prof. dr hab. n. med. Stanisław Kwiek

Neurochirurg

Witam. W dniu 9.07.2020 r. miałem przeprowadzony zabieg STABILIZACJA DYNAMICZNA MIĘDZYWYROSTKOWA TYPU DIAM na poz. L5/S1 i NUKLEOPLASTYKA LASEROWA PLDD na poz. L4 /L5 Z DEKOMPRESJĄ j.m. od str.lewej .Zabieg ten został wykonany przez ,,SPECJALISTYCZNĄ PRAKTYKĘ NEUROCHIRURGICZNĄ ST. KWIEK W NZOZ LECZNICA DZIECI I DOROSŁYCH SZP.IM.MOŚCICIKIEGO W CHORZOWIE, nie ukrywam zabieg został wykonany prywatnie dość drogi, lecz nie żałuję.Na drugi dzień mogłem stanąć na palcach i piętach, czułem się dobrze i opuściłem szpital.Dziękuję Panu Doktorze i z czystym sumieniem polecę Pana każdemu.Pozdrawiam.

Wspaniały człowiek , wspaniały lekarz...!!! Po długim okresie bólu kregosłupa promieniującego na pośladek i udo, po nieudanej operacji przeprowadzonej przez pewnego "profesora" neurochirurgii w Wa-wie, TYLKO Pan dr.Kwiek nie odmówił mi pomocy w leczeniu moich dolegliwości... Odwiedziłam chyba wszystkich neurochirurgów w Warszawie i każdy z nich mówił: "miała Pani pecha ale ja "poprawek" nie robie..." Warszawscy lekarze rozkładali tylko ręce i proponowali przyzwyczaić się do bólu...!!!Pan dr.Kwiek już na pierwszej wizycie wytłumaczył mi co jest przyczyną tak silnego bólu i drętwienia nogi.. zaproponował pomoc...!!! (a nie kolejną receptę na leki przeciwbólowe...) Bóle zniknęły zaraz po operacji !!! i nadal nie wróciły...:).Dla mnie to CUD!!! Ogromne podziękowania dla dr.Kwieka oraz całego personelu szpitala w Chorzowie za opiekę , wsparcie psychiczne, pomoc - której nikt w Warszawie nie chciał mi udzielić!!! Dzięki WAM odzyskałam chęć do życia (bo ból był tak silny że już nic nie pomagało) Dodam że jako samotna matka było mi bardzo ciężko! lecz dzięki pomocy dr.Kwieka znów mogę być samodzielna i jednak żyć bez bólu...!!! Jeszcze raz ogromnie dziękuję!!! Sobota 19.10.13r.odmieniła moje i mojej córki życie... Znów się uśmiechamy, żartujemy a ja przestałam "jęczeć" z bólu... DZIĘKUJĘ, Margola.

Kolejny raz okazało się że w naszym kraju najlepsi fachowcy w medycynie są na Śląsku Chorzów nie tylko słynie ze swojego stadionu ale także ze swoich lekarzy parę lat temu dr. Jaworski przywrócił kanalik łzowy dla mojego synka a dwa dni temu docent Kwiek operował kręgosłup lędźwiowy mojej żony . PANOWIE wielkie dzięki za fachowość jesteście super. Nie wiem co jeszcze mam dodać po prostu DZIĘKUJĘ

Radzę się trzymać z daleka od tego lekarza!!!!! Zabieg za 8 tysięcy skończył się tak, że jest gorzej niż przed zabiegiem. Przepuklina jest taka jak była natomiast w dysku zostało zwyczajnie nagrzebane endoskopem. Efekt jest taki, że dysk jest odwodniony i doszło do obniżenia przestrzeni międzykręgowej - jest to opinia wielu neurochirurgów w Polsce po obejrzeniu rezonansu przed i po. Kwalifikacja do zabiegu w 2 minuty na podstawie MR, lekarz nie słucha co pacjent ma do powiedzenia. Wydawało mi się że podstawowa zasada lekarza to nie szkodzić. Inna historia to ...

Inna historia to fizjoterapeuta z Pana zespołu, który umawia się z pacjentem na wizytę online w celu przekazania ćwiczeń po czym w ogóle się nie pojawia oraz nie odbiera telefonu. Pacjent jest zostawiony sam sobie.

W lipcu 2015 r. miałem laserową nukleoplastykę PLDD na poziomie L5-S1 z refundacją NFZ. Wypuklina dysku tzw bulging na tym i wyższym poziomie odcinka lędźwiowego był przeszkodą w biegach maratońskich. Po ok. 1 miesiącu od zabiegu kłuciew lewej stopie ustąpiło. Przez kolejne 6 miesięcy odczuwałem tylko minimalne pieczenie w stopie, które mogło być podrażnieniem korzenia nerwowego (można to wytłumaczyć trudnym dostępem do dysku na tym poziomie). Po roku mogę stwierdzić, że zabieg okazał się skuteczny - ból zniknął i zwiększyła się również siła mięśniowa w obu stopach i łydkach. Badanie MRI, zrobione w sierpniu br. także potwierdza zanik wypukliny w tym dysku. Dr hab. Kwiek jest osobą kompetentną, z praktyczną, wieloletnią wiedzą i o otwartym usposobieniu, co w środowisku lekarskim jest rzadkością. Zachęca jak rzadko, który chirurg do fizjoterapii, co czynię od pierwszej wizyty u niego.

Kiedy przed pięciu laty dowiedziałam się, że choruję na jamistość rdzenia kręgowego i jamistość opuszki, byłam bliska załamania. Liczne wizyty u neurologów i neurochirurgów nie dawały mi nadziei na zahamowanie postępującej choroby grożącej paraliżem kończyn i wózkiem inwalidzkim. Ból i drętwienie barku, szyi i twarzy był dotkliwy i nie pozwalał mi przespać nocy bez środków przeciwbólowych. Szczęśliwy przypadek zrządził, że spotkałam Pana Doktora Kwieka, który po zapoznaniu się z historią mojej choroby podjął decyzję o konieczności przeprowadzenia trudnej i skomplikowanej operacji. Jestem już pięć tygodni po zabiegu. Wracam fizycznie i psychicznie do zdrowia. Ustąpił uciążliwy ból, przesypiam już noce normalnie. Wielkie dzięki Panie Doktorze!!! Niech Twoje cudowne ręce i ogromna wiedza medyczna służą cierpiącym pacjentom. Jestem bardzo wdzięczna i dumna, że Pan Doktor mnie operował! Życzę Panu Doktorowi dużo, dużo zdrowia i dalszych sukcesów na polu naukowym i szczęścia w życiu prywatnym. Zawsze wdzięczna pacjentka - Grażyna K

Witam! W dniu 01.09.2012 r. miałem zabieg "Stabilizacja dynamiczna międzykolczysta, międzywyrostkowa z dostępu tylnego typu DIAM na Poz. L5/S1" oraz "Discektomia koblacyjna na poz. C4/C5, C5/C6, C6/C7”, który to wykonany został przez SPECJALISTYCZNĄ PRAKTYKĘ NEUROCHIRURGICZNĄ STANISŁAW KWIEK w NZOZ LECZNICY DZIECI I DOROSŁYCH SZP. im. MOŚCICKIEGO w CHORZOWIE. Zabieg całkowicie prywatny tzw. "Chirurgia Jednego Dnia". Nie ukrywam, że koszt zabiegu był bardzo wysoki a jeszcze większa była obawa czy po zabiegu będzie wszystko w porządku. No, ale jak pozostało mi do wyboru: przestać chodzić, zażywać tony środków przeciwbólowych, utrata pracy ...

Witam!
W dniu 01.09.2012 r. miałem zabieg "Stabilizacja dynamiczna międzykolczysta, międzywyrostkowa z dostępu tylnego typu DIAM na Poz. L5/S1" oraz "Discektomia koblacyjna na poz. C4/C5, C5/C6, C6/C7”, który to wykonany został przez SPECJALISTYCZNĄ PRAKTYKĘ NEUROCHIRURGICZNĄ STANISŁAW KWIEK w NZOZ LECZNICY DZIECI I DOROSŁYCH SZP. im. MOŚCICKIEGO w CHORZOWIE. Zabieg całkowicie prywatny tzw. "Chirurgia Jednego Dnia". Nie ukrywam, że koszt zabiegu był bardzo wysoki a jeszcze większa była obawa czy po zabiegu będzie wszystko w porządku. No, ale jak pozostało mi do wyboru: przestać chodzić, zażywać tony środków przeciwbólowych, utrata pracy a przez to środków do utrzymania rodziny, bo NFZ dawał mi nadzieję na operację refundowaną dopiero za kilka lat to serdeczne dzięki Panie Doktorze, że trafiłem na Pana i że to Pan mi uświadomił, że nie mam, na co czekać, bo nic nie będzie lepiej tylko coraz gorzej. To dzięki Panu już od 18.12.2012 r. pracuję i jestem w pełni sprawny.
Chcę tą drogą wyrazić swoją wdzięczność i bardzo, ale to bardzo serdecznie Panu podziękować za nadzieję, którą mi dał oraz za arcysupermistrzowsko wykonany zabieg. Życzę Panu dużo zdrowia, cierpliwości dla wątpiących takich jak ja oraz samych sukcesów zarówno w pracy zawodowej tak i w życiu osobistym. Jeszcze raz SERDECZNE DZIĘKI PANIE DOKTORZE! JEST PAN THE BEST!!!!!

Grzegorz Urbańczyk

byłem na wielu konsultacjach, a u Pana profesora konkretnie na temat diagnoza, decyzja i operacja. Jestem już po i na prawdę jest lepiej. Serdecznie dziękuję i polecam Profesora Kwieka.

Witam 13-tego Stycznia mialem przeprowadzoną koblacje szyjną na poziomie C4/C5/C6/C7 oraz stabilizacje dynamiczną na poziomie L5/S1 w Klinice KCM w Jeleniej Gòrze.Operacje przeprowadzil pan dr Kwiek wraz ze swoim zespolem.Jestem bardzo zadowolony i polecam!!!!!!.Już po 3 tygodniach wròcilem do pracy a bòl calkowicie ustąpil.Pragne serdecznie podziękowac panie doktorze panu i pana zespolowi.Super!Super!Super!

W grudniu przeszedłem dwa zabiegi Diam i Stabilizacja u Dr Kwieka . I to był strzał w dziesiątkę , to jest nie samowite jak człowiekowi można ulżyć w bólu i cierpieniu. Aż chce się żyć . Dziękuję Panie Doktorze. Jeśli mogę wam doradzić to nie na myslajcie się ani chwili bo naprawdę warto.