dr n. med. Zbigniew Pilecki

Lekarz sportowy, Ortopeda, Radiolog, Traumatolog

Liczba opinii: 26
Średnia ocen:4,0/5
Opinie:26
Zaufanie do kompetencji
3,9
Tłumaczenie choroby i leczenia
4,1
Poświęcony czas
4,2
Kompleksowość podejścia
4,0
Uprzejmość
4,3
Godny polecenia
3,7
Dodaj opinię

Opinie pacjentów

Sortuj wg
5/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
5,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

Doktora Pileckiego znam od dziesięciu lat, trafiłam do niego gdy miałam 10 lat i zaczęłam mieć problemy z biodrami. Pan doktor podejście do mnie jako do dziecka miał zawsze bardzo dobre, był sympatyczny, ciepły i podczas moich długich pobytów w szpitalu umilał mi czas różnymi dowcipami. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego że moje długie pobyty w szpitalu są dla mnie stresujące i na pewno trochę się boję i przez każdy z moich pobytów w szpitalu bardzo mnie wspierał za co jestem mu bardzo wdzięczna. Od pierwszej wizyty podchodził do ...

Doktora Pileckiego znam od dziesięciu lat, trafiłam do niego gdy miałam 10 lat i zaczęłam mieć problemy z biodrami. Pan doktor podejście do mnie jako do dziecka miał zawsze bardzo dobre, był sympatyczny, ciepły i podczas moich długich pobytów w szpitalu umilał mi czas różnymi dowcipami. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego że moje długie pobyty w szpitalu są dla mnie stresujące i na pewno trochę się boję i przez każdy z moich pobytów w szpitalu bardzo mnie wspierał za co jestem mu bardzo wdzięczna. Od pierwszej wizyty podchodził do wszystkiego profesjonalnie, wszystko dokładnie wytłumaczył rodzicom, mnie wszystko wytłumaczył tak bym, jako dziesięciolatka, na pewno zrozumiała. Szybko zdecydował o odpowiednim leczeniu i rewelacyjnie prowadził je przez długie lata. Nigdy nie zdarzyło się żeby pan doktor był nie miły. Zawsze przedstawia wszystkie opcje leczenia i stara się by koszty były możliwie jak najmniejsze. Dr Pilecki posiada bardzo dużą wiedzę i uważam że warto poczekać w kolejce do niego te kilka godzin. Trzeba wziąć też pod uwagę to że jako lekarz ma naprawdę masę roboty i spojrzeć na niego jak na normalnego człowieka, który też może być zmęczony i zdenerwowany. Czasem nie da rady porozmawiać z każdym, czasem ma masę operacji i nie jest w stanie się rozdwoić i nie pójdzie osobiście komuś zmienić opatrunku czy wyciągnąć szwów. Jednak jest lekarzem z powołania i robi wszystko żeby ludziom pomagać.
Wystarczy stosować się do zaleceń pana doktora, a wszystko będzie dobrze, bo jeżeli ktoś sam sobie ustala kiedy po operacji zacznie chodzić to niech potem nie ma pretensji do lekarza że coś się nie goi tak jak powinno.

WięcejMniej
3,5/5
Zaufanie do kompetencji
4,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
4,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
1,0
Godny polecenia
2,0

Nie mam zamiaru kwestionować umiejętności czy wiedzy doktora, bo do tego nie mam się jak przyczepić, ale jego zachowanie woła o pomstę do nieba - standardy zachowania rodem z głębokiego PRLu. Poniżej przykłady: - po tym, gdy dziecko położyło ręce na obrotowym taborecie: "rozumiem, że wychowanie bezstresowe jest teraz w modzie, ale jak spadnie to będzie tragedia" - po tym, gdy dziecko siedząc na kolanach wyciągnęło rękę w kierunku aparatury USG (stojącej dobre pół metra od palców dzieciaka): "no, uważaj, bo jak coś zepsujesz to znacznie przekroczy to możliwości finansowe ...

Nie mam zamiaru kwestionować umiejętności czy wiedzy doktora, bo do tego nie mam się jak przyczepić, ale jego zachowanie woła o pomstę do nieba - standardy zachowania rodem z głębokiego PRLu. Poniżej przykłady:

- po tym, gdy dziecko położyło ręce na obrotowym taborecie: "rozumiem, że wychowanie bezstresowe jest teraz w modzie, ale jak spadnie to będzie tragedia"
- po tym, gdy dziecko siedząc na kolanach wyciągnęło rękę w kierunku aparatury USG (stojącej dobre pół metra od palców dzieciaka): "no, uważaj, bo jak coś zepsujesz to znacznie przekroczy to możliwości finansowe rodziców"
- gdy dziecko podbiegło do ściany i zaczęło o nią się opierać rękami z głośnym "plask": "pan od naprawiania ścian będzie na pewno bardzo szczęśliwy".

Zaznaczam, że jestem surowym ojcem i nie pozwalam swojemu dziecku na żadne zachowania potencjalnie niebezpieczne (szczególnie dla otoczenia), więc po tej wizycie wyszedłem jak po przenosinach do przychodni z dzieciństwa, u pani doktor, która mówi na dzień dobry "niech usiądzie".
Reasumując, wiedzę lekarz ma na pewno dużą, diagnoza bez zarzutu, ale nie polecam wizyty ludziom kulturalnym bądź wrażliwym. Bądź po prostu z dzieckiem, bo to może dzieciak uruchomił jakieś skryte nienawistne instynkty.
Pod rozwagę.

WięcejMniej
5/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
5,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

To co pojedyncze osoby tutaj wypisują to jakaś kpina :O. Byłem operowany u doktora 4 razy, 3 x na lewe kolano ( Łąkotka, fald maziowy i rekonstrukcja więzadeł) 3 operacje wynikały z mojej głupoty bo doktor mówił po łąkotce ze po 4 miesiącach mogę wrócić do treningów, ja wróciłem po 2 miesiącach do trybu meczowego i kolano nie wytrzymało, kolejne operacje były wynikiem mojej porywczości, 4 operacja to rekonstrukcja więzadeł w prawym kolanie rok temu w kwietniu, od paru miesięcy gram normalnie w klubie i nic się nie dzieje, jeśli ...

To co pojedyncze osoby tutaj wypisują to jakaś kpina :O. Byłem operowany u doktora 4 razy, 3 x na lewe kolano ( Łąkotka, fald maziowy i rekonstrukcja więzadeł) 3 operacje wynikały z mojej głupoty bo doktor mówił po łąkotce ze po 4 miesiącach mogę wrócić do treningów, ja wróciłem po 2 miesiącach do trybu meczowego i kolano nie wytrzymało, kolejne operacje były wynikiem mojej porywczości, 4 operacja to rekonstrukcja więzadeł w prawym kolanie rok temu w kwietniu, od paru miesięcy gram normalnie w klubie i nic się nie dzieje, jeśli ktoś myśli ze sama operacja załatwi sprawę to się grubo myli, doktor jest od tego żeby nas poskładać a nie od tego żeby nas poskładać zrehabilitować i może jeszcze przeprowadzić treningi pozwalające wrócić do formy co ? rehabilitacja to jest inna bajka, ja za każdym razem po operacji umawiałem się z rehabilitantem i wracałem normalnie sprawny, kolana wgl mi nie przeszkadzają w codziennym życiu jak i w treningach i jeździe na motocyklu. Jestem doktorowi dozgonnie wdzięczny i zawsze będę go polecał bo podchodzi do pacjenta jak do człowieka a nie jak do rzeczy a to w środowisku lekarzy mało spotykane. Pozdrawiam.

WięcejMniej
3,5/5
Zaufanie do kompetencji
3,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
3,0
Poświęcony czas
4,0
Kompleksowość podejścia
4,0
Uprzejmość
4,0
Godny polecenia
3,0

Poleciłabym ALE... Znam tego lekarza od 3 lat więc mogę trochę o nim powiedzieć. Mam uraz kolana. Lekarz po szybkiej diagnozie stwierdził operację za miesiąc(z powodu braku terminu), jednak stwierdził, że trzeba ratować nogę. Wcisnął mnie na następny dzień po jego wizycie. Miałam przesunięcie rzepki, krwiak, oderwany fragment kości. Operacja przebiegła dobrze, ponad rok rehabilitacji i lekarz stwierdza, że kolejna operacja. Po niej kolano zaczęło mi uciekać (usuwanie fałdów maziowych). Od tego czasu lekarz się zmienił. Był bardziej zabiegany, informacje trzeba było wyciągać. Nie umiałam biegać, skakać, nic a Pan ...

Poleciłabym ALE...
Znam tego lekarza od 3 lat więc mogę trochę o nim powiedzieć. Mam uraz kolana. Lekarz po szybkiej diagnozie stwierdził operację za miesiąc(z powodu braku terminu), jednak stwierdził, że trzeba ratować nogę. Wcisnął mnie na następny dzień po jego wizycie. Miałam przesunięcie rzepki, krwiak, oderwany fragment kości. Operacja przebiegła dobrze, ponad rok rehabilitacji i lekarz stwierdza, że kolejna operacja. Po niej kolano zaczęło mi uciekać (usuwanie fałdów maziowych). Od tego czasu lekarz się zmienił. Był bardziej zabiegany, informacje trzeba było wyciągać. Nie umiałam biegać, skakać, nic a Pan Pilecki chciał mi zakończyć leczenie. Kiedy powiedziałam, że kolano nadal boli, stwierdził, że KŁAMIĘ!!
Po badaniach jednak okazało sie, że rzepka jest luźna i DWA TYGODNIE przed 18 urodzinami zrobił mi kolejną operację. Lekarz wypisał mnie do domu z nogą której nie umiałam podnosić. Na kontroli przy ściąganiu szwów miałam wizytę dosłownie na korytarzu. Na informację o tym, że trzy tygodnie po operacji nogi nie umiem podnieść i mam 15 stopni zgięcia powiedział, że mam załatwić sobie rehabilitanta z ruchu za 300 zł. To jest lekarz? Za każdym razem usłyszałam od niego inną diagnozę. Nawet personel twierdził, że on jako lekarz jest dobry, ale jako człowiek się zmienił. Jest bardzo nerwowy, szybki, nie da się z nim dogadać. Mimo 18 lat chodziłam na wizyty z funduszu. Za każdym razem mówił, że koniec. A kolano dalej uciekała. Twierdził, że to wymysł mojej wyobraźni i wszystko jest dobrze. Po trzech miesiącach nauczyłam się podnosić nogę i miałam zgięcie 70 stopni. Lekarz zakończył mi leczenie twierdząc, że to chrząstka (na początku było, że więzadła, potem rzepka, potem nadwaga mimo normalnej budowy). Mam kontakt z 4 innymi osobami operowanymi przez tego lekarza. Wszystkie boli kolano mimo operacji i mają z nim problem. Mnie nie chciał leczyć nawet prywatnie. Nie tylko ja przechodziłam 3 operacje na kolano u niego. Aktualnie jestem po 4 operacji i zostały mi z kolana wyciągnięte wszystkie te dziwactwa co lekarz zostawił.
Mam nadzieję, że komuś to pomoże podjąć decyzję. Ja osobiście wiem, że lekarz ma wiedzę, ale coś ostatnio kolana mu nie wychodzą.

WięcejMniej
4,8/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
5,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
4,0
Godny polecenia
5,0

Z reguły nie piszę komentarzy, ale po przeczytanie anonimowego wpisu chcę opisać moją historię i wyprostować opinię o doktorze Pileckim, który operował moje kolano. Po przeszczepieniu więzadła krzyżowego przedniego i opracowaniu łąkotki przyśrodkowej(byłem szczęśliwy,że udało się to doktorowi Pileckiemu zrobić za jednym razem- bo mało kto to potrafi), moje kolano zaczęło po 2-ch miesiącach puchnąć. Dostawałem zastrzyki do stawu, ale bez powodzenia. Konsultowałem to u innych "specjalistów", który bez wahania zalecili usunięcie przeszczepu i wypełnienie kością i kolejny przeszczep za rok. Doktor Pilecki zaproponował,że wykona operację wymiany wkrętu- bo podejrzewa ...

Z reguły nie piszę komentarzy, ale po przeczytanie anonimowego wpisu chcę opisać moją historię i wyprostować opinię o doktorze Pileckim, który operował moje kolano. Po przeszczepieniu więzadła krzyżowego przedniego i opracowaniu łąkotki przyśrodkowej(byłem szczęśliwy,że udało się to doktorowi Pileckiemu zrobić za jednym razem- bo mało kto to potrafi), moje kolano zaczęło po 2-ch miesiącach puchnąć. Dostawałem zastrzyki do stawu, ale bez powodzenia. Konsultowałem to u innych "specjalistów", który bez wahania zalecili usunięcie przeszczepu i wypełnienie kością i kolejny przeszczep za rok. Doktor Pilecki zaproponował,że wykona operację wymiany wkrętu- bo podejrzewa u mnie uczulenie(lub odrzucenie wszczepu), gdyż w USG widać ciągle obrzęk w tym miejscu. Po zabiegu wymiany na tytanowy, jak ręką odjął. Po 9-ciu miesiącach wróciłem do sportu(piłka nożna), bez straty czasu. Jestem doktorowi bardzo wdzięczny. Szkoda,że kolega anonim nie posłuchał doktora i STRZELIŁ SOBIE SAMOBÓJA. Jeszcze jedno wyjaśnienie-doktor Pilecki wykonuje rekonstrukcje z użyciem hamstringów i powrót do sportu jest po 9-ciu miesiącach, co jest podkreślane na każdej wizycie. Nie zaś po 7-miu jak pisał anonim- trzeba słuchać właściwych ludzi, bo samemu wychodzi się na paproka i niepotrzebnie cierpi.Rehabilitantów też trzeba mieć takich, którzy znają metody leczenia stosowane przez lekarzy, bo inaczej kłopoty murowane. Ja chodząc do doktora często spotykałem pacjentów z innych szpitali, którzy przychodzili do doktora po pomoc. Zawsze doradził i pomógł pacjentowi. Jestem zadowolony z mądrego leczenia i mojego kolana.Arkadiusz z Zabrza

WięcejMniej
2/5
Zaufanie do kompetencji
1,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
2,0
Poświęcony czas
4,0
Kompleksowość podejścia
2,0
Uprzejmość
2,0
Godny polecenia
1,0

Dr Pilecki prawdopodobnie dobry specjalista,ale z mojej żony zrobił inwalidkę.Miała operacje haluksa.Po pierwszej operacji na comiesięcznych konsultacjach mówił że wszystko jest dobrze-a stopa puchła,bolała i co jakiś czas rana po nacięciu pękała i wylewała się ropa.Dopiero po przedstawieniu opini z kliniki w Żorach przyznał że coś jest nie tak i wykonał następną operację łącząc kości inną metodą .Przestało ropieć,ale ból pozostął.Poza tym po tej poprawce palec obok zrobił się szponiasty.Następne pół roku wizyt kontrolnych i WYROK-już nie wiem co mam z panią zrobić,niech pani sobie radzi sama gdzie indziej.

Dr Pilecki prawdopodobnie dobry specjalista,ale z mojej żony zrobił inwalidkę.Miała operacje haluksa.Po pierwszej operacji na comiesięcznych konsultacjach mówił że wszystko jest dobrze-a stopa puchła,bolała i co jakiś czas rana po nacięciu pękała i wylewała się ropa.Dopiero po przedstawieniu opini z kliniki w Żorach przyznał że coś jest nie tak i wykonał następną operację łącząc kości inną metodą .Przestało ropieć,ale ból pozostął.Poza tym po tej poprawce palec obok zrobił się szponiasty.Następne pół roku wizyt kontrolnych i WYROK-już nie wiem co mam z panią zrobić,niech pani sobie radzi sama gdzie indziej.

3,5/5
Zaufanie do kompetencji
2,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
4,0
Poświęcony czas
4,0
Kompleksowość podejścia
4,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
2,0

Jest dobrym lekarzem a nie mogę zrozumieć jak może nie przyjąć 15-nastoletniej dziewczyny do ściągnięcia szwów to trwa chwile a moja siostra już jest ponad 2 tygodnie od operacji. Specjalnie jechałam z nią do Chorzowa. Miała swój numerek a Pan doktor poszedł na zabieg i już nie wrócił. Stwierdził że ma za dużo do zrobienia i już nas nie przyjmie a innych pacjentów przyjmował. Dla mnie osobiście to jest nie w porządku w stosunku do innych. Rany już ropieją dziewczyna nie jest w stanie chodzic do szkoły noga jest zimna ...

Jest dobrym lekarzem a nie mogę zrozumieć jak może nie przyjąć 15-nastoletniej dziewczyny do ściągnięcia szwów to trwa chwile a moja siostra już jest ponad 2 tygodnie od operacji. Specjalnie jechałam z nią do Chorzowa. Miała swój numerek a Pan doktor poszedł na zabieg i już nie wrócił. Stwierdził że ma za dużo do zrobienia i już nas nie przyjmie a innych pacjentów przyjmował. Dla mnie osobiście to jest nie w porządku w stosunku do innych. Rany już ropieją dziewczyna nie jest w stanie chodzic do szkoły noga jest zimna mimo tego że rusza stopą i stara się żeby to krążenie było odpowiednie. Nie wiem już co mam zrobić. A Pan doktor jest tylko w środy w Chorzowie. Czyli moja siostra będzie miała ściągnięte szwy dopiero ponad 3 tygodnie od operacji. A tak po za tym była u niej robiona rekonstrukcja kolana. Rada na przyszłość gdy będzie ktoś jechał do niego do Chorzowa z dzieckiem mimo tego że macie bardzo odległy numerek lepiej przyjechać na godzinę 8 rano wtedy jest szansa że Pan doktor PILECKI was przyjmie.
Pozdrawiam

WięcejMniej
1,7/5
Zaufanie do kompetencji
1,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
2,0
Poświęcony czas
2,0
Kompleksowość podejścia
2,0
Uprzejmość
2,0
Godny polecenia
1,0

Zerwałem wiązadło krzyżowe w prawym kolanie. Oczywiście operacja u tego pana i co? kolano puchło często, a czym więcej wysiłku podczas rehabilitacji tym większa bania(rehabilitację przechodziłem u jednego z najlepszych fizjoterapeutów w polsce ŚP. Jerzego Wielkoszyńskiego). Kolejne wizyty o tego pana to mydlenie oczu, że to normalne, że tak powinno być itp. po 5 miesiącach powiedział mi, że nie wie co i jak i zrobi mi kolejną operacje "gratis"(czym dla mnie przyznał się do winy automatycznie). Jak się okazało ja nawet nie zacząłem biegać, a już zerwałem to co on ...

Zerwałem wiązadło krzyżowe w prawym kolanie. Oczywiście operacja u tego pana i co? kolano puchło często, a czym więcej wysiłku podczas rehabilitacji tym większa bania(rehabilitację przechodziłem u jednego z najlepszych fizjoterapeutów w polsce ŚP. Jerzego Wielkoszyńskiego). Kolejne wizyty o tego pana to mydlenie oczu, że to normalne, że tak powinno być itp. po 5 miesiącach powiedział mi, że nie wie co i jak i zrobi mi kolejną operacje "gratis"(czym dla mnie przyznał się do winy automatycznie). Jak się okazało ja nawet nie zacząłem biegać, a już zerwałem to co on mi niby przeszczepił w miejsce wiązadła. Oczywiście zmieniłem lekarza, który mnie z tego wyleczył. Nie wspomnę już o tym, że ten pseudo doktorek po drodze nie dość że nie wyleczył mnie to narobił mi jeszcze gorzej (np. przewiercił rzepkę bez sensu na wylot). Oczywiście operacja pierwsza była prywatnie, a koszt jej wtedy wynosił coś ok. 6tyś. dokładnie nie pamiętam. Nie polecam tego gościa bo nie dość, że nie potrafi operować ACL to jeszcze narobi gorszego dziadostwa. Zamiast przerwy w uprawianiu sportu ok. 7 miesięcy to miałem ponad 2,5 roku. Zdecydowanie nie polecam tego paprocha

WięcejMniej
4,8/5
Zaufanie do kompetencji
5,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
5,0
Poświęcony czas
4,0
Kompleksowość podejścia
5,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
5,0

Z zasady nie udzielam sie na forach dyskusyjnych,jednak tym razem nie moge odmowic sobie polemiki z tajemniczym anonimem z konca lipca.Jego opinia o p.dr Pileckim zadziwila mnie i uwazam ze jest mocno przesadzona,zeby nie powiedziec krzywdzaca.Doktor Pilecki jest osoba bardzo zyczliwa ,pogodna i bardzo delikatnie obchodzaca sie z pacjentem.Jest rowniez (a raczej w szczegolnosci )bardzo kompetentny.Szczegolowo objasnia jakiego zabiegu dokona i na czym on bedzie polegal.Jestesmy bardzo zadowoleni w wykonanych dwoch zabiegow,jak rowniez z wizyt okolo zabiegowych.Po ostatnim zabiegu zostalismy przyjeci na zmiane opatrunku w niedzielny wieczor.Podziwiam p.dr Pilickiego oraz ...

Z zasady nie udzielam sie na forach dyskusyjnych,jednak tym razem nie moge odmowic sobie polemiki z tajemniczym anonimem z konca lipca.Jego opinia o p.dr Pileckim zadziwila mnie i uwazam ze jest mocno przesadzona,zeby nie powiedziec krzywdzaca.Doktor Pilecki jest osoba bardzo zyczliwa ,pogodna i bardzo delikatnie obchodzaca sie z pacjentem.Jest rowniez (a raczej w szczegolnosci )bardzo kompetentny.Szczegolowo objasnia jakiego zabiegu dokona i na czym on bedzie polegal.Jestesmy bardzo zadowoleni w wykonanych dwoch zabiegow,jak rowniez z wizyt okolo zabiegowych.Po ostatnim zabiegu zostalismy przyjeci na zmiane opatrunku w niedzielny wieczor.Podziwiam p.dr Pilickiego oraz jego malzonke,ktora jest rowniez znakomitym lekarzem,za cierpliwosc okazywana pacjentom ktorzy czesto sa dosc natretni i absorbujacy.Oboje sa lekarzami ,ktorzy potrafa zrozumiec,ze sprawy dla nich proste i blache sa wielkim problemem dla chorych i ich najblizszych i staraja sie pomoc na kazdym etapie leczenia.

WięcejMniej
2,8/5
Zaufanie do kompetencji
2,0
Tłumaczenie choroby i leczenia
3,0
Poświęcony czas
4,0
Kompleksowość podejścia
2,0
Uprzejmość
5,0
Godny polecenia
1,0

Zdecydowanie NIE POLECAM w przypadku schorzeń barku!!! W styczniu b.r. trafiłam do dr Pileckiego po naczytaniu się w internecie wspaniałych o Nim opinii. Ból barku, bo taka dolegliwość mi dokuczała od blisko 3-ch lat i częste zapalenie kaletki maziowej podbarkowej (takie były diagnozy poprzednich kilku ortopedów z Cz-wy). Dr Pilecki wykonał mi USG barku, skierował na prześwietlenie i po powrocie ze zdjęciem wykonał ponownie USG z użyciem igły (zapytał mnie o zgodę; później przypadkiem usłyszałam, że to badanie potrzebne było p. doktorowi do jakiejś jego pracy), zalecił jeszcze wykonanie rezonansu ...

Zdecydowanie NIE POLECAM w przypadku schorzeń barku!!!
W styczniu b.r. trafiłam do dr Pileckiego po naczytaniu się w internecie wspaniałych o Nim opinii. Ból barku, bo taka dolegliwość mi dokuczała od blisko 3-ch lat i częste zapalenie kaletki maziowej podbarkowej (takie były diagnozy poprzednich kilku ortopedów z Cz-wy). Dr Pilecki wykonał mi USG barku, skierował na prześwietlenie i po powrocie ze zdjęciem wykonał ponownie USG z użyciem igły (zapytał mnie o zgodę; później przypadkiem usłyszałam, że to badanie potrzebne było p. doktorowi do jakiejś jego pracy), zalecił jeszcze wykonanie rezonansu magnetycznego (którego nie wykonałam) i skierował na rehabilitację - diagnoza - zapalenie kaletki maziowej. Rehabilitacja nie przyniosła żadnej poprawy, bark bolał jeszcze bardziej. W marcu trafiłam wreszcie do PRAWDZIWEGO SPECJALISTY do Bielska-Białej - dr Brzóska; po wykonaniu trzech zdjęć rtg w różnych ułożeniach barku i badaniu ruchomości barku zapadła wreszcie poprawna diagnoza - wapniejące zapalenie ścięgna przyczepu mięśnia nadgrzebieniowego (rehabilitacja w takim przypadku może tylko zaszkodzić). Jestem po zabiegach falą uderzeniową - alternatywy dla zabiegu operacyjnego; ręka wraca do normy. I wystarczyło tylko zdjęcie rtg i poprawne jego odczytanie.

WięcejMniej
Dodaj opinię

Oceń 6 elementów wizyty i wyraź swoją opinię na temat lekarza.
Przeczytaj poradnik dodawania opinii.

  • Zaufanie do kompetencji
  • Poświęcony czas
  • Godny polecenia
  • Tłumaczenie choroby i leczenia
  • Kompleksowość podejścia
  • Uprzejmość
Strefa lekarza Zaloguj się Zarejestruj się
display statdisplay statlastseen stat