lekarz Witold Pomiećko

Internista, Lekarz rodzinny

Trudno w tych czasach pisać coś o lekarzach. Ale pan Witold jest bardzo godny polecenia. On i jego poradnia skutecznie leczyły mi moje dzieci. Obsługa w poradni Mazur med jest bardzo uprzejma. Sam do niego chodzę i nigdy nie zlekceważył mojego problemu.

Przykład 1: Lekarz diagnozuje u pacjenta tętniaka (noga), w sytuacji, gdy objawy bagatelizowali lekarze m.in. na szpitalnym oddziale rehabilitacji - pacjent po operacji ortopedycznej. Lek. Witold Pomiećko natychmiast kieruje go do szpitala na usunięcie tętniaka. Efekt: pacjent żyje i chodzi. Przykład 2: a) Lekarz ignoruje utratę kilkunastu kilogramów wagi w ciągu 3 miesięcy i gwałtownie pogarszające się samopoczucie wieloletniej, a więc dobrze sobie znanej pacjentki (kilkanaście lat pod opieką lekarza), wręcz przeciwnie cieszy się, bo pacjentka ze swoją nadwagą powinna schudnąć; nie zleca jej specjalistycznych badań. Pacjentka też się cieszy, ...

Przykład 1:
Efekt: pacjent żyje i chodzi.

Przykład 2:
a) Lekarz ignoruje utratę kilkunastu kilogramów wagi w ciągu 3 miesięcy i gwałtownie pogarszające się samopoczucie wieloletniej, a więc dobrze sobie znanej pacjentki (kilkanaście lat pod opieką lekarza), wręcz przeciwnie cieszy się, bo pacjentka ze swoją nadwagą powinna schudnąć; nie zleca jej specjalistycznych badań. Pacjentka też się cieszy, że chudnie. Po kilkunastu latach słuchania przy prawie każdej wizycie, że powinna schudnąć, wpada w obsesję - wręcz się głodzi, a przy tym przyjmuje dużo leków. Jest obciążona licznymi chorobami - krążeniowe, reumatologiczne, niedoczynność tarczycy, po zapaleniu mięśnia sercowego, początki cukrzycy, itp.
b) Podczas ostatniej wizyty lekarz robi pacjentce USG jamy brzusznej – dużo zmian na wątrobie; wyniki morfologii szaleją (hemoglobina 6,5 - poniżej 8 -> konieczna natychmiastowa transfuzja krwi); Lekarz nie kieruje pacjentki do szpitala, a nawet nie informuje jej o takiej natychmiastowej konieczności.
c) Na życzenie, pacjentka otrzymuje skierowanie na RTG płuc, pierwsze odkąd jest pod opieką tego lekarza.
d) Lekarz wystawia skierowanie CITO do onkologa zamiast DILO, chociaż wiadomo, ze karta DILO zdecydowanie przyspiesza dostęp do specjalisty i diagnostyki. Podobno w warmińsko-mazurskim nie wystawia się kart DILO(?) i pozostawia śmiertelnie chorą, przerażoną pacjentkę samej sobie -> rodzina się nią zajmie. Karta DILO wystawiona na żądanie rodziny.
Efekt: Pacjentka umiera po 3,5 miesiącach (dramatycznej walki) od wystawienia przez p. Pomiećkę skierowania do onkologa. Do onkologa trafiła w ciągu tygodnia, ale nie była to zasługa lek. Pomiećki. Możliwe już było tylko leczenie paliatywne. Na wszystko było za późno. Rak żołądka. Zmiany na wątrobie były już przerzutami. Okazało się, że lekarz zlekceważył również inne objawy charakterystyczne dla tej choroby, które pacjentka zgłaszała ponad rok wcześniej.

Lekarz zawsze wysłucha, dopytuje i kompetentnie doradzi. Serdecznie polecam zarówno jako lekarza rodzinnego jak i internistę

Wyjątkowo niesympatyczny,arogancki lekarz ,leki zmienia przy każdej wizycie oczywiście na bardzo drogie.ńic nie wyjaśnia,zawsze rozpoznaje alergię.ńie polecam.

Bardzo dobry doktor.Wspaniałe podejście do pacjenta .Uprzejmy i bardzo miły. Polecam go wszystkim chorym . Pierwszy raz spotkałam tak bardzo dobrego interniste.