lekarz Karolina Ochman

1,8
1,7
1,9
1,6

Koszmar. Zero empatii to raz, ale niestety również brak medycznej porady. Wyszedł mi wynik ryzyka ZD w podwyższonej wartości. O wiele niższy niż średnia dla wieku ale jednak. Ginekolog prowadzący mówi, że wyszło niskie ryzyko. Wg pani doktor wysokie. Pani doktor poinformowała, że mogę wykonać dalsze badania (amniopunkcja, nifty). Nie odpowiedziała jednak na moje podstawowe pytanie co to zmieni. Odpowiedziała ze będę miała wiedzę. Zapytałam czy jest jakieś inne postępowanie w ciąży lub po porodzie w razie ZD bo chciałabym wiedzieć jakie. Niestety nie uzyskałam żadnej innej odpowiedzi niż to ze mogę zrobić dalsze badania prenatalne. Była przy tym niemiła i podirytowana ze pytam nie o to co ona chce. Informacji finalnie nie otrzymałam.

NIE POLECAM z całego serca. Pani doktor wypisuje mnóstwo bardzo kosztownych badań bez jakiekolwiek uzasadnienia. Oczyścicie robionych tylko prywatnie. Nie informuje w ogóle pacjenta które badania może zrobić na NFZ, a pacjent ma prawo to wiedzieć. Takie zatajanie nie wzbudza zaufania do lekarza. Tutaj tego zaufania do pani doktor nie było i już nie będzie!!!!

NIE POLECAM z całego serca, pani doktor wypisuje mnóstwo prywatnych bardzo kosztownych badań, bez jakiegokolwiek uzasadnienia, w ogóle nie informuje pacjenta jakie badania można wykonać na NFZ, a co moim zdaniem pacjent ma prawo wiedzieć. Najgorsza wizyta w całym moim życiu. Dla mnie zaufanie do lekarza to podstawa, a tutaj tego zabrało!

Brak komunikacji, brak empatii, wizyta opóźniona ponad godzinę a trwała może z 5 minut. Ogólnie nie polecam, strata czasu!

Pani Doktor bardzo uprzejma. Wszystko dokładnie i cierpliwie wytłumaczyła. Była przy tym pełna zrozumienia i empatii. Dodatkowo udzieliła mi kilku dodatkowych wskazówek dotyczących ciąży. Polecam serdecznie

Jednym słowem - amniopunkcja. Dr Ochman zdążyła powtórzyć je 11 raz w ciągu kilku minut wizyty. Empatia na poziomie ujemnym, wywołująca u mnie duży stres. A ponoć wszyscy lekarze przysięgają, że "po pierwsze nie (będą) szkodzić", jeśli pomóc nie mogą.

Niestety Pani doktor bardzo nieprzyjemna...nic konkretnego nie mowi a na temat danej choroby drukuje gotowe informacje :/ porażka !jeżeli ktoś z Państwa ma skorzystać z wizyty u tej Pani prywatnie to stanowczo odradzam ...pieniążki jedynie przepada

Pani dr bardzo niesympatyczna, nie tlumaczy,. Jednym tchem wyrzuca z siebie regułkę,pyta o aminopunkcje, jeśli tak daje skierowanie bez wyjaśnień. Długi czas oczekiwania na wynik a w rezultacie same nerwy i stres.

Pan ehm doktor spóźniła się 20 min, następnie z kubkiem kawy i wielkim zadowoleniem zaprosiła pierwszą oczekującą na wyniki parę. Z definicji sytuacja dla oczekujących pacjentów bardzo stresująca, a zatem każdy lekarz, którym rozmawia z nimi powinien mieć świadomość (i to wysoką), jak ważne jest jego podejście. A tu okazuje się, że można rodzicom nienarodzonego dziecka powiedzieć w 30 sekundach i prawie jednym tchem, że wyniki są bardzo źle, z ryzyko Zespołu Downa bardzo wysokie. Do tego ( w tych 30 sekundach - można dorzucić od niechcenia pytanie czy zgadzamy się na amniopunkcję czy nie, a jeśli tak, to w razie zmiany decyzji należy odwołać, bo lista oczekujących jest długa. I do widzenia! Żadnego wyjaśniania wyników, nic!! Pani ehm doktor genetyk pilnie potrzebuje przewartościować swoje priorytety. Na lekarza do kontaktów miedzyludzkich się nie nadaje.

Pani doktor mnie wysłuchała i z zaangażowaniem odpowiedziała na każde pytanie. Po omówieniu wyników badań otrzymałam szczegółowe informacje dotyczące zabiegu i ewentualnych powikłań (w sposób nie powodujący najmniejszego stresu). Dotychczasowe wizyty przebiegły w bardzo optymistycznej, pozytywnej dla mnie jako pacjenta atmosferze. Szczerze polecam konsultacje u Pani doktor!