dr n. med. Tomasz Romańczyk

Gastroenterolog

W dniu 23 marca miałem przeprowadzone badanie ultrasonografii endoskopowej w H-T. Centrum w Tychach. Badanie przebiegło w sposób bezstresowy i bezbolesny, mimo obaw poprzedzających wykonanie procedury. Pan dr n.med. Tomasz Romańczyk w sposób wysoce kompetentny omówił przebieg czekającego mnie badania, a później i jego wyniki. Spokój i życzliwość nie tylko Pana doktora ale całego personelu medycznego, jego wysoki profesjonalizm pozwalają mi w pełni odpowiedzialnie polecić potencjalnym pacjentom osobę Pana doktora oraz cały zespół tej placówki. Dziękuję

Dziękuję

Bardzo dobry specjalista, udziela obszernych wyjaśnień, wspaniałe podejście do pacjenta, ogromna wiedza. Leczę się u Pana doktora (CU) od kilku lat i jestem bardzo zadowolona. Polecam. Wcześniej miałam doświadczenie z trzema innymi specjalistami i to był dramat. Mam porównanie, dlatego tym bardziej cenię sobie pomoc i fachowość w temacie Pana doktora Romańczyka.

NIE POLECAM . Lekarz odmówił mi wykonania kolonoskopii ( jako pilne) ze zlecenia lekarza rodzinnego. Wyznaczył termin -najwcześniej za 2 lata. Zabrałam skierowanie i wykonałam kolonoskopię do 3 m-cy w innej placówce zdrowotnej w której wyznaczono krótszy termin . Po zabiegu, jak się okazało , że był konieczny, jestem aktualnie w trakcie leczenia . Co by mogło być za 2 lata ??? jaka diagnoza ??? nie chcę nawet myśleć.

Nikomu nie polecam tego lekarza. Od wycieczek w prywatne tematy gdzie był bardzo niepochlebny, przez brak zainteresowania problemem (robił badanie tak automatycznie ze nie zauważył ze mnie boli) aż do uwag takich jak „co tak młoda osoba robi u gastrologa”, „w Pani wieku nie trzeba robić ani gastroskopii ani kolonoskopii”. Ta wizyta to tylko zmarnowane pieniądze. 1 gwiazdka to i tak bardzo dużo.

Bez porównania najlepiej przeprowadzona gastroskopia ze wszystkich jakie miałam to właśnie ta, którą wykonał dr Romańczyk. Profesjonalnie i delikatnie. Polecam.

Polecam Pana Doktora. Mimo że mieszkam we Wrocławiu przyjeżdżam do Dr.Romańczyka od kilaku lat.Miałam kolonoskopię z równoczesnym usuwaniem polipów a także gastroskopię i usunięcie 3 cm polipa w trzonie żołądka.Zabiegi wykonane fachowo bardzo dobrym sprzętem.Czułam troskliwą opiekę przed i po zabiegach.Polecam.Warto przyjechać nawet z daleka.

Polecam Pana Doktora.

Pan dr. Tomasz Romańczyk to bardzo duży fachowiec w swojej dziedzinie. Wiedza, kompetencja, doświadczenie, uprzejme i dobre podejście do pacjenta to cechuje tego lekarza (pomimo, że jest bardzo zajęty). Mój zabieg żołądka przeprowadził profesjonalnie, a wcześniej podczas wizyty wszystko mi wyjaśnił (tzn. szczegółowo powiedział co i jaką metodą będzie robił). GODNY POLECENIA LEKARZ

GODNY POLECENIA LEKARZ

Jestem pacjentką doktora Tomasza Romańczyka od 2013 roku.Dzięki Jego kompetencjom medycznym i zaangażowaniu uniknęłam stomii, a może zawdzięczam też życie.

Byłam już u kilku lekarzy na wizytach prywatnie, ale żaden nie potraktował mnie w tak lekceważący sposób. Nie można ocenić lekarza na 5 tylko za poprawne wykonanie badania gastrologicznego. Czego uczą lekarzy przez tyle lat, jeśli właśnie nie tego jak wykonać podstawowe badania? Po wystawieniu diagnozy Pan doktor przepisuje z uśmiechem na twarzy tabletki na resztę życia mówiąc "Jeżeli będzie sobie Pani chciała zjeść coś niezdrowego to wystarczy wcześniej zażyć jedną kapsułkę.". Czy na tym polega praca lekarza? Leczyć- ale nigdy wyleczyć. Wprost jak z telewizyjnej reklamy. Bo wyleczenie oznaczałoby klęskę firm farmaceutycznych i wszystkich umów jakie są zawierane za naszymi plecami. Co więcej, Pan doktor od samego początku stara się budować wizerunek profesjonalisty. Na pierwszej wizycie podaje rękę, patrzy prosto w oczy, uśmiech nie schodzi z twarzy. Na kolejnej nie wygląda to już tak bajecznie. O kontakcie wzrokowym nie ma mowy a uśmiech jest ironiczny. Człowiek czuje presję czasu podczas konsultacji. Rozmawiałam z Doktorem 15 minut. Nie potrafił podać przyczyny moich dolegliwości ani pojawienia się nadżerki. Drwiąc mówił, że to wina niezdrowej diety. Szanujmy się- jestem młodą osobą, która uprawia sport, dba o swój wygląd a co za tym idzie o dietę. Dowiedziałam się, że żołądek NIE WPŁYWA na pracę przełyku. Prosty człowiek jest w stanie stwierdzić, że organizm to jedność, wszystko na siebie oddziałuje. Pan doktor nie uzasadnia. Tak jest i kropka. Dowiedziałam się, że nie ma badania, które zbadałoby nietolerancję laktozy. To zaskakujące, bo znany jest powszechnie test wydechowy. Po 15 minutach "rozmowy" odpierając zarzuty, że to wszystko MOJA WINA, mojej wyimaginowanej przez gastrologa niezdrowej diety, wyszłam z receptą na tabletki, nie wiedząc nic. Zapłaciłam 150 zł. Mógłby się Pan doktor nie poniżać, biorąc takie pieniądze za wypisanie recepty- odesłania pacjenta z kwitkiem. Lekarz stwierdził u mnie nadkwasotę bez pobrania próbki soku żołądkowego. Nie miał żadnych podstaw by przepisywać mi Controloc, który hamuje wydzielanie soku. Okazało się, że mam NIEDOKWASOTĘ. Tabletki okazały się rujnujące dla mojego żołądka. Zła diagnoza warta kilka setek złotych. Drodzy Państwo, odradzam tego lekarza.

Dzisiaj miałam gastroskopie u doktora tylko w znieczuleniu miejscowym i naprawdę nie ma się czego obawiać Pan doktor bardzo sprawnie przeprowadza zabieg . Godny polecenia lekarz na 6 a nie na 5 Polecam nie ma się czego obawiać.

Polecam nie ma się czego obawiać.