Specjalista chirurg, flebolog, lekarz medycyny estetycznej. Twórca i założyciel Kliniki Ars Estetica. Jest absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu, a także certyfikowanym lekarzem medycyny estetycznej (jednym z grupy pierwszych 90 certyfikowanych lekarzy medycyny estetycznej w Polsce). Doktor Wojciech Rybak jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging, prestiżowej Amerykańskiej Akademii Chirurgii Kosmetycznej (AACS) oraz Amerykańskiego Kolegium Flebologicznego (ACP).

Postaram się dość szczegółowo opowiedzieć moją historię, być może ona przekona kogoś do podjęcia decyzji o leczeniu. Mam 47 lat i przez dłuższy czas (ok 10 lat) odczuwałem dolegliwości bólowe w okolicy łydek. Prawda jest taka, że bagatelizowałem temat choć doskonale wiedziałem, że miałem już żylaki nadające się na stół. Kiedy mój problem w ostatnim czasie się nasilił i żyły na nogach były jak "kciuk" postanowiłem pójść do lekarza. W pierwszej kolejności trafiłem do lekarza, który zbył mnie słowem "zostaje już panu tylko szpital". U drugiego dowiedziałem się, że on moze i by się podjął ale raczej efektów nie będzie. Trzeci stwierdził, że będzie wszystko cudownie i z niczym nie ma problemu. Jego nadmierny optymizm mnie nieco zdystansował i zacząłem podejrzewać wyłacznie motywację finansową. W końcu trafiłem do doktora Wojciecha Rybaka i żałuję, że to nie był mój pierwszy krok. Owszem doktor stwierdził, że moja "hydraulika" jest kiepska i rzeczywiście stan jest zaawansowany, ale jest w stanie zaproponować leczenie skojarzone, które powinno rozwiązać problem dzięki czemu nie będę musiał decydować się na operację. To co musze podkreślić to bardzo fair podejście doktora do tematu. Doceniam, że przedstawił sprawę tak, bym mógł zrozumieć gdzie leży trudność i skąd ona wynika. Te porównania do hydrauliki nie są w cale głupie :) Pozwoliły mi one zrozumieć o co w tym całym problemie chodzi. Dodam, że żaden lekarz u którego byłem nawet nie próbował wyjaśnić mi gdzie mój problem był. Zabieg przebieg bardzo sprawnie. Właściwie nic nie czułem a dodam, że były robione od razu dwie nogi. Obecnie jestem 4 miesiace po zabiegu ale wczoraj właśnie miałem kolejną kontrole u doktora dlatego zdecydowałem się na komentarz. Czuje się doskonale a na pewno o niebo lepiej niż przed zabiegiem. Żałuję jedynie jednej rzeczy, że tak długo zwlekałem z leczeniem. Jeśli przeczyta ten komentarz chociaż jedna osoba, która na jego podstawie zdecyzduje się na zabieg to zapewniam, bazując na swoim doświadczeniu, że nie będzie tego żałować. Doceniam fakt, że doktor pochylił się nad moim przypadkiem i dziękuję, że zdecydował się na moje leczenie choć większość kierowała mnie na operacje do szpitala. Jeszcze raz pozdrawiam doktora jeśli to czyta. Marcin Kędziorek

Czytałem wiele opini w internecie na temat lekarzy, którzy zajmują się leczeniem żylaków. Długo zastanawiałem się do kogo zwrócić się z problemem. Spośród kilku najlepszych. którzy znani są ze swojego fachu wybrałem doktora Wojciecha Rybaka. Chyba kierowałem się już później intuicją i to ona okazała się doskonałym doradcą. Z problemem żylaków, jak to się mówi chodziłem dekadę i o tą całą dekadę za długo. Fakt, do tego jestem otyły i mam cukrzycę, więc w 10 lat moje żyły totalnie się posypały. Do wizyty zmusiła mnie już małżonka. Obecnie jestem 3 miesiące po zabiegu na dwie nogi. Nie powiem dokładnie co to za konkretne zabiegi ale wiem, że doktor mieszał kilka procedur. Efekt bardzo dobry. Powiem więcej, zdrowe i sprawne nogi zachęciły mnie do powalczenia trochę i o moją wagę. Inna sprawa że dostałem też reprymendę od doktora. Koniec końców jest już 5 kg mniej na liczniku a ja czuje się coraz lepiej. Wiem, że podjęcie decyzji o zabiegu często wielu z nas odwleka w czasie, gdyby nie moja małżonka, być może dalej siedziałbym na kanapie, ale zapewniam Państwa, że jeśli już człowiek się zdecyduje to łatwiej mu podejmowac dalsze kroki o swoje zdrowie. Pozdrawiam doktora i zapewniam że zastosowałem się do wszystkich Pana rad.Bogdan

Pacjentką doktora jestem ja i moja siostra a w przyszłym tygodniu będzie nim również mój małżonek. Zaufaliśmy doktorowi i oddaliśmy się w jego ręce. Cała nasza trójka ma problem z niewydolnością żylną. Ja miałam chyba z całej trójki największy problem dlatego zabieg przeprowadzano u mnie w pierwszej kolejności i od razu obie nogi. Kiedy siostra zobaczyła na własne oczy że tydzien po zabiegu ja już funkcjonowałam jakby nigdy nic - to również sama się od razu zdecydowała na zabieg. Najwięcej czasu na przemyślenie tematu potrzebował mój mąż. Na szczęście i on się zdecydował i w następną środę i on będzie miał zabieg. Jeśli chodzi o samo leczenie to nie takie straszne jak go malują. Uwierzcie mi, że wszystko sprawnie i bardzo szybko przebiega. Właściwie nic się nie czuje. To olbrzymia zaleta tych nowoczesnych metod. Pana doktora pozdrawiamy i widzimy się za tydzień.

Zdecydowanie najlepszy lekarz z jakim się spotkałam jeśli chodzi o zamykanie naczynek. Mam bowiem tutaj spore doświadczenie i przez dłuższy czas szukałam kogoś, kto pomoże rozwiązać problem. O dziwo, doktor rybak jako jedyny, zanim podjął się leczenia wykonał badanie usg, bo jak twierdził problem może być głębiej położony i powinniśmy wówczas leczyć przyczynę a nie objawy. tym wzbudził moje zaufanie bo wydaje się to logiczne. Żaden inny specjalista nawet j=o tym nie wspomniał. Także ja zdecydowanie doktora polecam, choć konsultacja jest szybka, to czuje że w pełni wykorzystany ten czas.

Nie będę się tu odróżniać od innych. Również polecam doktora Rybaka. Jeśli chodzi o wiedzę, to światowa liga, choć to dość młody człowiek. Podejście do pacjenta bardzo konkretne i skoncentrowane na efektach. Osobiście jestem pod wrażeniem metody Clacs. Pan doktor to prawdziwy pasjonat nowych technologii, które umiejętnie wykorzystuje w gabinecie lekarskim. Z efektów leczenia jestem bardzo zadowolona choć nastawiałam się, że będzie minimum kilka sesji. Skończyło się na dwóch. Pozdrawiam doktora i życzę mu wielu sukcesów na polu zawodowym. Osobiście będę doktora polecać. Agnieszka

Jeszcze takiego lekarza na swojej drodze nie spotkałem. Konkretny i szybki ale przy tym skoncentrowany by jednak pacjent zrozumiał co do niego lekarz mówi. Ja niestety miałem pecha i podczas badania wyszły zylaki obu kończyn. Zdecydowałem się na zabieg dość szybko i to była bardzo dobra decyzja. Jestem już 2 tyg po zabiegu i czuje się doskonale. Kto by pomyślał, że właściwie bez bólu i babrania rozwiążemy problem z którym chodziłem 20 lat. Jestem wdzięczny lekarzowi za pracę ale i zespołowi za serdeczność.

Widać, że doktor wie co robi. Konkretny, profesjonalny i bardzo sprawny. Leczyłem żylaki u doktora i obecnie nie ma po nich śladu a ja czuje się bardzo dobrze. Sam zabieg trał chyba mniej niż 30 min i właściwie nic nie czułem. Po zabiegu trochę ciągnęło od środka, ale po kilku dniach właściwie dolegliwości całkowicie minęły jakbym w ogóle nie miał zabiegu. Efekt bardzo dobry. Polecam doktora.

Jestem zachwycona doktorem i efektami leczenia. Doktor to prawdziwy pasjonata, a przy tym normalny człowiek. Z początku u doktora leczyłam żylaki. Obecnie, gdy z nimi już nie ma żadnego problemu zajęliśmy się naczynkami. Doktor Wojciech zastosował metodę Clacs, o której wcześniej nic nie słyszałam. Efekt leczenia zdumiewający, a cała technologia rodem z kosmosu. Doktor Rybak to prawdziwy spec. Pozdrawiam i polecam Doktora. Magda, Lubań

Jestem bardzo zadowolona z leczenia oraz całego procesu. Od konsultacji przez zabieg i wszystkie kontrole. Doktor bardzo konkretny i rzeczowy. To co przedstawiono na konsultacji miało miejsce więc nic mnie nie zaskoczyło przez cały ten czas. Zdecydowany plus dla doktora za mówienie o realnych efektach leczenia a nie obiecywanie gwiazdki z nieba. Szczególne pozdrowienia i podziękowania dla przesympatycznej pani pielęgniarki Danusi. Jeszcze raz dziękuję.

Trafiłem do doktora z polecenia i się nie zawiodłem. Doktor posiada bardzo dużo pozytywnych rekomendacji na temat leczenia ginekomastii i ja się do nich przychylam. Kontakt z doktorem bardzo dobry, zabieg przeprowadzony sprawnie i bez komplikacji, opieka pozabiegowa bardzo dobra. Pani Ola jest przesympatyczna a jednocześnie bardzo kompetentna. Gdybym miał jeszcze raz podjąć decyzję o leczeniu również wybrałbym doktora Rybaka.