mgr Beata Cieplakmgr Beata Cieplak - zdjęcie profilowe

mgr Beata Cieplak

Fizjoterapeuta

Nikt nie ocenił jeszcze tego lekarza.
Bądź pierwszym pacjentem, który wystawi mu opinię!

Jestem absolwentką Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie w latach 2005 do 2010 kształciłam się na kierunku fizjoterapia, uzyskując tytuł najpierw licencjata, a następnie magistra fizjoterapii. Już w trakcie trwania studiów zaczęłam zdobywać doświadczenie na praktykach zawodowych w szpitalach na poszczególnych oddziałach stacjonarnych. Praktyki w różnych miejscach oraz z różnymi terapeutami, nie tylko dostarczyły mi wiedzy ale przede wszystkim utwierdziły mnie w przekonaniu, iż fizjoterapia to dziedzina którą chcę się zajmować. Od 2012 roku pracuję jako fizjoterapeutka w Klinicznym Regionalnym Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży im. św. Jana Pawła II w Rzeszowie. Chcąc wykonywać swój zawód jak najlepiej uczestniczyłam w licznych kursach i szkoleniach poszerzając swoją wiedzę i przygotowanie do pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. W przyszłości planuję nadal rozwijać się zawodowo by pogłębiać swoją wiedzę.

Doświadczenie zawodowe:

08.2018- 01.2020
Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala Wojewódzkiego nr 2. Prowadzenie cyklu wykładów w Szkole Rodzenia dla poszczególnych grup przyszłych rodziców

05.2012-obecnie
Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Królowej Jadwigii w Rzeszowie oddział Kliniczny Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży im. św. Jana Pawła II na stanowisku fizjoterapeuta

03.2010-05.2010
Praktyka zawodowa (400 godzin) w szpitalu wojewódzkim Nr 2w Rzeszowie

05.2009-06.2009
Praktyka zawodowa (200 godzin) w ZOZ MSWiA w Rzeszowie

02.2008-06.2008
Praktyka zawodowa z medycyny klinicznej (90 godzin) szpitalu powiatowym w Łańcucie

07.2007-08.2007
Praktyka zawodowa z kinezyterapii (120 godzin) i fizykoterapii (100 godzin) w ZOZ w Strzyżowie

Dodatkowe kwalifikacje:

18.03.2021
Zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu online "Masaż logopedyczny strefy orofacjalnej"

03.2021
Certyfikat ukończenia praktycznego kursu online „Nowoczesne postępowanie fizjoterapeutyczne w problemie nietrzymania moczu u kobiet”

24.09.2020
Certyfikat ukończenia kursu „ Terapia Wisceralna”

21.08.2020
Certyfikat „Ocena funkcjonalna i prowadzenie dokumentacji medycznej dla pacjentów w wieku rozwojowym”

17.07.2020
Certyfikat ukończenia kursu „Globalna terapia stopy”

07.09.2019
Zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu: „Współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich, mięśniowo-powięziowe rozluźnianie”

22.02.2019
Certyfikat ukończenia kursu „Ortopedyczna diagnostyka funkcjonalna i fizjoterapia pacjentów geriatrycznych i nieaktywnych zawodowo- obręcz barkowa”

19.01.2019
Certyfikat „Badanie i dokumentacja medyczna w fizjoterapii”

07.04.2018
Certyfikat uczestnictwa w konferencji: „Nowoczesne metody terapii pacjentów ze spastycznością. Rola i zadania fizjoterapeuty”

24.09.2015
Zaświadczenie uczestnictwa w konferencji naukowej: „Ból kręgosłupa lędźwiowego Diagnostyka i ocena kliniczna pacjenta jako priorytet w terapii”

25.04.2014
Zaświadczenie uczestnictwa w Konferencji Zrozumieć Autyzm i Zespół Aspergera

10.03.2013
Certyfikat ukończenia kursu podstawowego koncepcji PNF Proprioceptive Neuromuscular Facilitation (M. Knott Concept)

30.09.2012
Certyfikat ukończenia kursu specjalistycznego w zakresie „Specjalistyczne techniki korekcyjno-kompensacyjne w leczeniu i profilaktyce wad postawy ciała”

25.03.2012
Zaświadczenie ukończenia 25–godzinnego warsztatu szkoleniowego „Metoda Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy Weroniki Sherborne” I stopień