klinice Ginekologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, jako starszy asystent. Od 2017 roku jestem specjalistą ginekologii i położnictwa.

W 2021 obroniłem pracę doktorską na temat czynników ryzyka leczenia operacyjnego raka endometrium z wyróżnieniem. W 2022 roku uzyskałem specjalizację z perinatologii, dziedzinie zajmującej się prowadzeniem, diagnostyką i leczeniem szczególnie trudnych ciąż zarówno ze względu na zdrowie przyszłej matki, jak i dziecka.

W 2022 roku ukończyłem również studia na kierunku medycyny estetycznej Śląskiej Wyższej Szkoły medycznej z wynikiem bardzo dobrym. Jestem autorem i współautorem licznych artykułów naukowych z zakresu ginekologii i perinatologii.

Wciąż podnoszę swoje kwalifikację biorąc aktywny udział w szkoleniach i konferencjach naukowych.

Choroby ginekologiczne diagnozuję i leczę zarówno zachowawczo, jak i w sposób zabiegowy, czy operacyjny, gdy zachodzi taka potrzeba. Posiadam niezbędne certyfikaty z zakresu badań prenatalnych zarówno FMF(Fetal Medicine Foundation) jak i Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników z sekcji Ultrasonografii potwierdzające umiejętności wykonywania badań ultrasonograficznych. W ciąży wykonuje USG prenatalne I trymestru (11-14 tydzień ciąży), USG "połówkowe" (18-22 tydzień ciąży) oraz na każdym etapie ciąży, łącznie z USG 4D. W razie potrzeby zlecam badania DNA płodu z krwi matki: Nifty, Harmony lub Sanco.

W gabinecie dostępna jest także diagnostyka DNA zakażeń HPV, zakażeń atypowych narządu rodnego, cytologia płynna. Wykonuję szczepienia przeciwko wirusom HPV szczepionką GARDASIL 9. Wykonuję także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym ginekologii estetycznej użyciem toksyny botulinowej, wypełniaczy, stymulatorów tkankowych, nici liftingujących oraz zabiegi mezoterapii przy użyciu osocza bogatopłytkowego, fibryny bogatopłytkowej, preparatów regenerujących, nawilżających. Zabiegi w medycynie estetycznej wykonuję wyłącznie przy użyciu najwyższej jakości preparatów.

W swojej pracy jestem przekonany, że profesjonalne podejście jest niezbędne, zarówno w ratowaniu zdrowia, życia pacjentek, ich przyszłych dzieci, ale także w dbaniu o jakość życia kobiet, które jest częścią szerzej pojętego zdrowia.

Znajomość języków
Angielski

Po wizycie u Pana Doktora, jestem bardzo zadowolona z przebiegu i obsługi. Lekarz z dużą wiedzą i doświadczeniem, co sprawiło, że czułam się komfortowo i w pełni zaufałam. Wizyta przebiegła w profesjonalny i delikatny sposób, a Pan Doktor odpowiedział na wszystkie moje pytania i wątpliwości. Otrzymałam rzetelną opiekę medyczną, co jest dla mnie najważniejsze. Polecam z całego serca!

Polecam z całego serca!

Lekarz z pełnym zaangażowaniem podchodzi do problemów pacjenta. Pomógł zarówno mi jak i wielu moim znajomym. Wiele lat borykałam się z infekcją nawracającą . Jako pierwszy ginekolog zlecił mi badania na infekcję atypowe, które wykazały źródło problemu i wyleczył mnie z nich ostatecznie. Jednocześnie zdiagnozował moje problemy hormonalne dzięki czemu obecnie jestem w prawidłowej ciąży, która przebiega prawidłowo. Dziękuje za niesamowity profesjonalizm i pełne zaangażowanie doktorze.

Lekarz, który zajmuję się mną od wielu lat. Wyleczył mnie z bardzo poważnego schorzenia, rozpoznał w porę ciąże pozamaciczną. Poprzednia opinia jest nieporozumieniem. Lekarz jest empatyczny, bardzo dokładny i profesjonalny. Nigdy nie okazał mi braku zaangażowania czy zlekceważenia. Dzięki niemu mam dwie córki, ponieważ w odpowiednim momencie zdiagnozował stan i skierował do szpitala, gdzie odkleiło się łożysko a inni lekarze mówili, że za wcześnie się tam znalazłam. Będę zawsze wdzięczna i zachęcam do zweryfikowania opinii szczególnie po pierwszej wizycie, po której opinia może być bardzo mylna. Ten lekarz jest ludzki, zaangażowany szczególnie w trudnych sytuacjach gdy inni zawodzą. Mówię to z czystym sumieniem.

Pani Magdalena z komentarza obok pomyliła chyba lekarzy… Kilka osób z mojej rodziny jeździ do dr Januszka i wszyscy są zadowoleni w każdym calu. Na wizyty dojeżdżamy do Rzeszowa 60km w jedna stronę bo naprawdę warto. Lekarz z powołania, całkowicie oddany pacjentom i swojej pracy. Dziś nie ma już takich ludzi niestety i mam porównanie do nie jednego specjalisty - również prywatnie. Jeździmy do Pana Doktora na wizyty kontrolne, łyżeczkował macice, wykonywał wiele badań - wszystko zawsze na 6 Jest to dusza człowiek wiec tym bardziej jestem zażenowana czytając komentarz ...

Pani Magdalena z komentarza obok pomyliła chyba lekarzy…
Jest to dusza człowiek wiec tym bardziej jestem zażenowana czytając komentarz Pani Magdaleny i czuje się zobowiązana napisać, ze jest to kłamstwo, żeby ktoś przez taką głupotę nie odmówił sobie tego wspaniałego lekarza.
Czyżby zazdrosna konkurencja ?

Wspanialy lekarz. Zawsze uprzejmy i konkretny, nie szkoda mu czasu na zadna pacjentke. Dobrze wszystko wytlumaczy, nie trzeba sie dopytywac .Bardzo pozytywnie, polecam.