prof. dr hab. n. med. Tomasz Machprof. dr hab. n. med. Tomasz Mach - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Tomasz Mach

Gastroenterolog, Internista, Hepatolog

Prof. Tomasz Mach jest autorem oraz współautorem prawie 200 publikacji naukowych (z czego 129 oryginalnych oraz 66 poglądowych) – z zakresu gastroenterologii, a także hepatologii (dotyczących choroby Crohna czy wrzodziejącego zapalenia jelita grubego – badań eksperymentalnych i klinicznych, patogenezy uszkodzeń błony śluzowej żołądka i zapobiegania; badania doświadczalne w tym in vitro oraz kliniczne), nowych metody terapii przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby, hemochromatozy i badań nad predyspozycją genetyczną, roli probiotyków w przebiegu chorób przewodu pokarmowego. Ponadto jest autorem 228 streszczeń zjazdowych i 24 rozdziałów w podręcznikach.

PROF. TOMASZ MACH – ZATRUDNIENIE:

- Szpital Uniwersytecki CM UJ, Oddział Kliniczny Gastroenterologii i Hepatologii – kierownik oddziału
- Konsultant wojewódzki z zakresu gastroenterologii na województwo małopolskie

WYKSZTAŁCENIE:

- Pan prof. jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim – data ukończenia: 1974 r.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE:

- Uniwersytet Jagielloński CM UJ, Katedra i Klinika Gastroenterologii UJ CM – funkcja adiunkta
- Szpital Uniwersytecki CM, Klinika Chorób Zakaźnych i Hepatologii UJ CM – pełnił funkcję ordynatora oddziału
- Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum – funkcja prodziekana Wydziału - Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (2011/2012 r.)

PRZYNALEŻNOŚĆ DO TOWARZYSTW NAUKOWYCH:

Prof. Tomasz Mach jest członkiem kilku prestiżowych towarzystw medycznych – w tym:

- Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii – pełni funkcję członka Zarządu Głównego
- Krakowskiego Towarzystwa Lekarskiego
- Towarzystwa Internistów Polskich
- Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego

kontaktowy w czasie wizyty na wiele tematow porzmawialismy miedzy innymi o wedrowkach po beskidach bardzo osoba kontaktowa troche cicho mowi moze po to aby sie lepiej wsychac w przekaz to taka mala pozytwna wzmianka jesrt konkretny wyslucha podzielnosc ma napoleona bonaparte jednoczesnie pisze epikryze chorobya jednocesnie rozmawia na ine tematy wielki podziw i szacun oby takich lekarzy bylo jak najwiecej moze ludzie czesciej korzystali z leczenia podstawowego i specjalistycznego panieprof duzo zdrowia i do spotkania w przyszlym roku jesli dozyje

W MOJEJ WIELOLETNIEJ CHOROBIE PRZESZLAM WIELU PROF.LEKARZY U PANA PROFESORA BYLAM RAZ JEST BARDZO MILY ,CZULY,WYROZUMIALY ,WZBUDZO OGROMNE ZAUFANIE ,GDYBYM MOGLA SIE LECZYC U PANA PROF. NAPEWNO BYM TO ZROBILA PANIE PROFESORZE BARDZO DZIEKUJE ZOFIA Z RZESZOWA

To kompetentny i kulturalny pan. Bylam bardzo zadowolona z jego konsultacji. Cierpliwie przejrzal liczne moje wyniki i karty informacyjne i ustalil dla mnie dalsze leczenie. Zglosila sie do kontroli po 2 miesiacach zadowolona bo mi pomogl pan profesor. Polecam. Widac duze doswiadczenie. Szacunek dla pacjenta potwierdzila tez moja znajoma ktorej polecilam pana profesora. Wsrod specjalistow od watroby i przewodu pokarmowego to wart polecenia Lekarz.

To bardzo dobry i doswiadczony lekarz. W Krakowie jest najlepszym gastrologiem i specem od watroby. Niestety nie wszyscy oczekuja kompetentnej pomocy tylko rozpoznznia jakiejkolwiek choroby, np. Niesitniejacej grzybicy.

Jestem pełna uznania dla Pana Profesora.Jest miły uprzejmy i pełen uroku osobistego,ale najważniejsze- jest doskonały w swojej profesji!!!

Raczej odradzam wizytę u pana doktora.No chyba ze koniecznie chcesz uszczuplić portfel.Nie poddaje w wątpliwość wiedzy doktora (w końcu tytuł prof) natomiast wizyta nic do sprawy nie wniosła,poczułem się wręcz jak hipochondryk. Reasumując brak jasno sprecyzowanej i wyznaczonej możliwej drogi leczenia poprzez badania,leki.Rozmowa z pacjentem i otwieranie drzwi przez doktora...to chyba nie przystoi w praktyce lekarskiej, na dodatek tak słono opłacanej.

Chciałabym w tym miejscu napisać kilka zdań na temat uczciwości pana profesora. Nie dalej jak około 8 m-cy temu zgłosiłam sie do pana Profesora o poradę lekarską ( z resztą z polecenia znajomej).Mój problem polegał na tym, że od około roku miałam nieustanne biegunki, a lekarze w moim miejscu zamieszkania nie potrafili mi pomóc. Byłam wykończona fizycznie i psychicznie. Był uprzejmy, po przeanalizowaniu wyników badań jakie posiadałam zasugerował, że może to być celiaka, ale bez badań specjalistycznych nie jest w stanie tego na pewno potwierdzić. Zaproponował badania w szpitalu w Krakowie, oraz przepisał tymczasowe leki. Ja oczywiście sie zgodziłam i poprosiłam aby było to jak najszybciej ze względu na moje wyczerpanie. Pan Profesor powiedział ,że jak będzie miejsce w Szpitalu to sam do mnie zadzwoni. Oczywiście po tygodniu sama zadzwoniłam ,ale to pani sekretarka załatwia sprawy Profesora i nie było mowy aby porozmawiać z samym Profesorem. Kazała cierpliwie czekać. Zadzwoniłam po 2 i 3 i 4 tygodniach i dziękować Bogu jest maj 2011 i do tej pory nie otrzymałam żadnej informacji od tego Pana. Wykończona tymi begunkami na skraju wyczerpania ,po miesiącu oczekiwania szukałam pomocy w Rzeszowie na tzw. chybił trafił. I co się okazało, to nie pan z godnymi tytułami przed nazwiskiem mi pomógł, a lekarz specjalista, który zajął się mną w odpowiedni sposób włącznie ze wszystkimi badaniami jakie sa tylko możliwe w tym zakresie. Jaki z tego morał; chyba te 200 zł za wizytę było zbyt mało aby pomóc schorowanej kobiecie z prowincji i to nie tytuły przed nazwiskiem czynią człowieka godnym naśladowania. Gdzie w tym wszystkim jest pacjent?