lekarz Maria Kowalska-Danilkiewicz

Lekarz medycyny pracy

Bardzo kompetentna pani doktor. Tłumaczy pochodzenie problemu i celowość terapii w zroumiały sposób - poświęca dużo czasu żeby upewnić się, że będziemy mieć motywację żeby podjąć działania w celu poprawy jakości swojego życia. Pani Doktor uświadamia pacjentom, że otyłość to też choroba (metaboliczna) i można, a nawet powinno się ją leczyć. Podejrzewam, że autor pierwszego komentarza woli swoje wielkie spuchnięte ego niż wziąć sięw garść, schudnąć i poprawić swoją jakość życia, cukier i ciśnienie tak jak mi się dzięki pracy z Panią Doktor udało.

A ja się kompletnie nie zgodzę. Od lat leczę u Pani Doktor nadciśnienie i nie zamieniłabym jej na żadnego innego lekarza. Najwyraźniej powyższy pan miał problem, który dobrze by było sobie uświadomić, zwłaszcza jeśli diagnozuje go tak kompetentny lekarz z wieloletnią praktyką.

Lekarz ten traktuje pacjenta przedmiotowo, stara się wmówić choroby, na które w rzeczywistości się nie choruje. Przy lekko podwyższonym ciśnieniu tętniczym - wiadomo, że jak się wchodzi z maszu do gabinetu to ciśnienie może być lekko podwyższone, podejrzewała mnie, że łykam psychotropy albo jestem narkomanem. To ja się pytam jakim cudem taki ktoś jest dopuszczony do kontaktu z pacjentem i ma jeszcze decydować o tym czy jestem zdolny do pracy czy też nie. Pierwszy i ostatni raz w życiu byłem u niej w gabinecie i wszystkim będę odradzał korzystanie z jej usług oraz usług oferowanych przez przychodnię Falck przy ul. Narutowicza w Szczecinie (jest tam jeszcze lekarz okulista-pani doktor, dla której ważniejszy jest jakiś paragraf niż pacjent.