Ukończyłem kierunek lekarski oraz stomatologiczny Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Następnie zrealizowałem program specjalizacji z chirurgii szczękowo-twarzowej w Klinikach w Zabrzu, a następnie – po połączeniu się Klinik - w Katowicach. Po pięciu latach pracy w Klinikach zdałem Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

W trakcie specjalizacji intensywnie zgłębiałem tematy nie tylko implantologiczne ale także dziedzin pokrewnych związanych ze stomatologią i leczeniem kompleksowym pacjentów. Cały czas biorę udział w konferencjach naukowych, śledzę badania i najnowsze trendy w implantologii i stomatologii. Publikuję swoje badania w czasopismach specjalizacyjnych. Posiadam tytuł lekarza implantologa przyznany przez trzy towarzystwa impalntoogiczne – polskie, amerykańskie i niemieckie.

Zdobytą wiedzę w naszych – polskich jak i europejskich klinikach wykorzystuję zarówno lecząc pacjentów jak i prowadząc szkolenia chirurgiczne, periodontologiczne, implantologiczne i implantoprotetyczne.

Swoją wiedzę z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej wykorzystuję w Śląskim Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Astra Dent w Katowicach. Zajmuję się przede wszystkim leczeniem kompleksowym i planowaniem. Przywracam piękny uśmiech korzystając z możliwości implantologicznych, mikrochirurgicznych i protetycznych. Pomagam pacjentom z parodontozą stosując nowoczesne leczenie systemem Vector. Takie podejście pozwoliło mi oraz kolegom z zespołu na komfortowe i przewidywalne prowadzenie pełnego leczenia stomatologicznego.

W trosce o pacjenta wyposażyliśmy nasze gabinety w nowoczesny sprzęt stomatologiczny do diagnostyki i profesjonalnego leczenia. Przestronna poczekalnia stwarza możliwość komfortowego oczekiwania na wizytę, a podświetlone akwarium pozwala odwrócić uwagę najmłodszych pacjentów.

Znajomość języków obcych:
- francuski,
- angielski

Publikacje:
- Zastosowznie płytek w osteosyntezie kości czaszki twarzowej (Twój Przegląd Stomatologiczny, wyd. specj. 2009)
- Współwystępowanie raka gruczołowego i mioepitelialnego w złośliwym guzie mieszanym ślinianki przyusznej (Chirurgia Czszkowo-Szczękowo-Twarzowa i Ortopedia Szczękowa 03.2009)

Nagrody i wyróżnienia -

- Tytuł implantologa przyznany przez amerykański International Congress of Oral Implantologist

- Tytuł implantologa przyznany przez Deutsche Gesellschaft fur Orale Implantologie

- Tytuł implantologa przyznany przez Polskie Stowarzyszenie implantologiczne

Polecam - ceny jak wszedzie a jakość usług mega wuysoka. Wyrwanie ósemki bezbólowe i szybkie, bez czekania , Rewelacja!

Pan Doktor Bigas- lekarz fachowiec godny polecenia. Podjęłam się leczenia mojej zniszczonej dolnej szóstki z leczeniem kanałowym. Dzięki doświadczeniu oraz swoim umiejętnościom Pan doktor dokonał odnowy mojego zęba i co ważne bez bólu. Polecam i dziękuję

Trafiłam do dra Bigas z poważnym problemem w obrębie szczęki- przeskakiwanie , ból i napięcie plus ból w okolicy dziąsła. Nikt mi tego nie umiał zdiagnozować. Tu u dra Bigas sie udało. Tomograf komputerowy w klinice i szczegółowe badanie i doświadczeni pana dra i jego zespołu ! Trudne leczenie i zabieg ale dalo się wszystko "naprawić" i wreszcie bez bólu moge normalnie funkcjonować. Bardzo dziękuję

Przez dłuższy czas poszukiwałam chirurga, który zajmie się wyrwaniem mojej ósemki (dość problematycznej). Przeglądając różne opinie w internecie trafiłam na doktora Bigasa Z Katowic , weszłm na stronę jego Kliniki i podjęłąm decyzje, bo nowoczesny sprzet też do diagnostyki i szeroki zakres usług jaki oferuja mnie przekonał całkowicie. Umówiłam się na konsultacje - bezpłatne!!!! To sie nie zdarza przecież w innych gabinetach. Uśmiechnięty i sympatyczny doktor , profesjonalista, wyrwał bezproblemowo mi zęba, wczesniej oczywiscie rtg... dla mnie to wyrwanie było dramatem wręcz - oczywiście przed , a po zabiegu śmiałam sie z siebie- oczywiście wielka zasługa dra i jego pewnej ręki i fachowości - za co ogromnie dziękuje!!!

Bardzo profesjonalny lekarz. Ja okropnie się boję wizyt u dentysty nie mówiąc o wyrywaniu ósemki która rosła krzywo. Ale Pan doktor sobie świetnie z tym poradził, bez żadnych problemów i komplikacji mimo, że wcześniej 2 lekarzy odmówiło wykonani zabiegu. Jeszcze raz bardzo dziękuje :)!

Jeszcze raz bardzo dziękuje :)!

Wybitny SPECJALISTA w swojej dziedzinie. Jestem po usunięciu ósemki dolnej wraz z torbielem , zabieg wykonany profesjonalnie , bezbólowo i bezstresowo. Fachowy i rzeczowy chirurg

Byłam u doktora Bigasa z moim pięcioletnim synem. Musiał mieć usuwane wędzidełko. Bardzo dobre podejście do małego pacjenta, synek wyszedł zadowolony, co jeszcze nigdy nie zdarzyło się po wizycie u dentysty. Polecam i dziękuję.

Miałem skomplikowany problem uzębienia, z którym nikt nie mógł sobie poradzić. Stomatolodzy przerzucali mnie sobie z rąk do rąk, nie robiąc tak naprawdę nic. Odkąd trafiłem do Astra Dent zastosowano u mnie leczenie paradontozy. Mają tam bardzo nowoczesne urządzenie, którego działanie jest całkowicie bezbolesne. Efekty – znakomite!

Kompetentny. Spokojnie odpowiadał na wszystkie moje pytania. Całe leczenie przeprowadzono bezboleśnie i fachowo. A trafiłem do pana Tomasza z bardzo zniszczonymi zębami - wcześniej wiele lat bez leczenia stomatologicznego. Z czystym sercem polecam.

U doktora usuwałem 4 ósemki. W tym dwie zatrzymane. Delikatnie mówiąc miałem pietra. Podczas zabiegu i po można liczyć na profesjonalną opiekę. Kilku znajomych (poleciłem) też miało tam chirurgię. Też mają pozytywne odczucia.