dr n. med. Tomasz Romańczyk

Gastroenterolog

Byłam już u kilku lekarzy na wizytach prywatnie, ale żaden nie potraktował mnie w tak lekceważący sposób. Nie można ocenić lekarza na 5 tylko za poprawne wykonanie badania gastrologicznego. Czego uczą lekarzy przez tyle lat, jeśli właśnie nie tego jak wykonać podstawowe badania? Po wystawieniu diagnozy Pan doktor przepisuje z uśmiechem na twarzy tabletki na resztę życia mówiąc "Jeżeli będzie sobie Pani chciała zjeść coś niezdrowego to wystarczy wcześniej zażyć jedną kapsułkę.". Czy na tym polega praca lekarza? Leczyć- ale nigdy wyleczyć. Wprost jak z telewizyjnej reklamy. Bo wyleczenie oznaczałoby klęskę firm farmaceutycznych i wszystkich umów jakie są zawierane za naszymi plecami. Co więcej, Pan doktor od samego początku stara się budować wizerunek profesjonalisty. Na pierwszej wizycie podaje rękę, patrzy prosto w oczy, uśmiech nie schodzi z twarzy. Na kolejnej nie wygląda to już tak bajecznie. O kontakcie wzrokowym nie ma mowy a uśmiech jest ironiczny. Człowiek czuje presję czasu podczas konsultacji. Rozmawiałam z Doktorem 15 minut. Nie potrafił podać przyczyny moich dolegliwości ani pojawienia się nadżerki. Drwiąc mówił, że to wina niezdrowej diety. Szanujmy się- jestem młodą osobą, która uprawia sport, dba o swój wygląd a co za tym idzie o dietę. Dowiedziałam się, że żołądek NIE WPŁYWA na pracę przełyku. Prosty człowiek jest w stanie stwierdzić, że organizm to jedność, wszystko na siebie oddziałuje. Pan doktor nie uzasadnia. Tak jest i kropka. Dowiedziałam się, że nie ma badania, które zbadałoby nietolerancję laktozy. To zaskakujące, bo znany jest powszechnie test wydechowy. Po 15 minutach "rozmowy" odpierając zarzuty, że to wszystko MOJA WINA, mojej wyimaginowanej przez gastrologa niezdrowej diety, wyszłam z receptą na tabletki, nie wiedząc nic. Zapłaciłam 150 zł. Mógłby się Pan doktor nie poniżać, biorąc takie pieniądze za wypisanie recepty- odesłania pacjenta z kwitkiem. Lekarz stwierdził u mnie nadkwasotę bez pobrania próbki soku żołądkowego. Nie miał żadnych podstaw by przepisywać mi Controloc, który hamuje wydzielanie soku. Okazało się, że mam NIEDOKWASOTĘ. Tabletki okazały się rujnujące dla mojego żołądka. Zła diagnoza warta kilka setek złotych. Drodzy Państwo, odradzam tego lekarza.

Pan dr. Tomasz Romańczyk to bardzo duży fachowiec w swojej dziedzinie. Wiedza, kompetencja, doświadczenie, uprzejme i dobre podejście do pacjenta to cechuje tego lekarza (pomimo, że jest bardzo zajęty). Mój zabieg żołądka przeprowadził profesjonalnie, a wcześniej podczas wizyty wszystko mi wyjaśnił (tzn. szczegółowo powiedział co i jaką metodą będzie robił). GODNY POLECENIA LEKARZ

GODNY POLECENIA LEKARZ

Dzisiaj miałam gastroskopie u doktora tylko w znieczuleniu miejscowym i naprawdę nie ma się czego obawiać Pan doktor bardzo sprawnie przeprowadza zabieg . Godny polecenia lekarz na 6 a nie na 5 Polecam nie ma się czego obawiać.

Polecam nie ma się czego obawiać.

U dr Romańczuka mialem robiona kolonoskopie.Badanie to zalecil mi inny lekarz poniewaz gastroskopia nie rozwiazala mojego problemu.Po zjedzeniu ostrych potraw,pieczonych,wypiciu coca coli oddawalem stolec razem z krwia.Bylem juz wczesniej u kilku innych specjalistow,ktorzy przepisywali mi tylko masci i twierdzili,ze to jakies guzki na odbytnicy,ze musze trzymac diete i problem sie konczyl ale nie dla mnie.Chcialem isc do innego lekarza z H-T Centrum,u ktorego mialem robiona gastroskopie ale skierowano mnie do dr Romańczyka.Gdy zglosilem sie juz na badanie przyszedl Pan dr usmiechniety,przywital sie,zaprosil do gabinetu.Zapytal jaki mam problem.Opowiedzialem mu o nim.Dr powiedzial co moze byc przyczyna i poszlismy na badanie.Byl bardzo mily i uprzejmy.Badanie zrobil bez znieczulenia.Bolu nie czulem chociaz na necie czytalem rozne rzeczy.Dr potrafil znakomicie zagadac i odwrocic uwage.Czulem sie tak jakbym przyszedl z kims pogadac a nie na badanie.Powiedzial mi co mam na jelicie,usunal,pobral wycinki do badan,przepisal masc,ktora kupilem lecz nie uzywalem bo nie ma takiej potrzeby.Dzis mam spokoj.Jem co chce,cole czasami pije litrami i zero krwi ze stolcem.Za uprzejmosc maksymalna ocena to 5 ale dr mozna spokojnie wystawic 6.pacjent Adrian

Jestem pacjentką doktora Tomasza Romańczyka od 2013 roku.Dzięki Jego kompetencjom medycznym i zaangażowaniu uniknęłam stomii, a może zawdzięczam też życie.

Jestem (ex) pacjentka doktora Tomasza Romanczyka. Napisalam ex i oby faktycznie tak bylo na dlugie lata! Doktor Romanczyk skutecznie wyprowadzil mnie z COLITIS ULCEROSA czyli wrzodziejace zapalenia jelita grubego. Leczenie bylo dlugotrwale a doktor Romanczyk nie poddawal sie. Doskonale wykonuje koloskopie, jest super diagnosta po prostu profesjonalista. Moja opinia moze sie wydawac zbyt pozytywna ale ja po prostu jestem szczesliwa i zdrowa osoba, ktora bez pomocy Doktora Tomasza Romanczyka nie mialaby szans na normalne funkcjonowanie! Nie waham sie nigdy polecac Kliniki w Tychach w ktorej pracuje doktor. Z pozdrowieniem, I.Z.

W czerwcu 2014 miałem wykonany zabieg zniszczenia śluzówki przełyku metodą HALO.Pełny profesjonalizm.Gorąco polecam pana doktora i jego fachowość.

Dr Urbańczyk rzeczowy,kompetentny,serdeczny,niezwykle sprawny manualnie podczas przeprowadzanej gastroskopii,wyczerpująca informacja dotycząca planu leczenia,honoruje badania podstawowe,usg wykonane w ramach Nfz z wdzięcznością myślę o dzisiejszej wizycie i gastroskopii przeprowadzonej sprawnie w kilka minut bez jakichkolwiek nieprzyjemnych doznań

Mój mąż, który leczy się od wielu lat u Pana Tomasza Romańczyka jest bardzo zadowolony z każdej wizyty lekarskiej. Kompetencja i wysoka kultura osobista.

Najważniejsze - to bardzo dobry fachowiec.Mam szczęście,że do niego trafiłem. Polecam !!!