Nazywam się Zbigniew Lipczyk.

Nazywam się Zbigniew Lipczyk.

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Posiadam specjalizację II z dziedziny ortopedii i traumatologii (1991), Mam umiejętności eksperckie z dziedziny ultrasonografii ortopedycznej poświadczone przez Polskie Towarzystwo Ultrasonografii.

W 1995 r. uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej: „Algorytm diagnostyczno – terapeutyczny dysplazji stawu biodrowego”.

2005 – 2016 pełniłem funkcję Zastęcy Kierownika Kliniki Ortopedii i Traumatologiii z Pododdziałem Chirurgii Ręki W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polkli w Łodzi..

W trakcie ponad 25 letniej praktyce lekarskiej ortopedycznej wprowadziłem szereg zasad i schematów postępowania leczniczego do naszej kliniki, które obecnie są zasadami postępowania stosowanymi powszechnie w województwie łódzkim, a także w Polsce.

Będąc jednym z pionierów ultrasonografii ortopedycznej w Łodzi, zacząłem wykonywac usg stawów biodrowych w ramach Wojewódzkiej Poradni Preluksacyjnej w 1988 roku. Były to pierwsze badania usg bioder wykonywane w Łodzi. Po obronie mojego doktoratu w 1995 roku, obowiazywac zaczął schemat opracowany przeze mnie postępowania terapeutycznego w rozwojowej dysplazji stawu biodrowego.

Interesując się leczeniem mózgowego porażenia dziecięcego wyjechałem na staż do Szwarzenbruck, Niemcy. Tam oprócz korzyści pozanania nowych mertod operacyjnych poznałem możliwości wspomagania leczenia rehabilitacyjnego stosowniem wstrzykiwań do wyselekcjonowanych mięśni toksyny botulinowej. Po odbyciu stosownych szkoleń pod okiem największych sław tej dziedziny (Florian Heinen, Ludwig-Maximilians-Universität München) w 2002 roku zainicjowałem podawanie toksyny botulinowej u dzieci z m.p.d. w Łodzi. Wykonałem szerg badań klinicznych z jej zastosowniem uwieńczonych prezentacjami w Kanadzie i publikacjami.

Sam będąc czynnym sportowcem nie mogłem nie interesować się urazmi sportowymi w szczególnosci kolan. W 2007 roku w Klinice Ortopedii i Traumatologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki wdrożyłem leczenie urazów kolan małoinwazyjną technikę artroskopii kolana, gdzie rokrocznie wykonuje się ok. 200 takich zabiegów. Zawodnicy licznych klubów sportowych województwa łódzkiego (piłkarze ręczni KS „ANILANA”; piłkarze nożni KS Paradyż, ŁKS, karatecy wszystkich łodzkich klubów) korzystali z moich usług w zakresie leczenia następstw urazów kolan ( rekonstrukcji więzadeł krzyżowych, uszkodzenia łąkotek itp.) Nauki w dziedzinie artroskopii kolana pobierałem na licznych kursach krajowych i zagranicznych, oraz stażach u światowych mistrzów z tej dziedziny: Michael Strobel, Thore Zantop (Platting, Niemcy).

Moją wiedzę teoretyczną w leczeniu wad rąk i stóp, chirurgii ręki zdobywałem na kursach mikrochorurgii, chirurgii plastycznej w Polanicy zdrowju (prof. dr hab. Kazimierz Kobus). Doświadczenia wielu lat operowania tych pacjentów zaowocowały moim najwiekszym sukcesem – replantacją odciętej stopy u 6 letniej dziewczynki zakończonej pełnym sukcesem i powrotem do zdrowia.

Leczenia choroby zwyrodnieniowej to mój kolejny obszar zainteresowń. Coraz wieksze możliwości leczenia tych chorób stwarzają lawiono pojawiajace się doniesienia z ośrodków naukowych. Dotyczą one lecznia farmakologicznego, małoinwazyjnych metod operacyjnych, wreszcie operacji korekcyjnych, na końcu wymieniając endoprotezy. Postęp w tej dziedzinie jest coraz większy i należy to bardzo indywidualnie dobrać sposób leczenia co jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Prowadzę w tym zakresie warsztaty szkoleniowe dla lekarzy.

O jeszcze jednym zagadnieniu chciałbym wspomnieć. To leczenie zapaleń stawów w przebiegu MiZS i RZS podawaniem komórek macierzystych Jest to nowa forma leczenia, która jest całkowicie nowatorska w skali światowej. Wprowadziłem ja w 2013 roku i do tej poray uzyskujemy całkime dobre wyniki. Jednakże obowiązuje to ścisła współpraca z lekarzem reumatologiem.

Moje doświadczenie to wykonanie przeze mnie ponad 10.000 operacji !

Wielu moich uczniów uczestniczących w kursach, szkoleniach, odbywających staże, uczących się ode mnie nowych technik operacyjnych, są dziś ordynatorami, zastępcami, konsultantami w wielu ośrodkach w Polsce i zagranicą np. w Anglii.

Szkolenia w klinikach:

1. Chirurgia ręki – Klinika Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju (1987)
2. Ortopedia kręgosłupa – Szpital Ortopedyczny w Piekarach Śląskich (1989)
3. Ortopedia dziecięca – Szwarzenbruck, Niemcy (1998)
4. Ortopedia dziecięca – Uniwersytet Columbia (Presbiterian Hospital), USA Nowy Jork (2001)
5. Leczenie mózgowego porażenia dziecięcego toksyną botulinową – szkolenie dla zaawansowanych specjalistów – Berlin i Beelitz Heilstatten, Niemcy (2002)
6. Wykonywanie zabiegów z zakresu dwupęczkowej i jednopęczkowej rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL) – Warszawa (2012)
7. Artroskopia kolana – szkolenie dla zaawansowanych specjalistów – Platting, Niemcy (2014)
8. Spotkanie badaczy działania toksyny botulinowej w Mózgowym Porażeniu Dziecięcym – Paryż, Francja (2014)
9. Szkolenie z technik podawania leków w zespołach bólowych kręgosłupa – Łódź (2016)
10. EPOS BAT Advance Course (Aktualne poglądy na leczenie Mózgowego Porażenia Dziecięcego) – Wiedeń, Austria (2016)
11. Techniki operacyjnego leczenia deformacji przodostopia – paluch koślawy, deformacje palców – Warszawa 2016

Działalność dydaktyczna:

1. Wykładowca ortopedii dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku lekarskim angielskojęzycznym (2006, 2007)
2. Leczenie mózgowego porażenia dziecięcego w aspekcie podawania toksyny botulinowej jako czynnika ułatwiającego rehabilitację – Toronto, Kanada (2012)
3. Prawidłowa rozgrzewka w sporcie jako kluczowy punkt każdego treningu – San Diego, USA (1998)
4. Algorytm diagnostyczno-terapeutyczny mózgowego porażenia u dzieci – Łódź (2014)
5. Diagnostyka ultrasonograficzna stawów biodrowych – Łódź, Warszawa (wielokrotnie)
6. Diagnostyka i leczenie wad wrodzonych narządów ruchu – Łódź, Piotrków Trybunalski (1998-1999)
7. Postępowanie w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów – Łódź (2013)
8. Czy wiek pacjenta w chwili operacji ma wpływ na prawidłowy rozwój ręki – Wrocław (2014)
9. Schorzenia narządów ruchu u dzieci i młodzieży – zasady i kryteria leczenia ortopedycznego – Łódź (2017)

Rozdziały w podręcznikach:

1. Guzy i zmiany guzopodobne w ortopedii dziecięcej ;
2. Ostre kwriopochodne zapalenia kości i stawów u noworodków i niemowląt ;

56 wystąpień, publikacji krajowych i zagranicznych.

bardzo dobry lekarz, z powołaniem. Konkretnie i na temat wyjaśnione, ustalony plan leczenia, jestem po wizycie i badaniach u Pana Lipczyka. Lekarz ma ogromną wiedzę i wzbudza zaufanie, polecam, jestem pod kontrolą Pana Lipczyka

Byłam na wizycie z córką, miała problem z kolanem, zrobił usg i od razu zlecił leczenie. Bardzo sympatyczny i rzeczowy, wytłumaczył mi wszystko też jak mamy rehabilitować kolano.

Pan Doktor operował mnie jak byłam mała, ale do tej pory jestem mu wdzięczna za kawał dobrej roboty. Miał fajne podejście i wytłumaczył mi wszystko. Godny polecenia

Doktor jest super! Wszystkim gorąco polecam. To uprzejmy, umiejący rzeczowo wyjaśnić profesjonalista.

Również mam bardzo dobre zdanie o tym lekarzu. Jest fachowcem w tym co robi. Mojemu dziecku operował stopę płasko-koślawą. Jesteśmy zadowoleni z efektów. Nie ma różnicy, czy wizyta prywatna, czy publiczna-Dr Lipczyk poświęca tyle samo uwagi, jest dokładny i szczegółowo odpowiada na każde zadane pytanie. Jednak sam pobyt w szpitalu ICZMP wspominam nieciekawie. Z lekarzem jest tam trudny kontakt. Ogólnie rodzic musi wszystkiego dopilnować i o wszystko się prosić.

Jak dla mnie świetny lekarz. Wszystko tłumaczy, co i jak dlaczego itd. Jest bardzo sympatyczny. Widać że zależy mu na dobru pacjenta. Na oddziale dobrze opiekuje się pacjentami. Na każde pytanie odpowie. Czasu na wizytę poświęca odpowiednio dużo. Za nim podejmie jakieś poważniejsze działania (typu operacja) najpierw wyśle na wszystkie badania żeby się upewnić, no chyba że ma 100% pewność. BARDZO POLECAM!

Fantastyczny fachowiec, a w dodatku z sercem w odpowiednim miejscu. Polecam wszystkim rodzicom z dziećmi, z problemami ortopedycznymi ( zwłaszcza z problemami kolan ).

Wszystko wytłumaczy co i jak .. godny polecenia... Sympatyczny, z poczuciem humoru. Polecam

Wszystko wytłumaczy co i jak .. godny polecenia...
Sympatyczny, z poczuciem humoru.

Polecam

mojej corce z przywiedziona stopa zalozyl gips na cAla nozke a mialA tydzien co jest kompletnym idiotyzmem. leczenie nie przynioslo zadnej poprawy i dziecko musialo miec zalozony nowy gips "bucik" u innego lekarza.leczenie przynioslo efekt. pan libczyk powinien nazywac sie dr kasa

BARDZO DOBRY LEKARZ !! GODNY POLECENIA !

BARDZO DOBRY LEKARZ !! GODNY POLECENIA !

Wciąż poszukujesz "Ortopeda dziecięcy Łódź"?

Centrum Medyczyne Damiana - Wałbrzyska
ul. Wałbrzyska 46