Specjalista chirurg, flebolog, lekarz medycyny estetycznej. Twórca i założyciel Kliniki Ars Estetica. Jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu, a także certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej (jednym z grupy pierwszych 90 certyfikowanych lekarzy medycyny estetycznej w Polsce). Doktor Wojciech Rybak jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging, prestiżowej Amerykańskiej Akademii Chirurgii Kosmetycznej (AACS) oraz Amerykańskiego Kolegium Flebologicznego (ACP).

Postaram się dość szczegółowo opowiedzieć moją historię, być może ona przekona kogoś do podjęcia decyzji o leczeniu. Mam 47 lat i przez dłuższy czas (ok 10 lat) odczuwałem dolegliwości bólowe w okolicy łydek. Prawda jest taka, że bagatelizowałem temat choć doskonale wiedziałem, że miałem już żylaki nadające się na stół. Kiedy mój problem w ostatnim czasie się nasilił i żyły na nogach były jak "kciuk" postanowiłem pójść do lekarza. W pierwszej kolejności trafiłem do lekarza, który zbył mnie słowem "zostaje już panu tylko szpital". U drugiego dowiedziałem się, że on moze i by się podjął ale raczej efektów nie będzie. Trzeci stwierdził, że będzie wszystko cudownie i z niczym nie ma problemu. Jego nadmierny optymizm mnie nieco zdystansował i zacząłem podejrzewać wyłacznie motywację finansową. W końcu trafiłem do doktora Wojciecha Rybaka i żałuję, że to nie był mój pierwszy krok. Owszem doktor stwierdził, że moja "hydraulika" jest kiepska i rzeczywiście stan jest zaawansowany, ale jest w stanie zaproponować leczenie skojarzone, które powinno rozwiązać problem dzięki czemu nie będę musiał decydować się na operację. To co musze podkreślić to bardzo fair podejście doktora do tematu. Doceniam, że przedstawił sprawę tak, bym mógł zrozumieć gdzie leży trudność i skąd ona wynika. Te porównania do hydrauliki nie są w cale głupie :) Pozwoliły mi one zrozumieć o co w tym całym problemie chodzi. Dodam, że żaden lekarz u którego byłem nawet nie próbował wyjaśnić mi gdzie mój problem był. Zabieg przebieg bardzo sprawnie. Właściwie nic nie czułem a dodam, że były robione od razu dwie nogi. Obecnie jestem 4 miesiace po zabiegu ale wczoraj właśnie miałem kolejną kontrole u doktora dlatego zdecydowałem się na komentarz. Czuje się doskonale a na pewno o niebo lepiej niż przed zabiegiem. Żałuję jedynie jednej rzeczy, że tak długo zwlekałem z leczeniem. Jeśli przeczyta ten komentarz chociaż jedna osoba, która na jego podstawie zdecyzduje się na zabieg to zapewniam, bazując na swoim doświadczeniu, że nie będzie tego żałować. Doceniam fakt, że doktor pochylił się nad moim przypadkiem i dziękuję, że zdecydował się na moje leczenie choć większość kierowała mnie na operacje do szpitala. Jeszcze raz pozdrawiam doktora jeśli to czyta. Marcin Kędziorek

Postanowiłam podzielić się swoją opinią, bo jeśli choć jednej osobie pomoże w podjęciu decyzji to będę się cieszyć. Trafiłam do doktora Rybaka z dużym, zaawansowanym problemem żylaków. Przez lata wydawało mi się że to tylko kwestia estetyczna i zawsze znajdywałam jakieś usprawiedliwienia. Ale kiedy nogi zaczęły boleć to się poważnie przestraszyłam. Poszłam najpierw do innego chirurga, który zakwalifikował mnie do zabiegu chirurgicznego. Tego bałam się najbardziej więc poszłam do następnego. On również skierował na klasyczną chirurgię. Byłam załamana. Gdzieś ktoś wspomniał mi o doktorze Rybaku i z nadzieją poleciałam do niego. A tu szok. pan doktor pomimo tego, że przyznał że żylaki są poważne to stwierdził że spokojnie możemy je leczyć bez tradycyjnej operacji. Miałam zabieg laserowy połączony z parą na obu nogach. Zabieg trwał może 40 min. Przez cały zabieg sobie normalnie z doktorem rozmawialiśmy i opowiadaliśmy kawały. Nie czułam bólu. Po wszystkim, normalnie sama poszłam do domu. Gdybym nie to, że byłam uparta i latałam od chirurga do chirurga to pewnie nie rozwiązałabym problemu w tak prosty i szybki sposób. jestem bardzo wdzięczna doktorowi. Jeśli ktoś ma żylaki to niech czym prędzej idzie na zabieg. A jeśli macie kwalifikacje do chirurgii, to idźcie do doktora, jestem pewna że może zaproponować wam znacznie mniej inwazyjny zabieg. Dziś jestem bardzo szczęśliwa że już po wszystkim.

Czytałem wiele opini w internecie na temat lekarzy, którzy zajmują się leczeniem żylaków. Długo zastanawiałem się do kogo zwrócić się z problemem. Spośród kilku najlepszych. którzy znani są ze swojego fachu wybrałem doktora Wojciecha Rybaka. Chyba kierowałem się już później intuicją i to ona okazała się doskonałym doradcą. Z problemem żylaków, jak to się mówi chodziłem dekadę i o tą całą dekadę za długo. Fakt, do tego jestem otyły i mam cukrzycę, więc w 10 lat moje żyły totalnie się posypały. Do wizyty zmusiła mnie już małżonka. Obecnie jestem 3 miesiące po zabiegu na dwie nogi. Nie powiem dokładnie co to za konkretne zabiegi ale wiem, że doktor mieszał kilka procedur. Efekt bardzo dobry. Powiem więcej, zdrowe i sprawne nogi zachęciły mnie do powalczenia trochę i o moją wagę. Inna sprawa że dostałem też reprymendę od doktora. Koniec końców jest już 5 kg mniej na liczniku a ja czuje się coraz lepiej. Wiem, że podjęcie decyzji o zabiegu często wielu z nas odwleka w czasie, gdyby nie moja małżonka, być może dalej siedziałbym na kanapie, ale zapewniam Państwa, że jeśli już człowiek się zdecyduje to łatwiej mu podejmowac dalsze kroki o swoje zdrowie. Pozdrawiam doktora i zapewniam że zastosowałem się do wszystkich Pana rad.Bogdan

Pacjentką doktora jestem ja i moja siostra a w przyszłym tygodniu będzie nim również mój małżonek. Zaufaliśmy doktorowi i oddaliśmy się w jego ręce. Cała nasza trójka ma problem z niewydolnością żylną. Ja miałam chyba z całej trójki największy problem dlatego zabieg przeprowadzano u mnie w pierwszej kolejności i od razu obie nogi. Kiedy siostra zobaczyła na własne oczy że tydzien po zabiegu ja już funkcjonowałam jakby nigdy nic - to również sama się od razu zdecydowała na zabieg. Najwięcej czasu na przemyślenie tematu potrzebował mój mąż. Na szczęście i on się zdecydował i w następną środę i on będzie miał zabieg. Jeśli chodzi o samo leczenie to nie takie straszne jak go malują. Uwierzcie mi, że wszystko sprawnie i bardzo szybko przebiega. Właściwie nic się nie czuje. To olbrzymia zaleta tych nowoczesnych metod. Pana doktora pozdrawiamy i widzimy się za tydzień.

Poddałem się zabiegowi lipomastii u doktora Rybaka ponieważ konsultacja u niego była najbardziej rzeczowa spośród wszystkich na które się udałem. Nie ukrywam, że miałem dylemat do kogo w tej sprawie się zgłosić. Poszedłem zatem do trzech. Jednego w ogóle nie skomentuję, drugi był bardzo w porządku ale to u doktora poczułem, że rozmawiam z kimś kto zna się na temacie. Poszukałem później na forach i moje przypuszczenia się tylko potwierdziły. Może i doktor nie poświęca wiele czasu na konsultację, ale jest ona rzeczowa i właściwie człowiek wie to co powinien wiedzieć. Mnie tam zależało na kilku istotnych kwestiach i na nie odpowiedz uzyskałem. 2 tygonie po konsultacji był zabieg. Wszystko poszło zgodnie z planem i jestem bardzo zadowolony z efektów zabiegu.

Zdecydowanie najlepszy lekarz z jakim się spotkałam jeśli chodzi o zamykanie naczynek. Mam bowiem tutaj spore doświadczenie i przez dłuższy czas szukałam kogoś, kto pomoże rozwiązać problem. O dziwo, doktor rybak jako jedyny, zanim podjął się leczenia wykonał badanie usg, bo jak twierdził problem może być głębiej położony i powinniśmy wówczas leczyć przyczynę a nie objawy. tym wzbudził moje zaufanie bo wydaje się to logiczne. Żaden inny specjalista nawet j=o tym nie wspomniał. Także ja zdecydowanie doktora polecam, choć konsultacja jest szybka, to czuje że w pełni wykorzystany ten czas.

Nie będę się tu odróżniać od innych. Również polecam doktora Rybaka. Jeśli chodzi o wiedzę, to światowa liga, choć to dość młody człowiek. Podejście do pacjenta bardzo konkretne i skoncentrowane na efektach. Osobiście jestem pod wrażeniem metody Clacs. Pan doktor to prawdziwy pasjonat nowych technologii, które umiejętnie wykorzystuje w gabinecie lekarskim. Z efektów leczenia jestem bardzo zadowolona choć nastawiałam się, że będzie minimum kilka sesji. Skończyło się na dwóch. Pozdrawiam doktora i życzę mu wielu sukcesów na polu zawodowym. Osobiście będę doktora polecać. Agnieszka

Jeszcze takiego lekarza na swojej drodze nie spotkałem. Konkretny i szybki ale przy tym skoncentrowany by jednak pacjent zrozumiał co do niego lekarz mówi. Ja niestety miałem pecha i podczas badania wyszły zylaki obu kończyn. Zdecydowałem się na zabieg dość szybko i to była bardzo dobra decyzja. Jestem już 2 tyg po zabiegu i czuje się doskonale. Kto by pomyślał, że właściwie bez bólu i babrania rozwiążemy problem z którym chodziłem 20 lat. Jestem wdzięczny lekarzowi za pracę ale i zespołowi za serdeczność.

Widać, że doktor wie co robi. Konkretny, profesjonalny i bardzo sprawny. Leczyłem żylaki u doktora i obecnie nie ma po nich śladu a ja czuje się bardzo dobrze. Sam zabieg trał chyba mniej niż 30 min i właściwie nic nie czułem. Po zabiegu trochę ciągnęło od środka, ale po kilku dniach właściwie dolegliwości całkowicie minęły jakbym w ogóle nie miał zabiegu. Efekt bardzo dobry. Polecam doktora.

Zdecydowanie najlepszy specjalista od żylaków. Tak bardzo bałam się zabiegu a w rezultacie okazało się, że to tylko strasznie się wydaje. Bólu nie czułam w ogóle. Dodam więcej, przez część zabiegu doktor opowiadał kawały. Tak to ja się mogę operować :) Jestem 4 miesiące po zabiegu i po bezpłatnej kontroli. Wszystko jest w porządku. Bardzo się ciesze że trafiłam na takiego lekarza. Wszystkim bardzo polecam.