dr n. med. Wiesław Taszakowski

Alergolog

Przyjmuję pacjentów alergologicznych dorosłych i dzieci w
każdym wieku.

Przyjmuję pacjentów alergologicznych dorosłych i dzieci w
każdym wieku.

Doktor nieuprzejmy. Przyjechałam do niego z dzieckiem z bardzo silnym uczuleniem. Godzinę wizyty miałam zapisaną na 10:40 przyjechałam 5 minut po czasie bo autobus miał opóźnienie. Okazało się, że w systemie widniałam umówiona na 10:10. Dr stwierdził ze skoro przyjechałam prawie godzinę po czasie to mnie nie przyjmie bo on już jest po pracy. Nie pomogły tłumaczenia że potrzebujemy pilnej diagnozy bo dziecko niemal dusi się po spożyciu niewielkiej ilości mleka następnego na mleku krowim. Ani że błąd godziny jest błędem placówki a nie moim, bo ja przyjechałam tak jak miałam zapisane. Nie wzruszyło go nawet to ze córka niemal dostała wstrząsu anafilaktycznego po paru łykach mleka następnego na mleku krowim. Kazał napisać skargę jak mi się coś nie podoba i umówić się na następną wizytę.

Bezduszny i bez serca.

Bardzo dobry specjalista, mega podejście do dzieci i rodziców, szybkie rozpoznanie oraz wdrożenie leczenia a uprzejmość tego lekarza bardzo rzadko spotykana w NFZ polecam bardzo, czasem warto poczekać

Super podejście ,bardzo kontaktowy, wszystko mi wytłumaczył,córka również bardzo zadowolona,pan doktor godny polecenia

Dobra organizacja,konkret,uprzejmość. Kompleksowość podejścia. Wizyta nie kończy się od razu przepisaniem leku przeciwalergicznego,ale głebszą diagnostyką.

Leczyłam syna u Pana Doktora wiele lat .....jest wyjątkowo miłym , taktownym i wrażliwym człowiekiem Dobrym lekarzem, bo dzięki niemu mój syn przy wrodzonej alergii nie nabawił się astmy .

NIE POLECAM !!!! Byłem u tego lekarza poiwedziałem mu że puchne po cytrusach o on zamiast zrobic mi badanie na uczulenie na cytrusy to zrobił mi na orzechy, pszenice, mleko itd i stwierdził że nie mam alergi a na cytrusy powiedział mi że nie zrobi mi badania bo nie nie ma takich testów w gabinecie.

Aktualnie na stałe mieszkam w Brukseli, ale stosunkowo często jestem w Polsce bo tam jest moja najbliższ rodzina. Kiedy jestem u swojego lekarza rodzinnego w Brulseli ten zawsze na początku wizyty pyta mnie czy mam aktualne szczepienia. Na początku było to dla mnie dużym zaskoczeniem bo do tej pory żaden polski lekarz mnie o to nie pytał. Na Zachodzie uważają, że profilaktyka (w tym szczepienia) są bardzo ważne. Ostatnio byłam w Polsce i skorzystałam z usług prywatnej służby zdrowia w związku z tym, że zabrakło mi leków bo musiałam przedłużyć pobyt w kraju w związku z chorobą matki. Ale najciekawsze było to, że to był PIERWSZY POLSKI LEKARZ, który przy tej okazji zapytał mnie o moje szczepienia !? W trakcie rozmowy okazało się, że ma dużą wiedzę w temacie zachodniej służby zdrowia. Przekonał mnie do podania 2 szczepionek. Zgodziłabym się na wszystkie, które by mi zaproponował, ale on odradził mi inne o które pytałam np. przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu. Stwierdził, że w moim przypadku to byłaby przesada. Mówił, że propaguje szczepienia bo to zgodne z aktualnymi standardami, a przede wszystkim ze zdrowym rozsądkiem. W pracy korzysta z tabletu, ale na moje dolegliwości jelitowe zaproponował mi nie leki, ale zioła. Podał mi szczegółowe dane w tym zakresie. Powiedział mi: "na chemię mamy czas" (jeśli zioła będą nieskuteczne to zaproponuje mi tabletki). Zaiste, ciekawa to kombinacja: z jednej strony tablet, a z drugiej zioła.

Jestem z niego bardzo zadowolona. Najpierw idę do niego z moją córką do poradni alergologicznej dla dzieci, a potem, tego samego dnia, idę w mojej sprawie do poradni alergologicznej dla dorosłych (budynek obok) do dr Krzysztofa Kołodziejczyka. Są do siebie podobni: są solidni, uczciwi i bez wątpienia są dobrzy w swoim zawodzie. I dlatego polecam ich obydwu.

Do napisania pozytywnej opinii skłoniła mnie dopiero negatywna opinia z 02.11.13r. Taki solidny człowiek i taka opinia?! Leczę u niego dwójkę moich dzieci w tzw. państwowej poradni alergologicznej, a czuję się tak jakbym chodziła do prywatnego gabinetu (szybko, sprawnie i fachowo). W tego typu poradniach rodzice ze swoimi dziećmi czekają najczęściej w kilkugodzinnych kolejkach. W niektórych gabinetach prywatnych też jest bajzel. Ķażdy z nas ma prawo do gorszego dnia, ale nie wierzę żeby ten spokojny człowiek zachował się jak cham. Mam wrażenie, że chamem jest w tym przypadku autorka tej opinii.

Rozumiem, "że jeszcze się taki nie urodził który by wszystkim dogodził". Ale nie mogę zgodzić się z opinią pani z 02.11.13r. Uważam, ta opinia jest bardzo krzywdząca dla lekarza do którego chodzę w ramach tzw. państwowej służby zdrowia. Wiemy jak to wygląda w praktyce. Lekarze nie cieszą się dobrą opinią na którą sobie zresztą solidnie zapracowali. Nie wiem czym ten lekarz naraził się tej pani ale według mnie to jakaś wyjątkowo wredna kobieta. Moja opinia o tym lekarzu jest bardzo pozytywna. Uważam, że jest inny w porównaniu z większością lekarzy. Dlatego nie mogę milczeć kiedy ktoś się na nim po prostu wyżywa. Traktuje pacjentów poważnue