dr n. med. Marta Adwentdr n. med. Marta Adwent - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3zdjęcie #4zdjęcie #5zdjęcie #6zdjęcie #7zdjęcie #8zdjęcie #9zdjęcie #10zdjęcie #11zdjęcie #12

dr n. med. Marta Adwent

Nikt nie ocenił jeszcze tego lekarza.
Bądź pierwszym pacjentem, który wystawi mu opinię!

W 2009 roku ukończyłam Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W trakcie studiów odbywałam ...

Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W trakcie studiów odbywałam staże zagraniczne w Monachium w Niemczech m.in. w klinice dr Peter Prechtel Implantologie. Staż podyplomowy odbyłam w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej Sp. z o.o. w Bytomiu.

Następnie ukończyłam stacjonarne Studia Doktoranckie przy Katedrze i Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej i Chirurgii Stomatologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, skutkiem czego 28.02.2017 roku obroniłam pracę doktorską pt.” Zastosowanie termografii w ocenie bezobjawowych ognisk zębopochodnych” i uzyskałam stopień naukowy doktora nauk medycznych. Dlatego niezwykle ważne jest dla mnie pojęcie aseptyki i antyseptyki w moim gabinecie stomatologicznym, co wpływa na jakość świadczonych usług i tym samym na lepsze efekty leczenia Pacjentów.

Obecnie jestem aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, a także autorką i współautorką wielu publikacji krajowych i zagranicznych z dziedziny stomatologii i farmakologii. Uczestniczę w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach z dziedziny stomatologii estetycznej, endodoncji, stomatologii dziecięcej i chirurgii stomatologicznej potwierdzonych dyplomami i certyfikatami.

Mali Pacjenci zajmują dla mnie szczególnie ważne miejsce w gabinecie, ponieważ kontakt z dentystą zależy
już od pierwszej wizyty i ma wpływ na dalsze przyjazne spostrzeganie leczenia stomatologicznego.

Serdecznie zapraszam, dr n. med. Marta Adwent

Publikacje naukowe:

1. "Ząb po leczeniu endodontycznym jako potencjalne źródło zakażenia odogniskowego. Algorytm postępowania”,
Endodoncja w praktyce.

2. „Effect of Pre- and Postnatal Manganese Exposure on Brain Histamine Content in a Rodent Model of Parkinson’s Disease”,
Neurotoxicity Research.

3. “Ontogenetic exposure of rats to pre- and post-natal manganese enhances behavioral impairments produced by perinatal
6-hydroxydopamine”, Neurotoxicity Research.

4. „Impairment in pain perception in adult rats treated with N-(-2-chloroethyl)-N-ethyl-2-bromobenzylamine as neonates”,
Annales Academiae Medicae Silesiensis.

5. “Inflammatory and visceral pain perception in rats with DSP-4 as neonates”, Annales Academiae Medicae Silesiensis.

6. “Wpływ prenatalnego narażenia miedzią na ośrodkowy układ dopaminergiczny u dorosłych szczurów”,
Annales Academiae Medicae Silesiensis.

7. „Historia pasty do zębów”, Twój Przegląd Stomatologiczny.