prof. dr hab. n. med. Tadeusz Orłowski

2,9
3,1
3,4
3,3

Pan Orłowski jest przykładem na to, że tytuły naukowe i uznanie w świecie nauki nie dają pacjentowi i jego rodzinie gwarancji na skuteczną walkę z nowotworem płuc, w którego leczeniu ów Pan się specjalizuje. W marcu 2013 r. na zdjęciu RTG klatki piersiowej mojego taty stwierdzono w lewym płacie płuca guza o wielkości 4,3 cm. Szybko zleciliśmy szczegółowe badanie tomografem komputerowym, które wykazało również mniejszy guz o wielkości 2,5cm w prawym płacie płuca oraz podejrzenie przerzutów nowotworu do nadnerczy, kości i wątroby. Nie czekając dłużej zgłosiliśmy się na konsultację u prof. Orłowskiego, który stwierdził, że tata wcale nie ma przerzutów, a jego przypadek kwalifikuje się na resekcję lewego płatu płuca i wypisał skierowanie do Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie. Operacja została przeprowadzona przez dr Jagiełło w kwietniu, ale tata nie przychodził po niej do siebie tak jak powinien. Pod koniec kwietnia tata dostał napadu epileptycznego w wyniku przerzutu do mózgu. 19 maja br. na konsultacji onkologicznej powiedziano tacie, że wszystko jest w porządku, że jest wyleczony i jak to powiedziała pani doktor, "tata wygrał życie". Jednak w wyniku przerzutu tata stracił częściową władzę w prawej stronie ciała i musiał podać się kolejnej operacji usunięcia guza w mózgu. Wynik histopatologiczny był druzgocący "rak płuca jest rozsiany w całym ciele taty". Po operacji na mózgu na szczęście tata odzyskał władzę w prawe części ciała i mógł normalnie funkcjonować i cieszyć się sprawną ręka i nogą. Po serii dawek radioterapii na głowę ( w celu usunięcia ewentualnych pozostałości komórek rakowych w głowie) tatuś był bardzo wyniszczony, wymiotował, miał nudności, jednak na chemioterapię był już za słaby. W dniu 17 sierpnia 2013 r. o godz. 4:05 tata zasnął. Konkludując pragnę wyrazić wstręt i pogardę wobec osoby Pana Orłowskiego, który nie podjął nawet próby wnikliwego zbadania wszystkich dokumentów dotyczących choroby taty. Widocznie w świecie, w którym żądzą pieniądze i chciwość nie ma miejsca na profesjonalizm i należytą staranność zawodową, jakie stawiany przed nazwiskiem tytuł profesora powinien zapewniać. Nie polecam wizyt u tego Pana, ja i moja rodzina z całą pewnością będziemy to czynić szerokim łukiem.

Pilne! czy ktoś wie jak dostać się do prof. Orłowskiego w Warszawie na Płockiej?! Wuj leży w szpitalu w Łukowie, gdzie nikt nie potrafi nic zrobić z jego płucami, sugerowali żeby samemu rozejrzeć się za specjalistycznym szpitalem od płuc, niestety bez skierowania szpital na płockiej nie chce nas przyjąć! Stan jego płuc jest fatalny, ledwo uszedł z życiem, leżał w śpiączce farmakologicznej ponad miesiąc podłączony do ecmo, niedawno go wybudzili, ale nie jest w stanie sam oddychać. Łuków nie potrafi nic zrobić, nie potrafi też odesłać go do innego szpitala, ...

Stan jego płuc jest fatalny, ledwo uszedł z życiem, leżał w śpiączce farmakologicznej ponad miesiąc podłączony do ecmo, niedawno go wybudzili, ale nie jest w stanie sam oddychać. Łuków nie potrafi nic zrobić, nie potrafi też odesłać go do innego szpitala, a wuj potrzebuje natychmiastowej pomocy!

Lekarz godny polecenia pomogl mojemu tacie to on jedyny dal nam szanse na operacje 😀i nawet po operacji interesowal sie dalszym leczeniem. W Polsce potrzeba wiecej takich lekarzy . Ja jestem pelna podziwu.

Operował skutecznie moją żonę w 2013r . Fakty mówią same za siebie. Nie ma wznowy - czyli wyciął wszystko co było trzeba. Panie profesorze bardzo dziękuję .Nie ma ludzi idealnych ale dla mnie to fachowiec godny polecenia .

Wielki człowiek !!!.......................................................................................................................

Ja z kolei jestem bardzo zadowolona z pobytu w szpitalu na Płockiej właśnie w klinice chirurgii. Zdiagnozowali i zaczęli leczenie nie odesłali do domu/pulmonologa bez diagnozy i poprawy stanu zdrowia mimo że nie wymagałam operacji. Z całego serca polecam klinikę na Płockiej i dr Zarembę oraz dr Rudzińskiego którzy bardzo mi pomogli.

Godny polecenia lekarz, któremu zależy na LECZENIU a nie nabijaniu kasy NFZ. Dzięki niemu został wyleczony mój dziadek, u którego inni lekarze nie potrafili zdiagnozować raka płuc! (sic!)

pan profesor niestety zwiódł, bez przemyślenia zlecił badanie które kosztowało mojego ojca zdrowie a jego wynik i tak jak powiedzieli inni lekarze niczego nie wnosił bo wiek pacjenta uniemożliwiał jakiekolwiek leczenie. jestem rozgoryczona i zawiedziona postawa "profesora". apeluję do innych pacjentów z podejrzeniem raka płuc aby konsultowali opinie tego lekarza z innymi bo nikt nie jest nieomylny. zlecone badanie zostało wykonane na Płockiej niestety lekarz nie zapoznał się, podobnie jak pan profesor, z całą dokumentacją i popełnił błąd, który spowodował dalsze powikłania i leczenie które w konsekwencji zmarnowało ojcu zdrowie. mam nadzieję ze te błędy nie przyczynią się do najgorszego. pacjenci jak najdalej od Płockiej i dr Zaręby, który jak się wyraził tylko "przelatuje" dokumenty pacjenta a w leczeniu zawsze jest "Coś za coś". Ojciec przez wiele dni cierpiał z powodu bezsenności, bólu i trudności z oddychaniem, dopiero na wyraźna interwencję ze strony rodziny zajęto się tym. pamiętajcie nie poprzestawajcie na jednej diagnozie jeśli w grę wchodzi wasze życie.

Doskonały specjalista. Ludzki doktor.Pacjenci przyjeżdżają do kliniki z całej Polski. Operuje najtrudniejsze przypadki. Opiekuje się pacjentami. Nawet w soboty odwiedza pacjentów na OIOM-ie. Z szacunkiem odnosi się do chorych i ich bliskich. Operował mojego męża. Jedynie prof. Orłowski mógł przeprowadzić tę operację. Jesteśmy mu wdzięczni. Super lekarz.

Operował skutecznie moją żonę w 2004r. Fakty mówia same za siebie. Nie ma wznowy - czyli wyciął wszystko co było trzeba. Nie ma ludzi idealnych ale dla mnie to fachowiec godny polecenia

Nie ma ludzi idealnych ale dla mnie to fachowiec godny polecenia