lekarz Wojciech Kosanowski

Bardzo kompetentny lekarz, konkretny i uprzejmy, bez problemu zleca konieczne badania. Cały swój czas poświęca pacjentom, nie przyjmuje wogóle przedstawicieli medycznych, Cierpliwie wysłucha i pocieszy.

Pan Doktor Kosanowski chyba nie rozumie, na czym polega przysięga Hipokratesa. Nie dość, że nie leczy, to potrafi zaszkodzić. Diagnozę postawił "na oko" - podczas wizyty mnie nie zbadał, nie osłuchał, nie dotknął, co nie przeszkodziło mu w stwierdzeniu, że moje objawy (ból na przestrzał, od serca po kręgosłup) jednoznacznie wskazują na nerwoból. Przepisał mi tylko silne leki przeciwbólowe (opiaty), nie kazał się zgłosić na wizytę kontrolną. Trafiłam do niego po konsultacji z lekarką pogotowia, która, jak się później okazało, trafnie zasugerowała, że przyczyną moich dolegliwości może być choroba płuc - tym bardziej, że podana wcześniej setka ketonalu nie uśmierzyła bólu.
Ignorancja Pana Doktora doprowadziła do tego, że po kilku dniach trafiłam na oddział wewnętrzny/kardiologiczny w ciężkim stanie z obustronnym bakteryjnym zapaleniem płuc z obciążonym już sercem. Na oddziale spędziłam 22 dni, wchłonęłam morze antybiotyków, czekają mnie jeszcze miesiące rehabilitacji.

A wystarczyło użyć stetoskopu.