mgr Tomasz Drożdżmgr Tomasz Drożdż - zdjęcie profilowe

mgr Tomasz Drożdż

Psycholog, Trener, Coach, Terapeuta

Studia Psychologiczne odbył na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego,

Trener i terapeuta Racjonalnej Terapii Zachowania a także certyfikowany terapeuta Programu Simontona - Simonton Cancer Center (w trakcie certyfikacji superwizorskiej). Ukończył Studium Psychoterapii Uzależnień. Obecnie w trakcie szkolenia w kierunku uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty Poznawczo Behawioralnego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB).

Pracuje w Szpitalu Uniwersyte...

Do Tomasza Drożdża poszłam zachęcona reklamą(nie ukrywam dość agresywną i nachalną np. zdjęcia na jego stronie www optimotiv mienią się różnymi odmianami tej samej osoby jak u schizofrenika, bo terapeuta Tomasz Drożdż reklamuje się na wszelkie możliwe sposoby, co nasuwa słuszne przypuszczenie ze większość klientów posiada chyba w rzeczywistości raczej wirtualnej niż rzeczywistej. Jakoś od samego początku nie miałam przekonania do tego człowieka jako terapeuty, ale dałam się namówić na kilka miesięcy pracy z nim w nadziei, ze może mi pomoże. Teraz oceniając prace z nim z perspektywy długiego już czasu (bo dawno wyjechałam z kraju) stwierdzam, ze był to czas stracony i wyrzucone pieniądze, których pomimo moich zastrzeżeń mi nie zwrócił. Pracowaliśmy nad wieloma problemami naraz i Tomasz Drożdż nie pomógł mi w żadnym z nich pogłębiając tylko moje frustracje. Miałam cały czas słuszne przekonanie, ze nie czuje się on pewnie w swojej roli i pracując z pacjentem raczej to on szuka akceptacji dla samego siebie i potwierdzenia dla tego, co robi.

Oczekiwałam przede wszystkim idąc do psychologa, ze poczuje się prowadzona na dobre tory. Tymczasem to ja prowadziłam jego a on nawet nie do końca za mną podążał poruszając się po omacku jak w tunelu. Pracując z Tomaszem Drożdżem najbardziej frustrujące było to, że jest to osoba osobowościowo rozmydlona, niepewna swojej roli i tego, co robi, nie tylko bardzo wrażliwy człowiek, ale przede wszystkim nadwrażliwy, delikatny, zalękniony, kruchy o zdecydowanej przewadze cech niewieścich, przy którym jako kobieta z problemami to ja czułam się mężczyzną i osoba prowadzącą, co skutkowało coraz większym moim zażenowaniem i zniechęceniem do jego osoby. Z każdym spotkaniem coraz bardziej skutecznie mnie zniechęcała postawa i zachowanie Drożdza wskazujące ze ten człowiek ma więcej problemów ode mnie i jest wobec nich równie bezradny jak ja. Tyle ze to on jest terapeuta i co gorsza bierze za to moje ciężko zarobione pieniądze. Dla mnie Tomasz Drożdż jest zupełnie nieprzekonywujący i nieatrakcyjny zarówno, jako terapeuta, jako człowiek a tym bardziej, jako mężczyzna. Żeby jednak nie kończyć w smutnym tonie, to na koniec powiem ze po nieudanym Drożdżu miałam to szczęście, że trafiłam do konkretnego, rzetelnego i dojrzałego terapeuty z prawdziwego zdarzenia i od pierwszych spotkań czułam się inaczej, czułam, ze moje życie się zmienia i ktoś prowadzi mnie na właściwe tory. Zatem Tomasza Drożdza, jako psychologa a tym bardziej terapeutę zdecydowanie wszystkim odradzam!

Trafiłam do dr Tomasza Drożdża po ciężkiej chorobie, kiedy świat i życie osobiste całkowicie mi się "zawaliło.Jego profesjonalizm,wysoka kultura osobista, życzliwość i szacunek pozwoliła mi się otworzyć i rozmawiać na tematy trudne.Kiedy miałam wątpliwości zyskiwałam pełną, kompetentną informację. Skoncentrowana na problemie terapia okazała się bardzo skuteczna i w krótkim czasie przyniosła pozytywne efekty.Dostałam także wskazówki na przyszłość, dlatego bardzo dziękuję i serdecznie polecam

Dzięki sesjom u Pana Tomasza zaczęłam rozumieć swoje życie, swoje emocje, zachowania. Mogę powiedzieć, że stosowane podejście, metoda pracy, jak też stosunek do pacjenta/klienta bardzo mi odpowiadał. Miałam to szczęście, że trafiłam na psychologa, psychoterapeutę idealnie pasującego do mnie. Poznałam siłę psychoterapii i od tego czasu nie tylko polecam ją znajomym oraz w rodzinie, ale sama zainteresowałam się nią bardziej. Dzięki sesjom z Panem Tomaszem moje życie stało się lepsze, bardziej świadome. Mało tego, poznane mechanizmy zaczynam stosować nie tylko w życiu prywatnym, ale też w pracy zawodowej. Bardzo, bardzo dziękuję. I gorąco polecam! Uważam, że w dzisiejszym świecie wszyscy potrzebujemy pomocy psychoterapeuty, żeby zrozumieć siebie i świat i nie zagubić się w nim. W tym pędzącym świecie, nakręcanym coraz bardziej przez technologię. Trzeba odzyskać równowagę w życiu, zacząć żyć bardziej świadomie i szczęśliwie.