dr n. med. Tomasz Drążkiewiczdr n. med. Tomasz Drążkiewicz - zdjęcie profilowe

dr n. med. Tomasz Drążkiewicz

Chirurg naczyniowy, Chirurg ogólny, Angiolog

EDUKACJA:

- Śląska Akademia Medyczna, Wydział Lekarski, 1974 r.
- Specjalizacja: Specjalista Chirurg Ogólny I stopnia, 1978 r.
- ...

EDUKACJA:

- Śląska Akademia Medyczna, Wydział Lekarski, 1974 r.
- Specjalizacja: Specjalista Chirurg Ogólny I stopnia, 1978 r.
- Specjalizacja: Specjalista Chirurg Ogólny II stopnia, 1982 r.
- Stopień naukowy: doktor nauk medycznych, 1983 r.
- Specjalizacja: Specjalista Chirurg Naczyniowy, 2003 r.
- Specjalizacja: Specjalista Angiolog, 2004 r.

PUBLIKACJE:

- Dr n. med. Tomasz Drążkiewicz jest autorem lub współautorem licznych prac przedstawionych na zjazdach i/lub opublikowanych...

Nie będę szerzej komentował obraźliwych bzdur ("Ania 17.09.2015, 16:21"), które całkowicie mijają się z prawdą, bo nic się nie zgadza. Pracując jako lekarz od prawie 42 lat postępuję według reguły mówiącej, że nie wypada leczyć prywatnie pracowników Służby Zdrowia (nie tylko lekarzy). Każdą taką osobę konsultuję bezpłatnie w szpitalu lub w poradni przyszpitalnej. Dlatego nigdy nie mógł u mnie leczyć się prywatnie żaden lekarz rodzinny. Może dlatego, że jestem również biegłym sądowym, zdarza mi się wydawać surowe opinie o lekarzach rodzinnych, gdy wykazują braki podstawowej wiedzy flebologicznej wymaganej od studentów i - nie badając pacjentów, bez próby leczenia, wysyłają prosto do chirurga naczyniowego. Może właśnie "Ania 17.09.2015, 16:21" jest kimś takim? Osobom sfrustrowanym zwracam uwagę na różnicę między konstruktywną krytyką, a bezkrytycznym krytykanctwem, co najczęściej obraża. Anonimowość bardzo sprzyja temu drugiemu. Zapewniam, że zawsze staram się pomóc jak najlepiej każdej konsultowanej osobie, dając wyczerpujące zalecenia na piśmie. Nie zawsze jednak moje intencje są dobrze rozumiane. Niemiłe i nieobiektywne komentarze są jednak na szczęście pojedyncze, przy zdecydowanej większości rzeczowych i pozytywnych opinii, za które wszystkim bardzo, bardzo serdecznie dziękuję :-).
Aby przybliżyć wszystkim zainteresowanym flebologię i pomóc w obiektywnej ocenie mojej osoby, polecam mój artykuł "Przewodnik Pacjenta" nr 2 (26) Luty 2015, na stronie Szpitala w którym pracuję od 2004 roku:
P.S. Słabym punktem "Rankingu ..." jest brak możliwości odniesienia się konkretnego lekarza do poszczególnych opinii, co jest szczególnie irytujące w przypadkach obraźliwych anonimowych komentarzy. Brak kontroli ze strony administratora zniechęca wielu lekarzy do aktualizowania swoich danych. Np.: spośród pięciu widocznych miejsc mojej działalności dwa są od wielu lat nieaktualne, a dane dwóch kolejnych są nieścisłe.
Ponieważ nie ukrywam się za anonimem, podaję kontakt mailowy: t.drazkiewicz@all.pl
Osoby obrażające chcę przestrzec, że wbrew pozorom anonimy nie do końca są anonimowe. Takie wpisy można dość łatwo zidentyfikować, co w przypadkach obraźliwych może prowadzić do odpowiedzialności karnej.

Byłam ostatnio u Pana Doktora, który wyśmiał moje żylaki i pajączki, stwierdził, że tym nie zajmuje się chirurg naczyniowy i mój lekarz rodzinny ma sobie z tym poradzić, ewentualnie chirurg ogólny. Dostałam do niego skierowanie bo mój lekarz rodzinny leczy u niego swoje żylaki...ale prywatnie. Lekarz nie uprzejmy, z kiepskim podejściem do pacjenta, wyszłam od niego dowiadując się, że dopóki nie będę mieć zapalenia żył albo owrzodzeń na nogach to nic mi nie jest i przeze mnie potrzebujący ludzie muszą dłużej czekać. Nie polecam!

Nie polecam!

Ja jestem pacjentką Pana dr w CenterMed i muszę przyznać, że to zawodowiec i profesjonalista. Zna się doskonale na tym co robi. Serdecznie polecam

Moim zdaniem lekarz, im więcej mówi, tym więcej wie. Dla przykładu opinia dotycząca znanego w Zabrzu lekarza, który mało mówi: "- shattered90, 23 lata 11.12.2012Kompetencje: 3, Kompleksowość podejścia: 3, Tłumaczenie choroby i leczenia: 2, Ilość poświęconego czasu: 1, Uprzejmość: 3, Godny polecenia: 2. Nie posiadam kompetencji by oceniać tego Pana. Mogę natomiast powiedzieć że mój zabieg był wykonany prawidłowo i nie miałem żadnych powikłań. Wszystko bardzo dobrze ale, od profesora i zarazem człowieka z taką praktyką oczekiwałem więcej tym bardziej że wizyty u tego Pana do tanich nie należą. Niestety ...

"- shattered90, 23 lata
Nie posiadam kompetencji by oceniać tego Pana. Mogę natomiast powiedzieć że mój zabieg był wykonany prawidłowo i nie miałem żadnych powikłań. Wszystko bardzo dobrze ale, od profesora i zarazem człowieka z taką praktyką oczekiwałem więcej tym bardziej że wizyty u tego Pana do tanich nie należą. Niestety z przykrością muszę powiedzieć że Pan ten jest małomówny, niechętnie odpowiada na zadane pytania pacjenta a wizyta u niego trwa zazwyczaj od 1-2min. Z przykrością odniosłem wrażenie że liczy się dla niego pieniądz a ja sam więcej na temat swojej choroby dowiedziałem się z internetu i u swojego lekarza rodzinnego. Miałem kilkanaście wizyt po 150zł co dało pokaźną sumkę ponad 2 tyś zł które przeznaczyłem tylko na to żeby usłyszeć że jest dobrze i mogę wracać do domu, każda wizyta wyglądała tak samo. Podsumowując, zabieg miałem wykonany bez zarzutów natomiast podejście do pacjenta zraziło mnie i na pewno już nie skorzystam z usług Pana profesora."

To lekarz, który zdecydowanie zasługuje na same najwyższe oceny! Ma ogromną wiedzę i doświadczenie i świetnie to wykorzystuje w praktyce. Widać, że dba o pacjentów i profesjonalnie ich traktuje, zawsze poświęcając tyle czasu ile danej chwili trzeba.

Fachowiec wysokiej klasy! Od jakiegoś czasu robię ostrzykiwanie pajączków u niego i jestem bardzo zadowolona.

Zupełnie się nie zgadzam z negatywnymi opiniami na temat tego lekarza! Posiada ogromną wiedzę i świetnie stosuje ją w praktyce. Moja mama leczy się u niego od jakiegoś czasu (w CenterMed) i jest bardzo, bardzo zadowolona. Proponuję podjąć u niego leczenie a nie oceniać po jednej wizycie!

Lekarz,który dużo mówi,mówi i mówi,ale o sobie,swoich osiągnięciach i sukcesach o swojej bliższej i dalszej rodzinie,o swoich kolegach po fachu oczywiście wspaniałych i godnych polecenia, do których najlepiej by się udać na kolejną wizytę zaraz po wyjściu z jego gabinetu.Pacjentem nie jest wogóle zainteresowany, niewiele pozwala powiedzieć,bo zaraz przerywa, aby ponownie snuć swoje opowieści.Za to chętnie rozdaje zamiast recepty czy też skierowania na badania jakieś ulotki zapewne od przedstawicieli medycznych dotyczące ziołowych specyfików,które należy niezwłocznie wykupić w polecanej aptece obok przychodni.Taka ,,wizyta " to 150 zł.Trzymajcie się od niego z daleka.

Bylem u doktora z dziadkiem ktory ma problemy z noga.Niestety pan doktor nie byl zbytnio zainteresowany ogladnieciem nogi natomiast wiele opowiadal o swoich osiagnieciach i miejscach gdzie jeszcze przyjmuje,gdyby ktos mial jakis problem.Na koniec wizyty wreczyl wizytowke i pare ulotek.Ogolne moje wrazenie bylo takie ze nas zlal w kulturalny sposob.Ogolnie rzecz ujmojac szkoda czasu i pieniedzy

Poprzednia opinia jest tendencyjna, przez co mocno podejrzana, a więc niewiarygodna. Tekst nie ma ani ładu ani składu. Normalnie myślący człowiek nie zapłaci za wizytę takiej kwoty (450zł!?). Nawet u najlepszych specjalistów tyle nie potrzeba. Gdzie jest dowód, że "anonim tyle zapłacił/a"? Ja byłam z moją mamą kilka razy na wizycie u pana doktora w prywatnej przychodni. Tam nawet u profesora wizyta nie kosztuje tyle, co pisze "anonim", no i płaci się w recepcji, a nie w gabinecie u lekarza. Według mnie i mojej mamy pan doktor Drążkiewicz jest bardzo miły jako człowiek, a w swojej dziedzinie wyjątkowo kompetentny. Poprzedni lekarze (też naczyniowi) nie byli tak skuteczni. Proponuję "anomimowi" iść do psychiatry, bo to wygląda na obsesję (na punkcie lekarzy) albo złośliwość. A może to zwyczajna niezdrowa konkurencja nie wytrzymuje? P.S. "Jeżeli ktoś ma wątpliwości, proponuję zadzwonić pod którykolwiek numer telefonu i zapytać, ile kosztuje wizyta. Warto podkreślić, że wysokość opłat określa recepcja, a nie lekarz. Z naszego doświadczenia wynika, że przy pierwszej wizycie opłata nie przekracza 150zł, a kolejne opłaty są wyraźnie niższe. W innych przychodniach jeszcze mniej. Dlaczego "biedna osoba" nie poszła bezpłatnie do pana doktora do pradni przyszpitalnej? Tam trzeba co prawda długo czekać na termin wizyty, ale nie trzeba nic płacić. A jeżeli sprawa była pilna, to są SOR'y.