dr hab. n. med. Sławomir Sobczyk

Stomatolog, Chirurg szczękowo twarzowy

3,9

Chciałabym wszystkich ostrzec przed tym lekarzem. Byłam u niego na konsultacji dotyczącej wędzidełka wargi górnej. Doktor od razu powiedział, ze trzeba podciąć mimo, że niebyło takich wskazań. Żeby mnie naciągnąć na dodatkowe koszty zrobił też zdjęcie panoramę szczęki. Potem raz dwa podciął wędzidełko. Po tym cały dość szybkim zabiegu pojawiło się szereg komplikacji. Zaraz jak minęło znieczulenie nie maiłam czucia w lewej części górnej wargi. Po kilku dniach wróciło, ale warga była już inna, było dziwne uczucie mrowienie. Zaobserwowałam że owe mrowienie zaczęło towarzyszyć niemal, że całej lewej części twarzy. Miałam uczucie dretwienia nad warga pod wargą w okolicach lewego policzka. Po zatym po cłąym podcięciu górna warga zaczęła się na tyle podwijać, że osadzała się na dziąsłach, po uśmiechu nie ściągało jej normalnie jak przed zabiegiem do dołu, tylko poprostu zostawała na dziąsłach ;/ efekt jak u starej babci... co dalej... oczywiście stwierdziłam, że tak nie może być poszłam więc do doktora i mówię mu o tych kłopotach mrowieniu na twarzy i tym uśmiechu. Doktor niemal, że mnie wyśmiał, powiedział że twarz mrowi bo pewnie mnie przewiało i to niejego wina, pozatym stwierdził, że z tą podwijającą wargą wymyślam. Po tej wizycie wyszłam z niemal płaczem, dostałam depresji i skończyło się to wszystko załamaniem nerwowym. Zrozumienie znlazłam dopiero u innych specjalistów... Mrowienie i dretwienie lewej części twarzy ustało po 5 miesiącach, lekarze tłumaczą to tym, że prawdopodobnie znieczulenie zostało podane przez przypadek do nerwu, uspakajali , że to wszystko sie zregeneruje i wróci do normy tak tez sie stało. co dalej jeśli chodzi o podwijanie sie wargi, przeszłam rekonstrukcje , jest lepiej, ale na tym jeszcze nie koniec. ... Boli mnie to , że przed zabiegiem doktor zapytał czy mam wade wymowy, czy rpzzeszkadza mi to - na każde pytanie padła odpowiedz nie - wiec nie rozumiem czemu podjął taką decyzję- taki zabieg robi sie u dzieci u których jest ryzyko diastemy, tu takiego przypadku niebyło...Poprstu doktorowi chodziło o kase tak za konsultacje zapłaciłabym z 60 zł, a tak za zabieg zgarnął 200. Teraz przeszłam przez kilka konsultacji, i rekonstrukcji, wiem , żeby to miało ręce i nogi czeka mnie pewien jeszcze jeden zabieg.... To co przeszłam przez tego doktora nie życzę nikomu.

Bardzo przyjazny gabinet z profesjonalną kadrą, zarówno w osobie Pana dra Sobczyka jak i pozostałych specjalistów. Ceny przyzwoite jak na Częstochowę.

Chodzę regularnie do Alfadentu i zawsze jest wszystko w porządku. Bardzo cenię sobie profesjonalizm Pana dra Sobczyka.

Co prawda byłem u doktora Sobczyka dopiero jeden raz i to na usuwaniu zęba ale już na świeżo mogę powiedzieć, że to był bardzo dobry wybór. Bardzo boję się bólu i opierałem się przed tą wizytą jak długo się dało... Byłem poważnie zaskoczony gdy po chwili Pan doktor trzymał już ząb w kleszczykach a ja nawet nie wiedziałem kiedy go usunął! Miałem już usuwany ząb wiele lat temu i to był istny koszmar trwający chyba z godzinę... A tu totalne zaskoczenie. Polecam!!!

Profesjonalny lekarz z tytułem doktora i wieloletnim doświadczeniem. Miła atmosfera w gabinecie będąca zasługą zarówno lekarza jak i pozostałych, pracujących tam stomatologów. Jeżeli chodzi o sam zabieg to leczenie kanałowe przebiegło bez komplikacji i zbędnego bólu a mam porównanie po wcześniejszej wizycie u innego „specjalisty”... Na pewno można polecić.

Trafiłam do Pana doktora z ogromną opuchlizną. Okazało się, że inny dentysta kilka lat wcześniej źle wykonał plombę. Przez ten czas zrobiła się niezła torbiel, która eksplodowała przy pierwszej okazji. Pan doktor podjął leczenie. Najpierw przepisał antybiotyki na stan zapalny aby wreszcie móc usunąć ząb. O dziwo rwanie, którego bardzo się obawiałam, przebiegło bardzo sprawnie. Dziś po tym wszystkim nie został nawet ślad. Bardzo dobry dentysta!

Chodzę na kontrole i wybielanie zębów do doktora Sobczyka od wielu lat i to nie dlatego, że mieszkam w pobliżu ale przez ten czas nigdy nie miałem zastrzeżeń . Nie miałem też wrażenia, że wyszukuje na siłę rzeczy do leczenia aby tylko więcej zarobić na pacjencie. Ale to tylko moje osobiste odczucia.

Pan dr Sobczyk to świetny specjalista z zakresu implantologii. W wyniku wypadku na rowerze straciłem "jedynkę". Pan doktor zaproponował implant zęba, w końcu to najbardziej widoczny ząb... Implant trzyma się mocno i jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Gabinet dobrze wyposażony, wszystko można załatwić na miejscu.

Świetny stomatolog, 100% profesjonalizmu! Bardzo dokładny i znający się na leczeniu zębów a nie tylko ich usuwaniu. Doskonała regeneracja chorego zęba, który zapewne dla wielu specjalistów po fachu byłyby do usunięcia bez szans na uratowanie. Jestem bardzo wdzięczna! …

Daję maksymalną ocenę bo nie mam najmniejszych zastrzeżeń do pracy dokotra Słąwomira Sobczyka. Trochę lat już mam i kilku dentystów przerobiłem, mówiąc kolokwialnie, dlatego mam porównanie. Alfadent to porządny gabinet, wszystko można załatwić na miejscu. Polecam.