Gastrolog Dziecięcy

lekarz Witold Klemarczyk

dr n. med.Witold Klemarczyk

20 opinii

Gastroenterolog dziecięcy, Gastrolog dziecięcy, Pediatra

Przychodnia i Szpital FORMMED Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych, Babice Nowe, Warszawska 197 D, Warszawa 2 inne

Świetny specjalista! Lekarz z powołania! Od pierwszej wizyty stał się naszym lekarzem :) w 100% godny polecenia!

Patrycja
Umów wizytę online zHaloDoktorze.pl - Witold Klemarczyk
15 Lut
16:30
Rezerwuj termin

dr n. med.Katarzyna Przybyszewska

14 opinii

Gastroenterolog dziecięcy, Gastroenterolog, Gastrolog dziecięcy, Gastrolog, Pediatra

WSSD im. św. Ludwika, ul. Strzelecka 2, Kraków 1 inna

lECZE DZIECI U NIEJ I JAK NAJBARDZIEJ POLECAM:) pROKOCIM NIE DAŁ RADY PRZEZ 22DNI. PANI DR DAŁA RADE PO JEDNEJ WIZYCIE;)

dr n. med.Jadwiga Szymanowicz

16 opinii

Gastrolog dziecięcy

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1, Unii Lubeleskiej 1, Szczecin 1 inna

Zdecydowanie kompetentny lekarz. Odkryła chorobę naszego synka po 3 latach bezskutecznego leczenia u innych tzw. specjalistów. Polecam Panią Doktor z czystym sumieniem.

drMaciej Wróblewski

7 opinii

Żmudzka, Poznań

Świetny lekarz! Dzięki niemu moja córka wyzdrowiała. To było nie do opisania jak mocno bolał ją brzuch. Dzięki temu lekarzowi moja córka może jeść ...

dr n. med.Jarosław Kierkuś

3 opinie

Gastroenterolog dziecięcy, Gastroenterolog, Gastrolog dziecięcy, Gastrolog

Centrum Zdrowia Matki, Dziecka i Młodzieży ( Centrum Zdrowia MDM ), Al.Armii Ludowej 13, Warszawa

Super lekarz. Potrafi pomoc jesli dziecko cierpi na zaparcia nawykowe. Gdyby nie pan doktor, nie wiem, gdzie bysmy szukali pomocy-jestesmy mu bardzo wdzieczni i ...

Agnieszka

lekarzJolanta Maślana

7 opinii

Kielce 1 inna

Doskonały lekarz i wspaniały człowiek

lekarzTomasz Pytrus

3 opinie

Gastrolog dziecięcy, Pediatra

Potockiego 6, Wrocław 1 inna

Bardzo dobry specjalista! Kompetentny, rzetelny, w razie wątpliwości nie boi skonsultować się z innymi lekarzami. A przy tym miły i spokojny. Gorąco polecam!

magdalena

dr n. med.Andrzej Stawarski

2 opinie

Gastroenterolog dziecięcy, Gastrolog dziecięcy

Wrocław

Godny polecenia. Ufam jego opinii w 100% Kompleksowa obsługa, wyczerpujące informacje o chorobie. Polecam pana dr' a wszystkim potrzebującym.

dr n. med.Joanna Kula-Gradzik

2 opinie

Gastroenterolog dziecięcy, Gastroenterolog, Gastrolog dziecięcy, Gastrolog, USG

Promed, Matejki 29, Bytom 3 inne

Lekarz zdecydowanie godny polecenia. Ubolewam nad tym, że takich lekarzy jest bardzo mało.

drGrazyna Mierzwa

1 opinia

Bydgoszcz

Polecam tą lekarkę z czystym sumieniem. Borykam się ze zdrowiem mojej córki lekarz ogólny jest zaniepokojony jej niską wagą...sugeruje różne choroby (celiakię, cukrzycę) a ...

pacjent
Gastrolog Dziecięcy

Gastrolog dziecięcy (pełna nazwa tej specjalności lekarskiej – to gastroenterolog dziecięcy) zajmuje się tymi samymi problemami, co lekarz tej specjalności dla dorosłych, to znaczy zaburzeniami w pracy oraz chorobami układu pokarmowego (przełyku, żołądka, jelit, odbytu), gruczołów trawiennych (wątroby, trzustki) i dróg żółciowych. Z tym że gastrolog dziecięcy specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu (nieoperacyjnym) zburzeń oraz schorzeń typowych dla dzieci, także tych najmłodszych. Kompetencje i zadania • przeprowadzanie badania fizykalnego brzucha; • zlecanie badań laboratoryjnych – krwi, kału, moczu; • kierowanie dziecka na badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej w przypadku zaparć, podejrzenia żółtaczki; • ocena wyników wykonanych i zlecanych badań; Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty Warto poradzić się gastrologa dziecięcego w przypadku, jeśli dziecko nie przybiera prawidłowo na wadze, czemu towarzyszą częste lub przewlekłe biegunki. Kiedy dziecku po ukończeniu pierwszego roku życia nadal po jedzeniu często się ulewa (bywa to objawem wymagającego leczenia refluksu). Pomoc tego specjalisty będzie potrzebna także w sytuacji, jeśli dziecko cierpi na uporczywe zaparcia (może to świadczyć o wrodzonych wadach układu pokarmowego lub zaburzeniach w pracy tarczycy) lub długotrwałą zgagę. Ta ostatnia dolegliwość nieleczona może prowadzić do przewlekłego zapalenia przełyku i w konsekwencji do jego uszkodzenia. Do gastroenterologa dziecięcego potrzebne jest skierowanie od pediatry. Leczone choroby • biegunki • celiakia (choroba trzewna) • nieswoiste zapalenia jelit • nietolerancje pokarmowe. • refluks żołądkowo-przełykowy • zaparcia • zgaga • zapalenie przełyku.

Zobacz również
Co nowego u nas