Jest to jeden z najlepszych lekarzy jakich znam ! od dawna miałam bieliznę po urodzeniu żaden lekarz nie wiedział co w takiej sytuacji zrobić , pewnego dnia gdy obchodziłam własnie swoje 10 urodziny poszłam do niego z ta bielizna , wszystko wyjaśnił ii podał świetne lekarstwa które pomogły , nie tylko w tym mi pomógł ... od 2-3 lat wg pana doktora mam AZS ( atopowe zapalenie skóry ) Pan doktor wyjaśnił na czym to polega i co powinnam zrobić dalej aby to wyleczyć oczywiście przepisał świetne lekarstwa które pomagają ... Nie tylko iż z tym pomógł mam problem z trądzikiem który znajduje się na plecach , czole i dekolcie pan doktor też sobie z tym świetnie poradził ... Jestem zadowolona , aktualnie mam 16-ście lat i nadal do niego chodzę ! :) no no panie doktorze znamy sie już 6 lat he he he :) :D
Najlepszy doktor Ever ! opłaca się czekać ! Godny zaufania !
Ps. Panie doktorze widzimy sie znowu nie długo ! :)

Mój mąż miał kiedyś problemy z trądzikiem.kolega z pracy dał mu namiary na właśnie tego doktora,bardzo go chwalił po tym jak wyleczył jego żonę ze zmian skórnych na twarzy.Oczywiście dziś po trądziku nie ma śladu.Moja mam choruje na łuszczycę,daliśmy też mamie namiary na tego doktora i jest bardzo,ale to bardzo zadowolona.Leczyła się tam tez moja siostra.Po dłuższym czasie sam zaproponował wizyty na NFZ.Zamykał tez mojej mamie naczynka,nie mogła się nachwalić.Ludzie w poczekalni tez wypowiadali się w superlatywach o niem.Jeden Pan nawet mówił że zapomniał raz zapłacić za wizytę-lekarz nawet na to nie zareagował.Czasami jest tak że za wizytę bierze tylko 20 zł a nawet i nic nie chce,mówi wtedy następnym razem i tak kilka razy z rzędu,widać że nie zależy mu na pieniądzach tylko na dobru pacjenta.Teraz po nowym roku mąż się do doktora wybiera bo dostał jakieś paskudne uczulenie, i wiem że szybko znajdzie przyczynę i wyleczy.Żaden inny lekarz nie wchodzi w ogóle w grę! Kolejki są ogromne państwowo jak i prywatnie.ludzie z całej Polski przyjeżdżają,więc to o czymś świadczy.Polecam wszystkim!

Znalazłam tego lekarza w internecie i na podstawie komentarzy postanowiłam tam zabrać córkę, która ma problem z trądzikiem. Moja decyzja była w 100% trafiona. Wspaniały lekarz, nie musiałam prawie nic mówić, sam widział jaki był powód naszej wizyty, świetnie dobrał leki, które szybko przyniosły oczekiwany efekt. Lekarz godny polecenia, jeśli cała służba zdrowia była taka fachowa bylibyśmy o wiele zdrowsi i napewno leczyli byśmy się na właściwe schorzenia. Polecam tego lekarza.

Leczę się u Pana dr i prywatnie i publicznie. Jest dla mnie - jako pacjenta - ogromną podporą w chorobie - poświęca czas, wyjaśnia bardzo szeroko, odpowiada czasami nawet na bardzo dziwne pytania. Celem praktyki prywatnej Pana dra jest pomóc pacjentowi, a nie tylko zarobić pieniądze. A szczególnie cenię Pana dr za czas poświęcony /niezależnie od dnia i pory - zawsze odbierze telefon służąc pomocą pacjentom/ oraz za szczerość - jeśli nie widzi wyjścia kieruje do szpitala /tutaj lekarze dermatolodzy w jednym z bydgoskich szpitali wyglądają bardzo "marnie" w stosunku do dr Kowalika/.Jest to prawdziwy Lekarz i Człowiek przez duże litery.

Leczyłam się u pewnego dermatologa rok zapisywał mi dość drogie maści które tak naprawdę mi w ogóle nie pomagały, co najlepsze pobrał mi kawałek skory, po wynikach powiedział że nie wie co to jest.Poszłam do S.Kowalika prywatnie od razu powiedział że to łuszczyca byłam w takim stanie że wysłał mnie do szpitala taki rezultat pozostał po leczeniu tamtego lekarza, przepisał mi dobre maści i tabletki bo powiedział że trzeba trochę zacząć leczyć wewnętrznie, tak naprawdę podniósł mnie na duchu odkąd chodzę do niego a chodzę już z 4 lata jest znaczna poprawa i nie mam zamiaru chodzić do innego.

Doktora poleciła mi przypadkowo spotkana osoba w drogerii-jestem zadowolona że zdecydowałam się wybrać na wizytę aż z Warszawy. Doktor jest bardzo sympatycznym człowiekiem, a przy tym oddanym i profesionalnym specjalistom w swojej dziedzinie. Moją opinię i odczucia podziela również mama, która także była na wizycie u Doktora Kowalika. Dla lekarza jest bardzo ważne dobro jego pacjentów co widać przez czas poświęcony na wizytę, indywidualne podejście do problemu zdrowotnego, a finanse nie są dla Doktora najistotniejsze. Po pięciu latach leczenia u różnych dermatologów, jako jeden dał mi skierowanie na wykonanie wszystkich testów alergicznych i hormonalnych aby wykryć przyczynę a nie jedynie niwelonać objawy choroby.
Polecam Doktora Kowalika z całą pewnością jako specjalistę-dermatologa

leczę się u pana dr Kowalika publicznie ale doraźnie korzystałem prywatnej praktyki. Zawsze uprzejmy, inteligentny, wytłumaczy od początku z czym mamy do czynienia. Nie wyjmuje armaty na muche - czyt. dozowanie leków, zaczyna od najsłabszych. Bardzo trafne diagonozy, pomógł mi już kilka razy. Podejście do pacjenta zawsze ludzkie i podmiotowe a nie przedmiotowe. Polecam wszystkim, kolejki na korytarzu zarówno w przychodni jak i prywatnie mówią same za siebie.

Prawdziwy lekarz z powołania. U naszego synka już od 6 miesiąca podejrzewano alergię pokarmową na podstawie m.in.zmian skórnych, chodziliśmy ponad pół roku po różnych lekarzach, alergologach, przepisywano nam najróżniejsze maści w dodatku bardzo drogie-nic nie pomagało wręcz przeciwnie, skóra była coraz to w gorszym stanie. Usłyszałam o Panu Kowaliku - potwierdził podejrzenia, trafił w 10, przepisał nam maść która robię sama w domu - koszt ok.20zł i efekty było widac po dwóch dniach!!! Profasjonalny i kompetentny lekarz godny polecenia, oby takich jak Pan Kowalik było więcej.

Prawdziwy lekarz z powołania.

W kolejce spędziłem grubo ponad 5 godz.Dzięki Bogu Pan doktor zaczął przyjmować 1,5godz. przed czasem. Widać, że zależy mu na pacjencie a nie na jego kasie!!Niby przyjmuje do 19-tej, ale ja wychodziłem z wizyty o 18-tej a za mną była jeszcze masa ludzi. Zdarza się się że pacjenci wchodzą na wizytę o pierwszej w nocy!

Super lekarz. Mam już 34 lat i problem ze skóra odkąd pamietam. Inni dermatolodzy wypisywali mi przeróżne drogie specyfiki i nic. Dopiero pan doktor zlecił wykonanie wszystkich badań arelgologicznych a nawet na pozimom hormonów. Kuracja pomogla w 100%. Zanim zaczelam kurację dokładnie wujaśnił skutki uboczne. Poinformował mnie równiez ze jeżeli kuracja się nie powiedzie to bedę hospitalizowana, czyli poważnie potraktował moj problem.

Wciąż poszukujesz "Dermatolog Grudziądz"?

marsz. Piłsudskiego 78a

ulica Jaśminowa 22N
86-300 Grudziądz
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Amicus"
Grudziądzka 58
87-200 Wąbrzeźno
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Ars Medica"
Waryńskiego 6
86-300 Grudziądz
Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
ul. Legionów 57 budynek 5
ul. Janusza Korczaka 25