prof. dr hab. n. med. Wiesław Hędzelekprof. dr hab. n. med. Wiesław Hędzelek - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Wiesław Hędzelek

Prof. zw. dr hab. n. med. Wiesław Hędzelek

Prof. zw. dr hab. n. med. Wiesław Hędzelek

Studia stomatologiczne odbyłem w latach 1966-1971. W tym okresie pracowałem w Komisji Kultury ZSP, byłem członkiem Rady Roku oraz uczestniczyłem (na IV roku) w pracach Koła Naukowego STN przy Zakładzie Protetyki Stomatologicznej. Będąc studentem V roku odbyłem miesięczną praktykę w Zagrzebiu (Jugosławia). Za wyniki uzyskane z egzaminów dyplomowych otrzymałem Nagrodę Rektorską. Po uzyskaniu dyplomu w roku 1971 rozpocząłem pracę w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej IS AM w Poznaniu w ramach Przedasystenckiego Studium Przygotowawczego pod opieką profesora Rudolfa Sarazina. Po pozytywnym zakończeniu rocznego Studium, w roku 1972, uzyskałem etat asystenta. Kolejnym moim nauczycielem był profesor Stefan Włoch, jednocześnie kierownik Zakładu Protetyki do 1996 roku.

W roku 1976 zostałem przeszeregowany na stanowisko starszego asystenta, a po obronie pracy doktorskiej w 1979 roku pt." Ocena przydatności niektórych metod kontroli i sposobów korekty artykulacji protez zębowych" oraz uzyskaniu stopnia doktora nauk medycznych w 1979 roku zacząłem pracować na stanowisku adiunkta.

Kolokwium habilitacyjne odbyło się w maju 1995 roku na podstawie przedstawionej rozprawy habilitacyjnej pt. "Badanie zwarcia centrycznego metodą gnatosoniczną". We wrześniu tego samego roku otrzymałem zatwierdzenie, przez Centralną Komisję do Spraw Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych, tytułu doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie stomatologii - protetyki stomatologicznej.

W 1975 roku uzyskałem specjalizację I-go stopnia ze stomatologii ogólnej, a w 1979 roku II-i stopień z protetyki stomatologicznej.

W wyniku konkursu zostałem powołany przez Rektora Akademii Medycznej w Poznaniu z dniem 1.01.1997r. na stanowisko kierownika Zakładu Propedeutyki
i Rehabilitacji Stomatologicznej IS AM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. W styczniu 2002 uzyskałem przedłużenie na tym stanowisku na kolejnych pięć lat. Od października 2004 jestem kierownikiem Katedry i Kliniki Protetyki Stomatologicznej.

Blisko 2,5 roku miałem okazję pracować na Uniwersytecie Ile-Ife w Nigerii jako Senior Lecturer w Department of Restorative Dentistry, wykonując podobne obowiązki jak w Zakładzie Protetyki IS AM w Poznaniu tzn. prowadziłem ćwiczenia kliniczne ze studentami IV i V roku oraz wykłady dotyczące protez ruchomych. Praca na tym Uniwersytecie pozwoliła mi zapoznać się z funkcjonowaniem anglojęzycznych wyższych uczelni. Programy nauczania i system pracy był tam podobny jak w Anglii. W 1996 roku przebywałem na miesięcznym stypendium w Abteilung Zahnarztliche Prothetik, Propadeutik und Werkstoffkunde, Zentrum Zahn-, Mund- und Kieferheilkunde Uniwersytetu Christian-Albrechts w Kilonii.

W czerwcu 2000 roku odbyłem szkolenie w firmie ESPE i W&H, a we wrześniu 2003 w firmie Ivoclar/Vivadent., w 2011 w firmie ADEC w Portland i Sparza w Bogocie.

W czasie prywatnych wizyt w Wielkiej Brytanii (Sheffield 1973r), USA (Buffalo 1977, 1986r oraz Loma Linda 1997r) i Niemczech (Hanover 1979r) miałem okazję zapoznać się z procesem dydaktycznym związanym z kształceniem tamtejszych stomatologów. Interesowałem się również pracami naukowymi prowadzonymi przez te ośrodki. W lutym 2004 roku prowadziłem przez tydzień badania z dr. Peterem Likemanem w Department of Prosthetic Dentistry Guy Hospital w Londynie, nad masami miękkimi służącymi do podścielania protez.

Wojewoda Wielkopolski powołał mnie z dniem 2.02.2005 -2007 na konsultanta wojewódzkiego ds. protetyki stomatologicznej, oraz ponownie w 2010 r.

W wyniku konkursu w lipcu 2008 r. zostałem powołany przez Rektora na stanowisko Dyrektora Centrum Stomatologii Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu do 31 maja 2011.

Na mój dorobek naukowy składa się 346 pozycji.

Serdecznie polecam Pana Profesora jako specjalistę o niesamowitej wiedzy i bardzo fajnym podejściu do pacjenta. Był osobą, która prowadziła mnie przez zabiegi operacyjne w Candeo i dzięki wizytom u niego zdecydowałem się na te zabiegi. Serdecznie pozdrawiam, to była dobra decyzja i bardzo sobie ją do dziś chwalę.

Polecam serdecznie Pana prof. Hędzelka, uratował mi uzębienie i sprawił, że już nie boję się dentystów. Przemiły facet! :)

Polecam profesora. Człowiek o ogromnej wiedzy i niesamowicie ciepłym podejściu. Swoim pacjentem zajmuje się bez pośpiechu i dokładnie, bardzo dobrze znaleźć się w ręku takiego lekarza!

Serdecznie polecam pana Profesora, fachowiec starej szkoły. Niesamowicie miły człowiek i bardzo kompetentny specjalista.

W ręce p. Profesora oddał mnie mój stomatolog, który nie zajmuje się złożonymi zabiegami związanymi z rekonstrukcją. Już sam ten fakt, że mój zaufany dentysta mnie tu przysłał sprawił, że szedłem z pewnym przekonaniem. Po prawie pół roku mogę jedynie powiedzieć, że przekonanie się potwierdziło. Jestem szczęśliwym posiadaczem pełnego uzębienia. Kosztowało mnie to trochę wizyt i pieniędzy ale i tak po obliczeniu wszystkiego była to, bez porównania, najkorzystniejsza oferta w Poznaniu. Polecam serdecznie tego Pana jak i jego klinikę.

Jest to człowiek o ogromnej wiedzy oraz kulturze osobistej. Bardzo miły pan, który wyjaśni wszystkie zagadnienia danego zabiegu oraz rozwieje obawy. Cieszę się, że trafiłam w jego ręce :)

;) jeśli chodzi o koszta to liczy się efekt wykonania czyli końcowy, wolę więcej zapłacić niż mieć tylko zrobione tak by móc się przysłowiowo ładnie uśmiechać ;) jednym słowem, zrobili mi to co chciałem - faktem jest też to, że dbają o to by ból był jak najmniejszy albo całkowicie go wyeliminować jak dla mnie (korzystanie w kolejnych latach z tych usług, będzie najkorzystniejsze)!

Duże 5 i "zdecydowane tak" na wszystko - polecam usługi Pana profesora.

Duże 5 i "zdecydowane tak" na wszystko - polecam usługi Pana profesora.