dr n. med. Wojciech Kolawadr n. med. Wojciech Kolawa - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5zdjęcie #6zdjęcie #7zdjęcie #8zdjęcie #9

dr n. med. Wojciech Kolawa

Ginekolog położnik, Ginekolog onkolog

Bardzo cenię sobie pracę z pacjentami świadomymi. Takimi, którzy chcą być partnerami w leczeniu, którzy gotowi są podejmować kluczowe decyzje o sobie. Wnikliwie spoglądam na sytuację każdego pacjenta, będąc przekonanym, że każdy szczegół ma dla nas znaczenie. Wielokrotnie bywa tak, że pacjent ma kilka dróg wyboru, a medycyna nie daje jednoznacznej odpowiedzi, którą z nich wybrać. Wówczas liczy się moje doświadczenie oraz konkretna sytuacja życiowa pacjenta.
Zajmuję się między innymi nieprawidłowościami w obrębie szyjki macicy oraz operacyjnym leczeniem niepłodności.
Przez 19 byłem związany z Katedrą Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie, przez dwa lata współpracowałem z Centrum Medycznym Macierzyństwo.

Szczególne doświadczenie zawodowe:
1. Diagnostyka i leczenie nieprawidłowości w obrębie szyjki macicy
a. kolposkopia
b. biopsja
c. usuwanie zmian w tym: wycięcie pętlą o wysokiej częstotliwości, konizacja
2.Leczenie operacyjne z zakresu ginekologii:
a. Leczenie operacyjne w niepłodności
b.Operacje małoinwazyjne w tym:
-zaawansowane techniki laparoskopowe, histeroskopia
-operacje z zakresu obniżenia i wypadania pochwy oraz nietrzymania moczu
c.Techniki mikroinwazyjne i ginekologia kosmetyczna (zgodnie ze standardami American Board of Aesthetic Gynecology).
3. Rozległe operacje narządu rodnego

Możliwość leczenia operacyjnego również dla pacjentów nie posiadających ubezpieczenia.

Wykształcenie:
Absolwent Akademii Medycznej w Krakowie.
Specjalizacja z Ginekologii i Położnictwa
Specjalizacja z Ginekologii Onkologicznej
Praca doktorska z zakresu diagnostyki i postępowania w przypadkach zmian przednowotworowych i raka szyjki macicy u kobiet w ciąży.

Staże zagraniczne:
ISCARE, Praga – z zakresu ART – technik wspomaganego zapłodnienia. Certyfikat umiejętności z zakresu ART, w tym IVF-ET
Whittington Hospital, London – z zakresu kolposkopii
Onze Lieve, Amsterdam – z zakresu chirurgii małoinwazyjnej

Członkostwo w polskich organizacjach lekarskich:
PTG – Polskie Towarzystwo Ginekologiczne
PTKiPSzM - Polskie Towarzystwo Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy - W-ce Prezes Towarzystwa
PTGO – Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej
PTMR - Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu
PTGP – Polskie Towarzystwo Ginekologii Plastycznej

Członkostwo w międzynarodowych organizacjach lekarskich:
ESHRE - European Society of Human Reproduction and Embryology

Publikacje:
27 publikacji w czasopismach naukowych, 4 rozdziały w monografiach klinicznych

Znajomość języków obcych:
- angielski

Pan doktor jest wspaniałym, mądrym i doświadczonym lekarzem. Polecam go serdecznie z całego serca każdej kobiecie. Pan doktor skierował mnie na wszystkie potrzebne badania, postawił skuteczną diagnozę, a następnie wyleczył. Prawdziwy specjalista z ogromną wiedzą :)

Jestem bardzo zadowolona z wizyt u doktora Kolawy. To lekarz z powołania, jakich teraz mało. Zawsze uśmiechnięty, serdeczny, dokładny. Pan doktor poświęca mi zawsze tyle czasu ile potrzebuję, odpowiada na wszystkie moje pytania (a mam ich zawsze dużo). Takich lekarzy potrzeba !

Takich lekarzy potrzeba !

Doktor Kolawa to prawdziwy lekarz z powołania. Jest znakomitym specjalistą, profesjonalistą, a dodatkowo bardzo miłym i uprzejmym człowiekiem. Potrafi rozmawiać z pacjentkami na każdy temat, odpowie na wszystkie pytania. Zawsze poświęci swojej pacjentce tyle czasu ile potrzeba, nigdy nie pośpiesza i nie patrzy na zegarek. Jest bardzo delikatny i taktowny, a przy tym ma niesamowite poczucie humoru, tak więc rozmowa z nim (nawet na trudne tematy) to czysta przyjemność. Dla mnie najlepszy lekarz jakiego spotkałam do tej pory. Szczerze polecam!