lekarz Tomasz Tylicki

Wizytę w szpitalu, pomimo okoliczności poronienia i konieczności przeprowadzenia zabiegu łyżeczkowania, poza jednym traumatycznym wydarzeniem, wspominam bardzo dobrze. W dniu rejestracji na zabieg, poinformowałam moją panią doktor, że towarzyszy mi ogromny stres, związany z samym wydarzeniem poronienia oraz że jestem pacjentką bardzo wrażliwą na badania i wszelkie ingerencje ginekologiczne. Pani dr podczas tej rozmowy wzbudziła moje zaufanie i większy spokój. Policzyłyśmy nawet wspólnie ile razy będą coś mi wkładać w pochwę przed znieczuleniem ogólnym, żebym mogła sobie odliczać do końca te czynności. Przełożyło się to bezpośrednio na chęć współpracy z mojej strony przy badaniach. USG dopochwowe przeszłam niemalże bezproblemowo. Widziałam jak stara się być w kontakcie ze mną, a także uprzejmości i delikatności dla mnie oraz z humorem. To stworzyło mi warunki do większego panowania nad stresem, niezaciskania się i otworzyło lepszą perspektywę do dalszych badań. Badanie na fotelu przy pomocy wziernika było wówczas jednak zbyt dużym wyzwaniem dla mnie. Udał nam się natomiast kolejny krok czyli badanie palpacyjne, nie z łatwością, ale udał się. Następnym krokiem była aplikacja tabletek dopochwowo. W tym czasie w gabinecie PRZYPADKOWO pojawił się dr Tylicki, którego moja pani dr poprosiła o pomoc w aplikacji leku. Poinformowała go również, że ciężko znoszę wszelkie ingerencje. Zachowanie dr Tylickiego było niedopuszczalne. Mówił w bardzo władczy i nieprzyjemny sposób. Miał postawę wyprostowaną, dyrektorską, ręce założone z tyłu, przechadzał się po gabinecie. Bardzo się spięłam, całe moje pozytywne nastawienie na współpracę odeszło. Zaczęłam się zaciskać, to potęgowało tarcie i ból, cała się trzęsłam, krzyczałam z bólu i strachu. Dr Tylicki zaczął krzyczeć do mnie "Niech Pani krzyczy!". Mojej pani dr udało się umieścić w pochwie wszystkie tabletki, choć nie tak głęboko, jak zamierzała. Wówczas dr Tylicki ponownie przyjął postawę spacerującą z założonymi rękami i zaczął wygłaszać swoje mądrości: "Trzeba ponosić konsekwencje swoich decyzji. Jak się okaże, że tabletki nie tak założone, to przyjdzie Pani jutro i jeszcze raz będziemy zakładać." Mówił to do mnie gdy oszołomiona i przestraszona trzęsąc się próbowałam samodzielnie zejść z fotela. Nie pomógł mi. Odebrałam go jako pana i władcę wyrokującego nad losem słabszego. O sprawach tak delikatnych i wymagających empatii mówił jakby dyscyplinował mechanika. To było uwłaczające i traumatyzujące doświadczenie w i tak bardzo trudnej dla mnie chwili. Byłam pełna nadziei na współpracę z mojej strony podczas badań. Może nie tak szybkiej i bezproblemowej, ale jednak w dobrej wierze. Uważam, że będę musiała poświęcić dużo czasu, aby przepracować w sobie tę traumę. Zamierzam skorzystać również z pomocy psychologa. Być może dr Tylicki jest dobrym specjalistą, ale sposób postępowania dyskwalifikuje go jako fachowca w dyscyplinie, w której podejście do pacjenta decyduje o powodzeniu badań i komforcie podczas wizyty.

rewelacyjny lekarz, z powołania i zamiłowania.

rewelacyjny lekarz, z powołania i zamiłowania.

Trafiłam do tego ginekologa w połowie ciąży, gdyż poprzedni lekarz ( też ze Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku) nie wykazywał dużego zainteresowania z tym co się działo ze mną w czasie ciąży. Od około piątego miesiąca ciąży zaczęłam się bardzo źle czuć . Bardzo wymiotowałam i tak się źle czułam, że nie mogłam zejść z łóżka. O tym wszystkim mówiłam gin. Tylickiemu.Powiedział mi, że jestem znerwicowana i dlatego tak źle się czuję. Kazał mi też odstawić witaminy, które wcześniej brałam. Na porodówce niestety trafiłam na dyżur tego lekarza.Był nieprzyjemny i złośliwy. ...

Po porodzie okazało się , że miałam już od dawna ZAKAŻENIE WEWNATRZMACICZNE. Urodziłam dziecko hipotroficzne z ciężkich zakażeniem. Synek wyglądał jak pomarszczony malutki staruszek, z wiszącą skórą.Jeszcze w drugim miesiącu życia dziecku wisiała skóra, mimo że przybierał na wadze ponad kilo miesięcznie.
Teraz dziecko jest leczone przez kilku specjalistów dziecięcych neurologa,nefrologa, gastroenterologa, kardiologa i rehabilitanta.
Gdyby ten lekarz dobrze mnie zdiagnozował, nie wmawiał mi nerwicy i w porę podał mi lekarstwa w ciąży nie miałabym teraz chorego dziecka.
Nie polecam tego ginekologa do wizyt w czasie ciąży.
Jastrzębska

Doskonały lekarz, serdecznie poleca, wszystkim paniom. Wykrył u mnie zespół policystycznych jajników, wszystko wytłumaczył. Jest bardzo miły, cierpliwy i ludzki. Oby więcej takich lekarzy.

Jestem zachwycona podejściem pana doktora do pacjentki. Jest niezwykle profesjonalnym, życzliwym, cierpliwym lekarzem. Odpowiada wyczerpująco na każde pytanie( a zadałam ich mnóstwo).Podczas wizyty czułam się swobodnie i bezpiecznie. Szczerze polecam tego Lekarza, przez bardzo duże L.

Super lekarz bardzo uprzejmy,odpowiedział na wszystkie moje pytania,wytłumaczył dokładnie.Poświecił mi bardzo dużo czasu jestem w 100% zadowolona z wizyty!Pierwszy raz spotkałam się z tak uprzejmym lekarzem.Polecam serdecznie!

Polecam dr Tylickiego z całego serca! Przeprowadził profesjonalnie badanie hsg i zabieg histeroskopii.

bardzo dobry lekarz. chodze do niego do szpitala wojewodzkiego i jestem naprawde zadowolona. ma podejscie do pacjentki.pierwsze wrazenie na nim bylo takie ze sie poplakalam ale juz za drugim razem super musial postawic mnie do pionu bo sama sie zaniedbalam i to go troszke rozgoryczylo. ale teraz naprawde super. wszystko dokladnie wytlumaczy a do tego ma poczuci humoru.dzieki jego szybkiej reakcji wierze w to ze bede zdrowa. naprawde polecam ma swoj gabinet we wrzeszczu na grunwaldzkiej.