lek. med. Urszula Wojciechowska-Pawliklek. med. Urszula Wojciechowska-Pawlik - zdjęcie profilowe

lek. med. Urszula Wojciechowska-Pawlik

Laryngolog

Badanie laryngologiczne, laryngolog dziecięcy, videoocena nosogardła i krtani, badanie endoskopowe, chirurgia jednego dnia, adenotomia, septoplastyka, tonsilektomia, operacje zatok, polipy nosa, kryptoliza migdałków, płukanie uszu, leczenie chrapania, medycyna estetyczna

Jestem specjalistą otorynolaryngologii i medycyny estetycznej. Ukończyłam Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2002 roku w Krakowie, następnie specjalizację z otorynolaryngologii odbyłam w USK w Opolu, uzyskując stopień specjalisty II st. w 2013 roku. Kolejne lata pracowałam w Oddziale Laryngologii w Nysie, na stanowisku starszego asystenta, a następnie zastępcy ordynatora. Jednocześnie operowałam prywatnie, rozwijając własną markę Kliniki Medest, gdzie oprócz laryngologii świadczę tez usługi z zakresu medycyny estetycznej. Obie te dziedziny są oparte o moją rzetelną wiedzę z zakresu chirurgii głowy i szyi i często łączę je, żeby uzyskać najlepszy efekt funkcjonalno-estetyczny u pacjenta. Obecnie wykonuję zabiegi laryngologiczne jedynie komercyjnie, w Chirurgii 1-go Dnia, gdyż poziom usług NFZ odbiega od mojego poczucia godności i poszanowania człowieka. Staram się wykonywać moją pracę z największą starannością i dbałością o każdy element leczenia - od kwalifikacji, przez wykonanie zabiegu jak i opiekę pooperacyjną, która wg mojej oceny jest równie ważną, jeśli nie najważniejszą częścią leczenia pacjenta. Wykonuję zabiegi laryngologiczne takie jak: operacje nosa, endoskopowe operacje zatok przynosowych, operacje migdałków, operacje w leczeniu chrapania i bezdechu sennego. Szczególnie interesuje mnie chirurgia nosa i zatok obocznych nosa. Żeby Państwu zapewnić najwyższy poziom usług medycznych, przez cały czas podnoszę swoje kwalifikacje na stażach i praktycznych kursach w Polsce i za granicą (Polanica Zdrój, Stuttgart, Warszawa- z chirurgii plastycznej nosa; Bydgoszcz, Kajetany, Rużomberok- z endoskopowych operacji zatok).
Jednocześnie od 2008 roku wykonuję zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Zainteresowanie to powstało z powodu mojej własnej przypadłości- mianowicie w wyniku przebytej wiele lat temu operacji doszło u mnie do obwodowego porażenia prawego nerwu twarzowego i znacznej asymetrii twarzy. Długotrwała rehabilitacja niestety nie przyniosła oczekiwanego rezultatu, a poszukiwania poprawy własnego wyglądu zaprowadziły mnie właśnie w kierunku zabiegów medycyny estetycznej, które pozwalają nie tylko zatrzymać czas, ale także ukryć nasze niedoskonałości. Nieprzerwanie podążam za nowościami, które niesie za sobą ta prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny, dzięki czemu mogę Państwu zaproponować szeroki wachlarz zabiegów estetycznych.
Zapraszam serdecznie na konsultację do Kliniki Medest w Opolu i do skorzystania z moich usług.

Cudowna atmosfera -profesjonalna obsługa i zamierzone efekty zabiegu . Miałem wiele lat duży problem z przegrodą nosa i nie ukrywam spore obawy aby to usunąć .Tak po ludzku bałem się .Po pierwszej wizycie zrozumiałem ,ze pani doktor to ktoś komu warto zaufać i dzięki temu dziś swobodnie oddycham .

Polecam Panią dr. Urszulę Wojciechowską - Pawlik Mialem problem z przytkaną jedną stroną nosa, po przebytym urazie. Najgorzej było w nocy bo wtedy ta strona się całkowicie zatykała. Trwalo to ok . 10 lat i tym czasie leczyłem się u kilku laryngologów, którzy przepisywali różne krople do nosa oraz tabletki przeciwlergiczne. Niestety nie było poprawy. W końcu trafiłem do Pani dr Wojciechowskiej-Pawlik, która zaproponowała wykonanie zabiegu kochnoplatyki małżowin nosowych. Sam zabieg, przeprowadzony przez Panią dr w swojej klinice, wykonany został w znieczuleniu ogólnym. Jeszcze tego samego dnia wróciłem do domu. ...

Polecam Panią dr. Urszulę Wojciechowską - Pawlik

Mialem problem z przytkaną jedną stroną nosa, po przebytym urazie. Najgorzej było w nocy bo wtedy ta strona się całkowicie zatykała. Trwalo to ok . 10 lat i tym czasie leczyłem się u kilku laryngologów, którzy przepisywali różne krople do nosa oraz tabletki przeciwlergiczne. Niestety nie było poprawy. W końcu trafiłem do Pani dr Wojciechowskiej-Pawlik, która zaproponowała wykonanie zabiegu kochnoplatyki małżowin nosowych. Sam zabieg, przeprowadzony przez Panią dr w swojej klinice, wykonany został w znieczuleniu ogólnym. Jeszcze tego samego dnia wróciłem do domu. Po zabiegu nie miałem żadnych komplikacji, żadnego bólu, jedynie przez trzy dni miałem założony tampon, który uniemożliwiał oddychanie przez nos. Po ściągnięciu tamponu, od razu poczułem bardzo dużą poprawę. Obecnie jestem po zabiegu już ponad 4 miesiące i jest ogromna różnica w stosunku do tego co było przed zabiegiem.

Pani Urszula operowała mi zatoki metodą FESS. Nie wiem dlaczego ale czułem od początku, że jestem pod dobrą opieką. Może na początku mało rozmowna ale na wszelkie późniejsze pytania odpowiadała wyczerpująco i zrozumiale. Jest dla mnie dobrym fachowcem !!!! Dziękuję Pani Doktor i życzę dalszych sukcesów " By oddychało się lepiej" pozdr tj

Jest dla mnie dobrym fachowcem !!!!
Dziękuję Pani Doktor i życzę dalszych sukcesów " By oddychało się lepiej"
pozdr tj