lekarz Tomasz Szerer

Internista, Pediatra

Przemily lekarz, z dobrym podejściem do dzieci, zadaje dużo pytań i wszystko tłumaczy. Dawno nie byłam tak zadowolona z wizyty lekarskiej.

Świetny pediatra. Dokładnie bada, cierpliwie tłumaczy. Poza tym przywiązuje dużą wagę do budowania odporności u dziecka, zamiast przepisywać na wszystko antybiotyki.

Zdecydowanie odradzam dr Szerera jako internistę. Miałam nikłą przyjemność styczności z nim w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w przychodni na Dąbrowie Górniczej. Zgłosiłam się tam z ostrym bólem w klatce piersiowej i problemami z oddychaniem, pan doktor wpisał w kartę zaniżone tętno i ciśnienie, na wyniki z EKG tylko rzucił okiem bez większego zainteresowania, po czym stwierdził, że wszystko ok i przepisał mi leki nasenne, po których nawet nie byłam w stanie iść później do pracy. Na prośbę o jakąś kartkę z informacją do mojej lekarki, by wiedziała co się ogólnie działo, stwierdził, że po co i że wydruk z EKG powinien w zupełności wystarczyć. Moja lekarka po obejrzeniu wydruku z EKG z wizyty u pana doktora, stwierdziła iż musi być niedouczony, skoro z takimi drganiami mięśnia sercowego, stwierdził, że wszystko jest w porządku i przepisał mi tabletki nasenne, zamiast dać mi skierowanie do szpitala. Lekarz niekompetentny, bardziej przejmował się faktem, że przed nim 24h dyżuru niż stanem pacjenta, totalna ignorancja, nawet nie wysilił się na wpisanie w kartę daty, przybicie własnej pieczątki i podpisanie się w karcie przyjęcia (wyszło gdy parę dni później kserowałam kartę na potrzeby mojego lekarza).

Znakomity lekarz, zawsze można na niego liczyć. Odbiera telefon w każdej chwili. Synek go bardzo lubi.

Ja mogę z czystym sumieniem polecić Pana doktora - dzięki niemu wyjechaliśmy na długo wyczekiwane wakacje - postawił mojego synka na nogi w ciągu 2 dni :) to była akcja na wariackich papierach ale zadziałało - najważniejsze, że Pan doktor rozpoznał chorobę i dobrze dobrał lek. Oprócz tego ma bardzo fajne podejście do dzieci - mój synek go bardzo polubił. Cenię także to, że odbiera telefony od spanikowanych rodziców - a proszę mi uwierzyć ja sama dzwoniłam kilka razy - duży plus za dyspozycyjność - nie zazdroszczę mu jako człowiek ale jako mama pacjenta dziękuję :)

Najlepszy pediatra jakiego znam. Moje dzieci go uwielbiają. Nigdy nie pomylił się w diagnozie, zawsze przepisuje minimalną liczbę leków i zawsze one pomagają. Jak jest potrzeba udzieli porady przez telefon, bądź przyjedzie na wizytę do domu. Sama jako osoba dorosła korzystałam z jego pomocy, po tym jak dwóch innych lekarzy nie umiało mnie wyleczyć z infekcji gardła. Pan doktor od razu zlecił właściwe leki. Jest bardzo dobrym specjalistą, ale przede wszystkim człowiekiem. Nie ma żadnych problemów z badaniami, ani ewentualnym skierowaniem do specjalistów, sam je zleca, jeżeli jest taka konieczność. Potrafił moje dzieci niejednokrotnie z ciężkich infekcji wyciągnąć bez konieczności wysyłania do szpitala. Pamięta swoich pacjentów, niejednokrotnie spotkany poza przychodnią pyta co u dzieci wymieniając je z imion. W gabinecie dokładnie wysłucha nie tylko mnie, ale również dzieci. Tylko jemu mój niespełna 4 letni synek daje się zbadać bez żadnych problemów. Problem jest tylko wtedy kiedy jest na urlopie, bo mając jego za lekarza nie jestem w stanie zaufać żadnemu innemu.

Jest to świetny lekarz i co najważniejsze zawsze celnie wybiera leki. Jest miły sympatyczny i zawsze udzieli informacji na telefon.

Jestem bardzo zdowolona. Moja córka poki co reaguje płaczem na widok pana doktora ale ma dopiero 4 miesiace wiec mysle, ze mozna jej to wybaczyc. Bardzo polecam jesli ktos ma watpliwosci. Juz na pierwszej wizycie zapewnił, że kontakt telefoniczny o każdej porze i bardzo mu się to ceni. Poswieca pacjentowi duzo czasu, na kazde pytanie odpowie rzeczowo i konkretnie. Poki co jestesmy bardzo zadowolone.

Wiele lat temu, ponad 10, mój syn zaczął gorączkować - do 40 st.,ciężko oddychał. Wezwałam dwa razy lekarkę z dużym doświadczeniem lokalnie uznawaną za bardzo dobrą - nic nie stwierdziła. Ale gorączka nie ustępowała i kolejnego dnia za namową znajomej poprosiłam dr. Szerera o wizytę. Osłuchał dziecko i stwierdził wieloogniskowe zapalenie płuc z wysiękiem do opłucnej, wystawił skierowanie do szpitala. Mimo, że był wtedy bardzo młodym lekarzem nie pomylił się ani trochę - rtg potwierdził jego diagnozę w 100%. Syn został wyleczony i od tamtego czasu jest pacjentem doktora Szerera. Zresztą jego brat też:)

Pan doktor jest lekarzem naszego syna od lat. Jest nie tylko wspaniałym lekarzem kompetentnym cierpliwym ale naszym przyjacielem który zawsze nas wspiera dodaje otuchy w naszym nielatwym życiu w którym opiekujemy się niepełnosprawnym dzieckiem .pan doktor nigdy nie spieszy się z podaniem antybiotykiu zawsze przemysli swoją metodę leczenia. Interesuje się stanem chorego i postępowaniu w leczenu.nigdy nie odmówi wizyty domowej o każdej porze dnia. Kompetentny miły uprzejmy i nie zmanierowany .lekarz godny polecenial mając takiego lekarza człowiek nie traci wiary w ludzi