lekarz Zdzisław Pachacz

Ortopeda dziecięcy

3,2
3,3
3,1

Trafiłam tutaj szukając chirurga ortopedy dla mojej córki. Jestem w szoku czytając opinie na temat p.Pachacza (trudno tego pana nazwać lekarzem). Kilka lat temu byłam umówiona na wizytę do tego pana w przychodni na os.Na Skarpie. Tak się składa, że wizyta miała dotyczyć mojego 3-letniego wówczas syna, a zmuszona byłam zabrać ze sobą niespełna roczną córkę (nikt w tym czasie nie mógł się nią zaopiekować ani towarzyszyć nam w przychodni). Ponieważ moja córka nie umiała jeszcze chodzić przywiozłam ją w wózku typu parasolka. Odczekałam ok.1,5h w poczekalni i gdy w ...

Kilka lat temu byłam umówiona na wizytę do tego pana w przychodni na os.Na Skarpie. Tak się składa, że wizyta miała dotyczyć mojego 3-letniego wówczas syna, a zmuszona byłam zabrać ze sobą niespełna roczną córkę (nikt w tym czasie nie mógł się nią zaopiekować ani towarzyszyć nam w przychodni). Ponieważ moja córka nie umiała jeszcze chodzić przywiozłam ją w wózku typu parasolka. Odczekałam ok.1,5h w poczekalni i gdy w końcu miałam wejść do gabinetu p.Pachacz stwierdził, że nie mogę wjechać z wózkiem!!!! Stwierdził, że jest to niehigieniczne i nie zgadza się na wprowadzenie wózka do gabinetu. Nie interesowały go żadne argumenty. Zostałam odesłana z kwitkiem! Teraz żałuję, że od razu nie udałam się do kierownika przychodni. W tamtym momencie byłam młodą zszokowaną sytuacją matką, która bliska płaczu bezradnie wróciła z dziećmi do domu.
Niestety nie było to moje ostatnie spotkanie z tym panem. Mój syn systematycznie 1-2 razy w roku dostawał nocnego ostrego ataku zapalenia krtani. Pomóc wtedy mógł tylko lekarz i szybki zastrzyk likwidujący obrzęk krtani, w przeciwnym razie moje dziecko mogło się udusić. Dyspozytor pogotowia zawsze natychmiast wysyłał do nas karetkę. Pewnego razu na karetkę czekaliśmy tak długo, że byłam bliska obłędu. Mąż kilka razy dzwonił na pogotowie. Kiedy w końcu karetka dotarła w drzwiach mojego mieszkania ukazał się p.Pachacz!!! Kiedy zapytałam go dlaczego dojazd trwał tak długo obruszył się i stwierdził, że nie leciał helikopterem tylko jechał karetką. Był środek nocy, puste ulice, a do szpitala ok.7 km.
Tak więc zdecydowanie nie mam dobrego zdania na temat tego pana i nie polecę go nawet najgorszemu wrogowi.

Odradzam tego człowieka. podczas USG stawów biodrowych mojego syna nastraszył nas że nieodpadnięty kikut pępka jest zakażony i że trzeba do niego na skarpę przyjechac z tym. W przychodni posmarował czymś pępek i zakleił plastrem i kazał przyjść następnego dnia na kontrolę. Na kontroli pępek był już cały obrzmiały, więc p. Pachacz wyraził swój niepokój stanem pępka, po czym podciął końcówkę, zakleił znów plastrem i kazał przyjść następnego dnia na zmianę opatrunku. Zasugerował jednak że na skarpie nie będzie mógł przyjąć bo w środy jest ortopedą nie chirurgiem. Nadmienię że ...

Odradzam tego człowieka.
Nadmienię że podczas obu procedur co chwilę wychodził po coś na zaplecze i przynosił stamtąd np patyczek higieniczny nasączony czymś nieokreślonym, nie raczył też powiedzieć co właściwie robi naszemu dziecku i dlaczego.
Po zabiegach pana Pachacza dziecko wylądowało na 3 dni na obserwacji w szpitalu, gdzie zdjęto podejrzany plaster i kikut pępka znów się wysuszył.
Badanie krwi wykluczyło zapalenie.

Żeby było zabawniej w szpitalu żona spotkała innych rodziców, którzy mieli podobne przejścia z p. Pachaczem, który robił wszystko, żeby wyłudzić od przestraszonych rodziców płatne prywatne wizyty. Nie wiem jak społeczność lekarzy toleruje w swoim gronie takie czarne owce.

Wszystkie negatywne opinie nie są wyssane z palca. Bardzo nieprzyjemny wręcz arogancki, krzyczy na pacjentów, odzywa się wulgarnie nie przebierając w słowach. Trafiliśmy do niego na badanie usg bioderek całkiem przypadkowo - bo tam było miejsce. Badanie pobieżne i szybkie. Po badaniu diagnoza "szpotawość stóp" i jakaś wada jednego bioderka, powiedział, że musimy przyjść raz jeszcze to pokaże co z tym robić. Kolejna wizyta trwała jakąś minutę. Naciąga na leczenie prywatnie i stwierdza, że z nfz już nie będzie przyjmował naszej córki mimo iż posiada skierowanie na leczenie w dodatku to zgubił całą dokumentację. Konsultacja u innego lekarza i ponowne usg rozwiały wszelkie wątpliwości. Dziecko jest całkowicie zdrowe a Pan Pachacz postawił błędną diagnozę. Taki człowiek chyba nie powinien wykonywać zawodu lekarza. Ostrzegam przed tym człowiekiem - szkoda zdrowia i nerwów a pomocy i tak się nie uzyska.

Trafiliśmy z siedmiotygodniowym Synkiem na usg bioderek do tego lekarza poprzez akcję refundacyjną z NFZu, w Medicinie przy Grzegórzeckiej w Krakowie. Tylko jednym słowem mogę opisać tę wizytę - porażka. Żałuję, że nie poszłam prywatnie - zrobię to w najbliższych dniach, bo od tego pana nie dowiedzieliśmy się nic poza stwierdzeniem, że "coś jest nie tak, porozmawiać z pediatrą". Wizyta trwała może 30 sekund, brak mi słów - sama pochodzę z rodziny "lekarskiej" i nie do pomyślenia jest dla mnie takie zachowanie!! STANOWCZO ODRADZAM!!!!!

Niestety nie mogę polecić dr Pachacza. Byłem z córką u Pana doktora, z zapaleniem stawu biodrowego. Lekarz niepotrzebnie ( wg opinii innych ortopedów ) zlecił założenie gipsu moje córce. Przez to tydzień dłużej musiała czekać na rehabilitację. Gips został nieprawidłowo założony, następnie zamiast gipsu córka miała założony bandaż elastyczny. Niestety bandaż został założony zbyt ciasno i po nocy dziecko miało bardzo opuchniętą i siną nogę. Dopiero inna lekarka w przychodzi na os. Na Skarpie usunęła ten niewłaściwie założony bandaż. Ponadto Lekarz Pachacz jest bardzo nieuprzejmy, zdawkowy. O jakąkolwiek informację o ...

Ponadto Lekarz Pachacz jest bardzo nieuprzejmy, zdawkowy. O jakąkolwiek informację o przebiegu leczenia trzeba się prosić i dopominać.

Moim zdaniem ten lekarz zasługuje na same pozytywne opinie! To świetny specjalista, zna się na swoim fachu i doskonale wie co robi. Ale trzeba zaufać i "nie przeszkadzać" mu. Wypracował sobie taki system pracy a nie inny, a najważniejsze, że jest skuteczny!!!

Polecam Pana doktora. Jest doświadczonym fachowcem z dużym doświadczeniem. Przy wizycie mającej na celu ocenę stawów biodrowych 2 miesięcznego dziecka Pan doktor z własnej inicjatywy pzyjrzał się mięśniom szyji i zwrócił uwagę na przykurcz, który wymagał profesjonalnych masarzy. Gdyby nie jego inicjatywa i profesjonalna diagnoza córka w przyszłości mogłaby mieć poważne zaburzenie rozwojowe układu kostnego, mięsniowego... Osobiście uważam Pana doktora za bardzo sympatycznego człowieka i fachowca:) dorota, mama dwójki dzieci

Leczyliśmy z mężem u doktora Pachacza nasze dziecko od okresy noworodkowego aż do 5 roku życia i to z różnymi problemami ortopedycznymi i chirurgicznymi.Z pełną świadomością możemy zdecydowanie napisać o doktorze Pachaczu same zdecydowanie "TAK" czyli ocenę(5):spełniał nasze oczekiwania,kompetentny,uprzejmy,kompleksowo i zgodnie z aktualną wiedzą medyczną podchodzący do problemów zdrowotnych,budzi pełne zaufanie.Serdecznie GO polecamy wszystkim rodzicom.N a p r a w d ę

Ten lekarz przyjmuje też w Tarnowie, Słoneczna 32 (przychodnia CenterMed). Uważam, że jest świetny. Szybka i trafna diagnoza, odpowiednio dobrane leczenie i ćwiczenia. Przy tym fajne podejście do małych pacjentów.

Ten doktor przyjmuje również w Tarnowie (ul. Słoneczna 32). W zupełności się zgadzam ze wszystkimi pozytywnymi opiniami na jego temat! Bardzo dobry lekarz