Jestem fizjoterapeutą, absolwentem pięcioletnich studiów magisterskich Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie a także Terapeutą Iº kompetencji Terapii Manualnej Holistycznej
dr ...

dr Andrzeja Rakowskiego.

Ponieważ moja praca to ogromna pasja, dlatego rozpocząłem kolejne studia na Akademii Osteopatii. Jest to część medycyny manualnej traktująca organizm ludzki holistycznie t.j. jako integralną całość wszystkich układów, których odpowiednia manipulacja pozwala normalizować ich pracę oraz wzajemne napięcia. Osteopatia zakłada, że ciało człowieka posiada zdolności do autoregulacji, samoleczenia i przywracania homeostazy. Choroba jednego organu lub jego okolicy wpływa na cały organizm. Dlatego przyczyna choroby, jak i jej konsekwencje mogą leżeć nierzadko w zupełnie innym rejonie ciała niż ból.

W swoim zawodzie pracuję już od 6 lat i z każdym rokiem wzrasta moja fascynacja pracy z ciałem, tym jak terapia manualna skutecznie pozwala pozbyć się dolegliwości.

Wierząc, że ciało jest jednością z psychiką, jestem głęboko zainteresowany wpływem czynników społecznych, behawioralnych, psychologicznych na stan zdrowia i jakość życia człowieka.

Specjalizuję się w terapii pacjentów z bólami kręgosłupa różnego pochodzenia, zwłaszcza na tle przyczyn zaburzenia psychosomatycznego , osób po ciężkim zdarzeniu neurologicznym.

Wraz z pacjentem doszukuję się przyczyny jego problemu i pracuję aby zapewnić organizmowi jak najlepsze warunki do funkcjonowania. W pracy terapeuty opieram się na wiedzy zdobytej na licznych kursach podyplomowych oraz zgromadzonym własnym doświadczeniu.

Moje serce zawsze będzie związane z akrobatyką, która pchnęła mnie w kierunku fizjoterapii. Doznając wielu kontuzji, poznałem czym są wyrzeczenia i jak ważny jest ruch w życiu człowieka.

Jestem bardzo zadowolony z usług Pana Filipa. Ból który mi doskwierał, nie pozwalał mi normalnie funkcjonować do tego stopnia, że miałem problemy z oddychaniem. Do gabinetu Holicare wszedłem z ogromnym bólem, a wyszedłem szczęśliwy, bez bólu. Zadziało się tak już po pierwszej wizycie. Kolejne wizyty wyleczyły całkowicie moją dolegliwość. Do gabinetu Pana Filipa trafiłem z polecenia i polecam dalej!

Jestem bardzo zadowolony z usług Pana Filipa.
Do gabinetu Pana Filipa trafiłem z polecenia i polecam dalej!

Z panem Filipem "współpracuję" już od jakiegoś czasu i w pełni polecam. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Jako jedyny pomógł mi pozbyć się problemu z którym inni fizjoterapeuci nie potrafili się uporać przez kilka lat. Gabinet bardzo czysty i zadbany co w mojej opinii jest bardzo istotne w tym żeby poczuć się w 100% komfortowo.