prof. dr hab. n. med. Zofia Dudkiewiczprof. dr hab. n. med. Zofia Dudkiewicz - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Zofia Dudkiewicz

Chirurg szczękowo twarzowy, Chirurg dziecięcy

Dodaj opinię Umów wizytę

Wieloletni pracownik Kliniki Chirurgii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka. A w latach 1999–2011 jej kierownik. Od 2011 roku kierownik medyczny Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych Formmed.
Od 1973 roku członek Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych, gdzie w latach 1992–2000 pełniła funkcję Przewodniczącej Sekcji Chirurgii Plastycznej. W 1987 roku została członkiem Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej. Od 1988 roku bierze udział w pracach Eurocleft - ...

Nie wiedzieliśmy co zrobić z wadą naszej córki, różni lekarze rozkładali ręce. Znajoma pediatra powiedziała nam, że jeżeli zabiegu nie podejmie się profesor Dudkiewicz, to w Polsce nie mamy już gdzie szukać. Pojechaliśmy do Babic do Formmedu. Pani Profesor dokładnie wszystko obejrzała i powiedziała, że się musi zastanowić jak to zrobić. Umówiliśmy się na kontakt telefoniczny. Po 2 tygodniach pojawiliśmy się na kolejnej konsultacji, w trakcie której Pani Profesor opowiedziała nam jak zamierza zrobić operację. Ostrzegła, że istnieje możliwość, że nie w pełni uda się zlikwidować wadę, ale zdecydowaliśmy się. Dzisiaj mijają 3 lata od operacji, a my jesteśmy szczęśliwi że się odbyła. Wszystko jest w porządku, a i blizn na buzi córki po dodatkowej dermabrazji praktycznie nie widać. Super lekarz, super szpital. Pięć gwiazdek to za mało.
Szczęśliwi rodzice

Z naszym 2-letnim synkiem (guzek w oczodole) trafiliśmy do Pani Profesor z polecenia od innego chirurga. Trudno mi jest sie odnosić do pierwszych wrażeń bo bylismy tak zestresowani że jakoś tak pierwsza wizyta (na Koziej) chyba do udanych w naszym odczuciu zaliczyc sie nie da. Natomiast w dniu operacji, no cuz, to juz jest mistrzostwo świata w wykonaniu Pani Prefesor i jej zespołu. Operacja odbyła sie z godzinnym opóźnieniem (przed nami operowane było dziecko z rozszczepem), dziecko znieczulone tak że właściwie nie wie kiedy i bez żadnych bólów - welfrony załozone perfekcyjnie bez niepotrzebnego nakłuwania. Usypianie - moze 2 minuty, potem jakaś godzina nerwów pod sala i chłopak jak nowy. Operacja w trakcie okazała sie byc nieco bardziej skomplikowana niz wstepnie sie wydawało ale udało sie wszystko. Dzisiaj z perspektywy ponad 2 tyg od operacji gdy patrze na bużię swojego Malucha wiem że w inne ręce nie chciałbym żeby moje dziecko trafiło. Ciecię zrobione perfekcyjnie i szwy prawie niewidoczne... bardzo martwiliśmy sie tym żeby cos sie złego nie wydarzyło w trakcie ale zarówno Pani Profesor jak i Pani anestezjolog (Pani Joana, nazwiska niestety nie pamietam) mają tak dobroczynny i uspokajający wpływ na rodziców że o dziwo jakos ten ogromny stres sprzed zabiegu, w trakcie opadł. w dniu operacji, gdy bylismy w klinice na Koziej ma sie nieodparte wrażnie że "oni wiedzą co i jak maja zrobić"! Ta pewność bardzo sie udziela i ch***ie pomaga! Swojego dziecka nie powierzyłbym nikomu innemu.

Pani prof,Dutkiewicz pracując jeszcze w IMiDZ w Warszawie wraz z lek.Surowcem operowali naszego syna 2 razy.Jej fachowość,spokój,opanowanie oraz wspaniałe podejście do dzieci i rodziców powinny być wzorem dla wszystkich lekarzy,DZIĘKUJEMY

Profesjonalista godny naśladowania. Dobre podejście do dziecka jak i dorosłego - wszystko dokładnie omówione i wytłumaczone. Jako rodzic jestem bardzo zadowolona. Polecam

Klasa sama w sobie. Lekarz jak najbardziej z powołania. Fachowość i cała reszta zdecydowanie na TAK:)

Świetny człowiek i lekarz. Naprawde godny zaufania specjalista!!!!!! Dokładnie wyjaśnia wszystkie wątpliwości i ma super podejście. POLECAM

A ja już jestem stałym pacjentem Formmedu - właściwie moje dziecko. Zaczęło się jeszcze na Koziej, gdzie przyjmowała profesor Dudkiewicz - najlepszy lekarz na świecie. Żałuję że operacja była jeszcze przeprowadzana tam anie w Babicach, gdzie są naprawdę świetne warunki. Teraz korzystamy z porad Pani Radkowskiej i Pani Światek, które naprawdę poświęcają nam dużo czasu. I do nikogo więcej nie pójdziemy - lepszej opieki być nie może. A i Pani profesor co pewien czas spojrzy na nasze już nieco wyrośnięte maleństwo.

Operacja naszego synka miała miejsce 4 dni temu. O rozszczepie dowiedzieliśmy się na kilka miesięcy przed porodem (dzięki bardzo dobremu specjaliście od USG dr Kuźlikowi). Od początku szukaliśmy pomocy, przygotowywaliśmy się... Jakimś cudem trafiliśmy do Pani Profesor. Wyczekiwanie 6 miesiąca. Jednoetapowa korekta wargi i podniebienia i ... mamy poraz drugi naszego synka... Pani profesor: ciepła, miła, taktowna, dokładna, perfekcjonistka i zawodowiec. Tytan pracy i przyjaciel dzieci! Cud, który trafił się nam na Koziej... Pozdrowienia i wielkie dzięki dla całego zespołu operacyjnego oraz dla Pani Zosi - pielęgniarki, która swoim optymizmem i ciepłem pozwoliła nam przespać w spokoju noc po operacji i w kilka chwil nauczyła jak opiekować się naszym Mikołajem.
Jeszcze raz ogromne dzięki!!!

Piotrek i Agnieszka

Obecnie najlepsza w Polsce jako chirurg szczękowo-twarzowy i chirurg plastyczny rekonstrukcyjny. Leczy jednoetapowo wady rozszczepów podniebień i warg w 6 m.ż. nowatorską metodą z rewelacyjnym skutkiem, bez wad w wymowie i jakichkolwiek śladów na twarzy. POLECAM, również jako specjalistkę od przepukliny oponowo-mózgowej, współpracuje z neurochirurgami. Jest świetna!!! Zasługuje na nagrodę Nobla. Żeby jeszcze znalazła sposób na współpracę z doktorem Scott'em Bartlett'em z USA, żeby wyrwać go z jeżdżenia 2 razy do roku z nieprzychylnego mu (zazdrosnego o jego dorobek i przypisującego sobie jego zasługi w operacjach polskich dzieci) środowiska w Krakowie w USD na Prokocimiu. Byłby to zespół marzeń wszystkich rodziców dzieci z wadami twarzo-czaszki w Polsce.

Świetna specjalistka. Znana głównie z doskonałego leczenia rozszczepów podniebień, bo statystycznie urodzeń dzieci z tą wadą jest najwięcej i najwięcej operacji tego typu na rok. Ale mało kto wie, że ma na swoim koncie również doskonałe efekty w leczeniu zespołów chorobowych twarzoczaszki takich jak zespół Appert i Crouzona oraz przepóklina oponowo-mózgowa. Jest godna polecenia, bo leczy za pomocą najmniejszej liczby operacji to co inni leczą latami. Nie polecam zaś absolutnie doktora z Krakowa o nazwisku Jan Skirpan. Krzywdzi dzieci złym leczeniem i ubliża rodzicom, nie wspominając już nawet, że trzeba do doktora Skirpana przychodzić każdorazowo z grubą kopertą.

Wciąż poszukujesz "Chirurg szczękowo twarzowy Warszawa"?

Warszawskie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
ulica Wynalazek 4

al. Stanów Zjednoczonych 23/14
SPSK im. Prof. Adama Grucy w Otwocku
ul. Konarskiego 13
05-400 Otwock
Specjalistyczna Przychodnia Rehabilitacyjna i Lecznicza "ORTO"
ul. Opaczewska 43 lok.125 (I piętro)