lekarz Wiktor Boroń

Ortopeda

Nie polecam i ostrzegam przed „leczeniem” u tego Pana. Zgłosiłam się do p. Boronia (lekarzem go nie nazwę, bo lekarz leczy ludzi, a nie okalecza i zostawia) z bardzo dużymi deformacjami stóp i haluksami (później powiedział osobie postronnej, że nigdy nie widział takich deformacji). Podczas pierwszej wizyty usłyszałam: „ Ma Pani operację na NFZ, całkowicie za darmo, czas operacji jest ograniczony”. I zrobił ograniczoną operację, nie udzielił żadnej informacji odnośnie zaleceń pooperacyjnych ani tego, co wykonał. W windzie powiedział tylko gdzie się zgłosić. Zdejmując szwy powiedział, że po 6 tygodniach ...

Nie polecam i ostrzegam przed „leczeniem” u tego Pana.
Zgłosiłam się do p. Boronia (lekarzem go nie nazwę, bo lekarz leczy ludzi, a nie okalecza i zostawia) z bardzo dużymi deformacjami stóp i haluksami (później powiedział osobie postronnej, że nigdy nie widział takich deformacji). Podczas pierwszej wizyty usłyszałam: „ Ma Pani operację na NFZ, całkowicie za darmo, czas operacji jest ograniczony”. I zrobił ograniczoną operację, nie udzielił żadnej informacji odnośnie zaleceń pooperacyjnych ani tego, co wykonał. W windzie powiedział tylko gdzie się zgłosić. Zdejmując szwy powiedział, że po 6 tygodniach od operacji mam zdjąć but-ortezę i zacząć normalnie chodzić. Bez kontroli zrostu, prześwietlenia, niczego. Idąc po ok. 11 tygodniach poczułam potworny ból. Haluks wracał w zawrotnym tempie. Prześwietlenie po tym zdarzeniu wykazało, że puściła jedna ze śrub. Pan Boroń nie poinformował mnie o tym, a w dokumentacji wpisał nieprawdę: „śruby bez migracji”. Skierował mnie na kolejną operację uzasadniając ją moim niezadowoleniem. O przemieszczonym implancie nie napisał w skierowaniu do szpitala i w karcie przyjęcia. Tym razem odbył rozmowę przedoperacyjna (przed pierwszą operacją nie miał na to czasu, a zgodę na operację pacjent ma podpisać in blanco podczas przyjęcia), podał metodę operacji, ale nie wiedział z kim ją zrobi. Operację wykonał inną metodą niż ta, na którą wyraziłam zgodę. Anestezjologowi zlecił podanie mi przed operacją środka usypiającego wbrew mojemu wyraźnemu sprzeciwowi na usypianie. Kolejny raz dwukrotnie złamał prawa pacjenta. Później wszystkiemu zaprzeczał, dopóki nie pokazałam dokumentacji. Nie był w stanie wyjaśnić zmiany metody ani innych kwestii łamania praw pacjenta, wpisywania nieprawdy w dokumentacji, naruszenia tajemnicy lekarskiej (informacje o złym efekcie pierwszej operacji przekazał osobie postronnej). Na zgłaszane przeze mnie wątpliwości, silne bóle, problemy z chodzeniem odpowiedział: ”a co Pani myślała, że w Pani wieku będzie Pani miała stopy jak dwudziestolatka?” (dwadzieścia lat miałam jakiś czas temu, ale do sześćdziesięciu też mi jeszcze brakuje). Leczenie zostało zakończone (bez kontroli rtg żeby zobaczyć co się dzieje). Skutek „leczenia” p. Boronia: brak zrostu w miejscu pierwszej operacji (pytanie, kiedy nastąpił: jak śruba puściła czy może został naruszony podczas drugiej operacji), staw rzekomy, konieczność wykonania kolejnej operacji (niestety, prywatnie) z przeszczepami kostnymi, gipsem, dziewięcioma tygodniami unieruchomienia i długą, ciężką, bolesną rehabilitacją.
Przedstawiłam skrótowo fakty z mojego okaleczenia przez p. Boronia. Nie dokonuję oceny jego postępowania. Niech każdy z potencjalnych pacjentów sam to oceni, wyciągnie wnioski i podejmie decyzje, czy chce zaufać i być leczonym przez kogoś takiego.
To, że pracuje w Hajnówce, przyjmuje dużo pacjentów i szybko robi operacje, nie oznacza kompetencji.
Musiałam zaznaczyć jedną gwiazdkę w ocenie ponieważ nie przewidziano ocen ujemnych.

Polecam, bardzo mi Pan doktor pomógł. Wiele lat dokuczał mi potworny ból stawu kolanowego, stwierdzono chondromalację, i powiedziano, że czeka mnie rehabilitacja do końca życia i nic więcej. Pan doktor jednak, już na pierwszej wizycie zaproponował mi wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego-wbciagu ciagu ciągu dwóch miesięcy udało się pojechać na zabieg. Minęło już 5 lat, a ja chodzę i szczęśliwie bez bólu. Dziękuję, że są jeszcze lekarze, którzy nie tylko rozkładają ręce i każą ciągle czekać, chyba na inwalidztwo.. ale naprawdę pomagają. Dodam, że w dniu zabiegu miałam 34 lata. A od 17 roku życia te kolana mi puchły, trzeszczały i utrudniały normalne funkcjonowanie. Dziękuję i polecam.

Miałam dwa zabiegi robione przez dr Bronia i jestem bardzo zadowolona zarówno z jego podejścia do pacjenta jak i fachowości. Oczekuję w tej chwili na kolejny zabieg i bez wachania wybrałam do jego wykonania właśnie doktora. Oby wszyscy lekarze tacy byli. Lekarz z powołania.

Jestem zadowolona z operacji kolana moim zdaniem Doktor jest godny polecenia. POLECAM .Uważam że obowiązki do niego należące jeśli chodzi o pacjentów są stosownie wykonywane.

Dr Wiktor Boroń to znakomity lekarz ortopeda, oddany swojej pracy z ogromnym zaangażowaniem. Wie co robi i ma w tym doświadczenie. Byłam operowana przez dr Boronia dwukrotnie - korekcja palucha koślawego na obu moich stopach wykonana metodą Chevron+Akin. Lewa stopa operowana była w czerwcu 2017, prawa przed dwoma tygodniami. W obu przypadkach bezboleśnie i jest ok. Polecam

Polecam