lekarz Wojciech Kusak

Jestem pacjentem dr Kusaka od kilku lat. W październiku 2021 doktor przeprowadził zabieg połowicznej endoprotezy mojego lewego kolana w szpitalu w Piekarach śląskich. Super specjalista , bardzo empatyczny człowiek , podejście do pacjenta bardzo rzeczowe i fachowe. Obecnie czyli 4,5 miesiąca od operacji kolano jest w pełni sprawne. Polecam

Jestem pacjentką dr Kusaka od wielu lat. Pierwsze spotkanie skończyło się diagnozą dosyć trudną dla mnie do przyjęcia – całkowita endoproteza kolana. Ze względów zawodowych i rodzinnych odwlekałam swoją decyzję o operacji cierpiąc przez kilka lat. Obecnie w dobie pandemii odważyłam się to uczynić. Mój pobyt w szpitalu w Piekarach Śląskich miał miejsce w maju 2021. Doktor wraz ze swoim Zespołem przeprowadził operację. Obecnie jeszcze jestem w trakcie rehabilitacji i przyświeca mi nadzieja na powrót do większej sprawności ruchowej. Do dra W. Kusaka mam pełne zaufanie. Na przestrzeni kilku lat zawsze mogłam liczyć na jego rzetelną wiedzę medyczną, którą potrafił mi przedstawić w przystępny sposób. Nie obiecywał „zdrowotnych cudów”, przedstawił możliwe negatywne konsekwencje operacji ale również istniejące szanse powrotu do komfortu ruchowego i zapomnienie o uporczywym bólu. Ból minął. Nad sprawnością ruchową muszę sama pracować, co intensywnie czynię. Podczas wszystkich wizyt oraz w trakcie pobytu w szpitalu czułam się przez dr Kusaka zaopiekowana. Uważam, że dr Kusak należy do grupy lekarzy, dla których wykonywanie zawodu lekarza stanowi realizację pasji. Życzę Mu wiele zdrowia i siły. Cieszę się, że po wielu wizytach u wielu lekarzy udało mi się trafić pod skrzydła dra Wojciecha Kusaka.
Wdzięczna Anna

Wspaniały lekarz, specjalista, godny polecenia. Uczynił wszystko abym mogła wrócić do najlepszego zdrowia ,prawdziwy lekarz z sercem, empatyczny ,jestem bardzo wdzięczna 💐

Lekarz Wojciech Kusak traktuje pacjentów w sposób arogancki i lekceważący. Czekając na jego wizytę 1,5 godziny, on odprawił 4 pacjentów w niecałe 5 minut. Odmówił zapisania mnie na operację pomimo, iż miałem skierowanie do szpitala na zabieg wydaną przez innego ortopedę. Dał wyraźnie do zrozumienia, że należy się umówić do niego na prywatną wizytę, wtedy wyda zgodę na przeprowadzenie zabiegu w szpitalu w Piekarach Śląskich. Zdecydowanie nie polecam tego specjalisty.

Poprzez nie podjęcie leczenia złamanej ręki mojego brata ten lekarz zrobił z niego inwalidę. Nie poskładał , nie usztywnił - odesłał do domu. Bo święta, potem bo strajk. Diagnostyka (oczywiście prywatna bo na nfz czeka się miesiącami ) pokazywała coraz to gorszy stan. Ostatecznie w innym województwie, wykonano zabieg , niestety był to już zabieg paliatywny. Polecam panu zmianę zawodu ,nie ma obowiązku bycia lekarzem.