dr hab. n. med. Zygmunt Górka

Torakochirurg, Chirurg ogólny

Zamordował moją teściową kilkanaście lat temu. Popełnił błąd podczas operacji - to może zdarzyć się kazdemu. Nie przyznał się do tego i pozwolił jej umierać przez kilka dni. Reoperacja dawała jej minimalną szanse przeżycia, on jej nie dał. Moralnie nie zasługuje na jedno dobre słowo.

Zamordował moją teściową kilkanaście lat temu.
Moralnie nie zasługuje na jedno dobre słowo.

Profesor stworzył i przez wiele lat kierował Kliniką Chorób Przewodu Pokarmowego w CSK ŚUM w Katowicach. Przeszedłem tam w roku 1993 operację jelita grubego. Piszę te słowa po upływie 18 lat darowanego życia! Klinika (obecnie pod kierunkiem Prof. Pawła Lampego) utrzymuje wysoki poziom, a Profesor (od kilku lat na emeryturze) - jak słyszę - ciągle jeszcze operuje.

Wspaniały lekarz ale przede wszystkim człowiek. Uratował życie mojej mamie.

Wspaniały lekarz ale przede wszystkim człowiek. Uratował życie mojej mamie.

Najwspanialszy lekarz i człowiek, ah! gdyby wszyscy lekarze mieli tyle serca dla pacjentów.

Najwspanialszy i najlepszy lekarz i człowiek jakiego znam. Drugie takiego w Polsce chyba nie ma.